homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Papagalul si sarcina


#1 2009-12-11 16:41:12

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Papagalul si sarcina

Buna. As citit pe internet cum ca papagalul ar avea nu stiu ce microb si nu face bine femeilor insarcinate si copiilor mici. Eu sunt insarcinata si am un papagal de cativa ani. Mi-e drag de el si nu as vrea sa il dau. Le rog pe fetele care au nascut sau care sunt insarcinate si au papagal acasa sa impartaseasca cu noi, ce au spus doctorii lor despre papagal, daca e ok sau nu. Multumesc mult. Ana.

Offline

 



#2 2009-12-11 17:53:39

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: Papagalul si sarcina

Eu nu am papagal,dar nasii fetitei mele au si au bebe de 2 luni.Citisera si ei pe net ca nu stiu cu ce ar afecta sarcina,dar doctorul le-a spus ca nu e nicio problema.


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#3 2009-12-11 20:48:21

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Papagalul si sarcina

nu are nimic daca dupa ce ii cureti colivia te speli pe maini, si nu stai sa-l pupi in cioc.... asta e valabil pt orice animal sa nu stai sa ii imparti pupici....

Offline

 

#4 2009-12-11 21:52:50

M_M
Full member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 594

Re: Papagalul si sarcina

eu sunt insarcinata in 16 sapt si am 2 papagali. dar pana acum nu m-au afectat cu nimic. asa am auzi si eu ca nu sunt daunatori. le fac curat si atat nu stau sa ma joc cu ei. ei sunt in colivia lor cuminti. si eu eram ingrijoarata si fetela m-au linistit. sarcina usoara in continuare smile.


bebe 22.05.2010 a venit pe lume minunea noastra Radu Stefan. multumim Domnului rugaciune pt copilul sanatos pe care ni l-a dat.

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale." - Dalai Lama

Offline

 

#5 2009-12-21 09:35:11

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Papagalul si sarcina

multumesc mult pentru pareri. Inca nu am dat papagalul, si nici nu cred ca o sa il dam. Mi-e drag de el. Sotul meu ii face curatenie acum, si sta mai mult la el in colovie. Sper sa fie totul ok.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.