homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina fara pofta de mancare


#1 2009-12-21 19:47:13

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Sarcina fara pofta de mancare

Buna ..Am si eu o problema.. sad Sunt insarcinata in 6 saptamani si nu am deloc pofta de mancare...mananac o masa sau 2 pe zi dar alea fortat de ideea ca stiu ca trebuie sa mananc desi nu am pofta..prin urmare deja am inceput sa slabesc..

Inainte sa fiu insarcinata luam peritol ( pentru pofta de mancare) si ma ingrasasem de la el dar de cand sunt a trebuit sa renunt (asa spune in prospect) si de cum m-am oprit nu mai am deloc pofta de mancare..

Ce pot sa fac??


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 



#2 2009-12-21 22:54:04

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Sarcina fara pofta de mancare

lily, nu e ok sa slabesti in sarcina, cica se elibereaza corpi cetonici care sunt toxici

daca stii ca aveai si inainte pb serioase cu mancatul, vorbeste cu medicul tau si cautati solutii impreuna... vezi ce iti spune, poate mergi la un nutritionist....

eu una iti recomand din toata inima acupunctura... numai sa stii la cine mergi, sa fie un terapeut ca lumea, sa nu faca experimente pe tine gravida...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#3 2009-12-21 23:44:16

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Sarcina fara pofta de mancare

eu am slabit serios in sarcina si bebele a fost ok. nu a fost bine pt mine dar aveam pofta de mancare doar nu puteam sa mananc de greturi.
eu spun ca trebuie sa mananci chiar daca nu ai pofta de mancare.... este foarte important sa te alimentezi sanatos. Sigur lipsa poftei de mancare  nu are o natura psihologica?
cu siguranta trebuie sa mananci 3 mese regulat pe zi de o consistenta adecvata. Cate kg ai?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.