homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri in timpul actului sexual


#1 2007-08-10 20:58:49

nani
Full member
Inregistrat: 2007-02-10
Mesaje: 207

dureri in timpul actului sexual

de ce apar durerile in timpul actului sexual?mi s a intamplat de doua ori. e o durere infundata si nu inteleg de ce apare. eram excitata suficient de tare deci nu cred ca e asta problema, nenorocita de candida cred ca a trecut. ce cauze ar mai putea fi?

Offline

 



#2 2007-08-10 21:05:35

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: dureri in timpul actului sexual

unde te doare? in interior sau la intrare? daca in interior, s-ar putea sa fie de vina pozitia.


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#3 2007-08-11 15:10:21

lili80
New member
Inregistrat: 2007-08-09
Mesaje: 63

Re: dureri in timpul actului sexual

eu cred ca dc te doare in interior poate fi vorba si despre un chist sau folicul

daca se repeta durerea poti face o ecografie transvaginala ... este cea mai concludenta

Offline

 

#4 2007-08-11 22:19:21

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: dureri in timpul actului sexual

durerile in timpul unui act sexual apar mai tot timpul,si daca esti super-excitata.si eu am patit la fel,sau dupa o perioada de 1 luna cand n-am facut nimik prima partida si primul numar a iesit cu scantei iar dimineata m-a durut "loredana" (asa o cheama pe a mea,am personalizat-o) si cand faceam pipi.depinde si pozitia de multe ori...


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#5 2007-08-12 13:07:57

nani
Full member
Inregistrat: 2007-02-10
Mesaje: 207

Re: dureri in timpul actului sexual

nu ma doare la intrare ci in interior. e vorba de o durere infundata, nu stiu cum sa o descriu f bine. in ultima vreme nu fac sex f des printre altele si din moitive de candida si n tratamente, in ultima vreme cred ca m a scutit candida dar m-a luat prin surprindere acea durere.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-12 13:58:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dureri in timpul actului sexual

durerea paote sa fie si de la candida smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-08-13 00:15:54

Navy
New member
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 50

Re: dureri in timpul actului sexual

durerile la intrarea in vagin de la ce pot fi?.......de o sapt nu am mai facut nimic si cand sa fac ma durea destul de rau, ca si cum ma taia .....am avut acum ceva timp simptome de candida......de la ce pot fi durerile.....??????????

Offline

 

#8 2007-08-13 13:07:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: dureri in timpul actului sexual

Durerile la intrarea in vagin pot fi de la infectii vaginale sau de la excitatie insuficienta
Durerile surde de care vorbeste nani pot fi din pricina pozitiei sau din pricina vreiunei suferinte a organelor abdominale invecinate(inclusiv constipatia)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-08-13 13:11:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dureri in timpul actului sexual

am oatit si eu ceva ciudat de curand cand am bagat degetelul sa ma spal(nu am apucat sa introduc decat cam cat intar varvul lui) am simtit niste intepaturi usoare la intrarea in vagin.cand am intrdus a2a oara nu am mai avut nimic asa am patit si la un contact sexual cand a ajuns penisul in zona respectiva.sunt usoare intepaturile.cam de la ce sa fie?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#10 2007-08-13 13:15:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: dureri in timpul actului sexual

la toata lumea se poate intimpla. vaginul e cavitate virtuala(nu sta tot timpul deschis) daca napustesti sa introduci neatent ceva in el poate sa doara


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#11 2007-08-13 13:18:05

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dureri in timpul actului sexual

multumesc frumos pt. raspuns dar eu cand ma spal cu degetelul chiar sunt atenta cum il introduc ca sa nu ma ranesc smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#12 2007-08-13 13:22:08

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: dureri in timpul actului sexual

da sa nu antrenezi labiile mici in interiorul vaginului esti atenta?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#13 2007-08-13 13:25:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dureri in timpul actului sexual

hmmmm buna intrebare.acum mi-am dat seama de ce si cum.cu o excitatie suficienta se rezolva si asta in timpul actului,nu?

multumesc frumos pt. raspuns acum am inteles si eu ce si cum smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#14 2007-08-13 13:27:07

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: dureri in timpul actului sexual

se rezolva, da, pentru ca labiile mici se tumefiaza(se umfla) si nu vor fi antrenate in vagin(daca nu sunt umflate, le trage penisul cu el)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#15 2007-08-13 13:27:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: dureri in timpul actului sexual

multumesc frumos pt. raspuns smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#16 2007-08-13 13:46:28

kitty_024
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 387

Re: dureri in timpul actului sexual

question despre durerea in timpul actului:  Chiar dak sunt la inceput,ma km doare la inceput,knd ma penetreaza.daak e preludiul lung e doar o durere scurta,neglijabila....dar dak el ejaculeaza...de obicei km are nevoie de pauza...si uneori el ejaculeaza mai repede,si raman in aer.asa k de fiekre data knd vede k am ramas km  nesatisfaqta ia o pauza,si mai inceark 1data.dupa pauzele astea am o senzatie de disconfort la penetrare...chiar dak am chef,uneori sunt suficient lubrifiata,alteori nu...dar am observat k nu prea conteaza asta knd e vorba de durerea aia...nu shtiu de la ce e ...adik...de un timp actul a devenit mai profund,k am mai invatzat si noi,ne-am obishnuit unul cu celalalt...dar ma deranjeaza durerea aia...as vrea sa fac o comparatie q ceva..dar nu stiu q c.e numa la inceput pana intra...ji daca de exemplu facem vreo2-3pauze de astea,chiar dak am mai vrea si sunt lubrifiata,nu pot sa continui ptru k ma doare...si el mi-a zis k are senzatia aia kre a avut-o knd am facut-o prima oara,knd ma dezvirginat...k cik e 'km inchisa poarta'...am incerkt sa stau mai relaxata daar el zice k e tot asa si probabil de asta ma doare.....help !..dak shtie kreva ce sa fac..oare e chestia q labiile mici...?pentu k uneori,dupa act ma doare..adik raman k o durere..ceva aseamanator q durerile de la vanataile normale...dar dispare in  vre12h max

Ultima oara a fost editat de kitty_024 (2007-08-13 13:58:26)

Offline

 

#17 2007-08-13 14:08:51

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: dureri in timpul actului sexual

probabil pt ca esti ink la inceput si deaia doare. si pe mine ma mai doare uneori dar se intampla pt k nu-s suficient lubrifiata, la inceput my se intampla cum povestesti u kitty. pot sa zik knd am fost al munte  a fost f ok, nushu cum dar n-am simtit nici cea mai mik piscatura,patul era moale spre deosebire de patul lui de acs. :Pnushu daca are vreo relevanta dar in fine.

e cam normal sa doara un pik dupa aceea k a intervenit procesul de frecare, si zona ink este sensibila acoolo dupa act.

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-08-13 14:09:46)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#18 2007-08-13 14:38:07

kitty_024
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 387

Re: dureri in timpul actului sexual

..poate e si de la pozitie...adik,knd stau eu deasupra,park nu doare mereu asa de tare...dar knd is dedesubt,doare putin mai tare,,,nuj...deci..o sa treak nu?...fencs de raspuns blue_elf

Offline

 

#19 2007-08-13 14:53:18

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: dureri in timpul actului sexual

eu zic ca da va trece. incercati si voi ca preludiul s fie  mai luung .cp

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-08-13 14:53:28)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.