homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lichid alb din vagin


#1 2009-12-19 15:42:52

UzY3L
New member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 9

Lichid alb din vagin

Salut.
Eu si cu prietena mea avem o problema. Ea este virgina si astazi am incercat sa facem dragoste (fara prezervativ). Am renuntat pentru ca o durea si am observat ca din vagin iese un lichid alb. Eu stiu sigur ca nu am ejaculat. Este posibil sa fie de la ea? I-a fost frig umbland prin oras zilele astea si se plangea ca o dor ovarele. Asta ar putea sa fie cauza?
Daca totusi este de la mine, ce sa facem? Ea a spus ca ajunge acasa peste cateva ore si ia mai multe anticonceptionale (are reteta de la doctor pentru o dereglare hormonala). Sa ia pastila de a doua zi?
Nu ma pricep si deci, de asta intreb.

Offline

 



#2 2009-12-19 15:45:33

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Lichid alb din vagin

pai tu nu stii daca ai ejaculat sau nu?ce sa fie de la tine alb?
e de la ea evident...dar depinde ,daca nu stiu ce consistenta avea(cremoasa,gelatinoasa,apoasa)...altfel nu ma pot da cu presupusu ce are.
si daca ai introdus-o ...si era in perioada fertila...nu e nevoie sa ejaculezi ca sa ramana insarcinata.

Ultima oara a fost editat de YoHanna (2009-12-19 15:46:15)


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#3 2009-12-19 15:53:45

UzY3L
New member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 9

Re: Lichid alb din vagin

Stiu sigur ca nu am ejaculat. Si nu am introdus-o. Dupa cum am zis, e virgina si ne-am oprit pentru ca o durea. Abia daca a intrat jumatate din capul penisului. Cat despre lichidul alb, era destul de apos si oleaca lipicios. Nu parea sa aiba aceeasi consistenta ca sperma. L-am studiat oleaca amandoi, nestiind ce e cu el acolo.
Dar despre anticonceptionale? Sa presupunem ca am avut eu o scapare, ele ajuta cu ceva daca sunt luate dupa?

Offline

 

#4 2009-12-19 16:02:50

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Lichid alb din vagin

nu ajuta.
in legatura cu lichidul...daca il are si in alte zile posibil sa fie o infectie.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#5 2009-12-19 16:10:11

UzY3L
New member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 9

Re: Lichid alb din vagin

N-am mai vazut niciodata acel lichid pana acum. Ea mi-a spus ca e posibil sa fie de la ea, avand in vedere ca zilele trecut i-a intrat apa la ghete si a mers cateva ore cu ele prin zapada. De aici se plangea de ovare si a zis ca e posibil sa fie de la asta.
Eu am stors penisul (o masura drastica, stiu) ca s-o mai linistesc si pe ea si tot ce iesea din el era lichid seminal (incolor). Nici o urma de sperma.
Mai multe informatii de atat n-am cum sa ofer.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-12-19 16:13:59

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Lichid alb din vagin

acel lichid incolor e pb...
era cumva in perioada fertila?


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#7 2009-12-19 16:21:34

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Lichid alb din vagin

yohanna dar daca nu a dezvirginat-o? ai mai vazut virgina si gravida? lol


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#8 2009-12-19 16:21:40

UzY3L
New member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 9

Re: Lichid alb din vagin

Nu stiu. Si cel mai probabil, nici ea. Suntem de ceva timp impreuna dar am neglijat acest subiect pe baza faptului ca ea nu era pregatita. Orice ar fi, ciclul ei este foarte dereglat. Programul de la facultate, efortul, lipsa de somn, mancatul la intervale neregulate.. Are mai bine de doua luni de zile de cand nu i-a mai venit ciclul.

Offline

 

#9 2009-12-19 16:25:21

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Lichid alb din vagin

x_ynna a scris:

yohanna dar daca nu a dezvirginat-o? ai mai vazut virgina si gravida? lol

las k am mai auzit eu de-astea... "am bagat-o doar putin... " rotfl


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#10 2009-12-19 16:26:48

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Lichid alb din vagin

lol


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#11 2009-12-19 16:29:06

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Lichid alb din vagin

daca nu i-a venit menstruatia de 2 luni at e imposibil de calculat perioada fertila...
daca crezi k ai bagat-o destul de adanc ...incat sa ajunga acel lichid unde trebuie...sa ia postinor...
daca esti sigur k n-a intrat mult si nu sunt riscuri...atunci sa nu se bombardeze cu hormoni degeaba.
si alta data aveti grija.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#12 2009-12-19 16:29:14

UzY3L
New member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 9

Re: Lichid alb din vagin

Vorbesc serios ca abia daca a intrat jumatate din capul penisului. Am verificat si eu si ea. Din cate vad, pana acum, se pare ca e de la mine acel lichid. Nu stiu cum, n-am simtit nimic si nici ea. Pai, ce facem? Ea a spus ca are niste anticonceptionale acasa. Au efect daca sunt luate dupa? Sau trebuie pilula de a doua zi?

Offline

 

#13 2009-12-19 16:30:55

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Lichid alb din vagin

nu au efect dak sunt luate dupa.
pilula de a doua zi se ia dak sunt riscuri...
daca zici k n-a intrat...atunci sa nu ia...k ii provoaca niste dereglari in organism de toata frumusetea.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#14 2009-12-19 16:37:38

UzY3L
New member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 9

Re: Lichid alb din vagin

Stiu, si ea a zis la fel... Totusi se recomanda "paza buna..." Imi pare rau ca s-a ajuns aici, chiar nu-i doream asa o neplacere.
Multumesc mult pentru ajutor!
Sarbatori fericite si numai bine!

Offline

 

#15 2009-12-19 16:40:26

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Lichid alb din vagin

ai zis si ca are niste AC.uri p-acasa...sa aiba grija sa nu fie expirate daca intentioneaza sa se apuce de luat...
si chiar ganditi-va bine ce ati facut...nu are rost sa ia daca nu s-a intamplat nimic si ea inca e virgina...

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2009-12-19 16:41:37)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#16 2009-12-19 16:44:02

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Lichid alb din vagin

pe viitor cand mai incercati...mai bine sa inceapa sa foloseasca AC...nu sa recurgeti la pilula de a 2-a zi.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#17 2009-12-19 16:45:38

UzY3L
New member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 9

Re: Lichid alb din vagin

Pai, asta e chestia. Din cate stiu eu, nu am ejaculat, ea e inca virgina si totusi in vaginul ei era un lichid alb ce nu avea o consistenta asemanatoare cu cea a spermei. Tot ce pot presupune este ca, cumva, m-am scapat eu si nu ne-am dat noi seama. Penisul nu a intrat decat cam 1-2cm in vagin. Nu stiu ce sa zic, asta nu s-a mai intamplat niciodata pana acum.

Offline

 

#18 2009-12-19 16:47:21

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Lichid alb din vagin

hai ma..........deci nu e posibil asa ceva...tre sa stii dak te-ai terminat sau nu!!!!
nu simti cand ejaculezi?nu e nici o diferenta? si tu esti virgin?


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#19 2009-12-19 16:54:12

UzY3L
New member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 9

Re: Lichid alb din vagin

Eu nu sunt virgin si nu am avut acea senzatie care vine odata cu ejacularea sau macar dinaintea ei. Daca era sa ejaculez nu gaseam numai acel lichid incolor in penis si mai erau si urme de sperma pe capul penisului. Dar nu am gasit asa ceva si totusi in vaginul ei era un lichid alb. Nu stiu nici eu ce sa zic despre asta pentru ca nu s-a mai intamplat pana acum.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.