homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!-3


#39 2010-01-02 16:29:54

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

sincer nu stiu ce i-as fi raspuns in momentul ala , tot ce stiu este ca nu as fi ajuns sa fiu cu un barbat care nu face sex des ( asta tine de libido-ul meu ) , oricum urat din partea lui , eu mai glumesc cu iubitul meu cu "imi gasesc pe altul" si imi raspunde ceva de genu "ce sa faci ma?" ...nu este normal sa iti trimiti  partenerul de viata la altul/alta

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2010-09-25 23:55:57)

Offline

 

#40 2010-01-02 17:16:36

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

luminitza a scris:

Ca sa il tina mai mult trebuie sa o faca mai des extra wink
Referitor la ce spuneau fetele sa se mute singuri...pai cui ii convina sa dea 300 de euro sau mai mult numai chiria ? pai ce mai mananci ce mai imbraci? Poate Camelia si sotul ei nu au aceste resurse financiare....cine are 20 mil salariu cred si eu ii convine dar cum ramane cu restul lumii cu salarii de 10-12 mil? In teorie e bine sa te muti , in practica e bine sa stai in banca ta.
P.P.: indiferent ca locuiesc singuri sau nu tot nu este normal sa o faca o data pe saptamana ;)Ca exista perioade de o luna doua in care nu prea fac sex din diverse motive e altceva dar sa nu devina o obisnuinta.
Camelia spune-i in fata ca te simti frustrata si ca ai nevoie sa faceti dragoste mai des...daca nu vrea sa priceapa poate ar fi cazul sa te gandesti la consecintele pe termen lung...inainte de a face acel copil gandeste-te bine daca el este barbatul alaturi de care vrei sa traiesti...in aceste conditii. Te pup si iti doresc numai bine

Cu chirie nu ne permitem sa stam si daca vrem o casa a noastra nu putem irosi banii pe chirie. Exista niste resurse din care am putea sa ne luam o casuta dar nu este 100% sigur. O sa vedem in continuare cum ne putem descurca.
pentru moment nu ne dorim un copil, stiti cum e...sa ai o casa, sa te stabilesti cu jobul, sa mai capeti experienta. Dar pana nu ma conving eu ca s-a rezolvat si totul e ok nu ma gandesc la un bebe.
Pe alte planuri sotul meu e un tip foarte ok. Nu ne batem, nu ne certam (ei, ne mai ciondanim si noi din fleacuri dar in 5 min ne trece. E bine, ca fara de-astea ar fi totul monoton). Iesim impreuna, cu prietenii, ne alintam, ne sarutam, ne impartim bucurii si necazuri...suntem ok.
faza cu du-te la altul a fost tare deplasata si m-a durut. Pe moment mi-a venit chiar s-o fac numai pentru a-l rani asa cum a facut-o si el. Mi-am reprimat furia si am zis sa o las asa. Dar daca se mai intampla nu cred ca voi mai putea s-o las asa.
Spunea cineva ca nu vrea sa lase de la el. Cred ca de aici vine problema pentru ca este extrem de speriat de gandul ca cineva vrea sa-l schimbe. nu accepta nici o sugestie si chiar daca nu face bine, face acel lucru ca sa-ti arate ca na! tot nu ma schimbi tu pe mine.
Am incercat de multe ori sa-i explic ca nu-i vreau raul si poate ar trebui sa mai lase de la el ca sa ne fie bine amandurora.

Offline

 

#41 2010-01-02 17:57:12

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Dar atunci cand faceti sex, totul e ok? sau faceti doar asa ca sa nu ziceti ca nu ati facut?

Adica, il vezi ca are chef sau adoptati o pozitie si aia e?

Mie un an sau doi mi se pare f mult... trebuie sa va mutati si asta cat mai curand.
Si despre faptul ca el ti-a spus ca nu se cade sa o lasati singura... omul are bun simt si nu vrea sa te faca sa suferi dar asta nu inseamna ca nu isi doreste sa fiti doar voi doi!


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#42 2010-01-02 18:06:54

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

love_t a scris:

Dar atunci cand faceti sex, totul e ok? sau faceti doar asa ca sa nu ziceti ca nu ati facut?

Adica, il vezi ca are chef sau adoptati o pozitie si aia e?

Mie un an sau doi mi se pare f mult... trebuie sa va mutati si asta cat mai curand.
Si despre faptul ca el ti-a spus ca nu se cade sa o lasati singura... omul are bun simt si nu vrea sa te faca sa suferi dar asta nu inseamna ca nu isi doreste sa fiti doar voi doi!

atunci cand se intampla e ok. La un moment dat ma gandeam ca daca isi doreste sa o faca rar poate atunci cand o face se intampla din obligatie (stii cliseul ala, datoria de barbat) Dar vad ca se excita si se simte bine, deci s-ar putea sa o faca pt ca simte.

De mutat nu ne putem muta pt ca nu avem bani. Planul nostru e sa ne luam ceva la curte si sa construim corpuri separate (in fine, mai sunt unele mici probleme care ne determina sa facem asta). daca vrem sa ne atingem scopul nu ne putem muta acum cu chirie. Asta e tara in care traim! ca sa ai un acoperis deasupra capului trebuie sa faci sacrificii imense.

Offline

 

#43 2010-01-02 18:12:39

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

e ok ptr el...sau e ok si ptr tine? ca eu am inteles altceva..scz


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-01-02 18:18:11

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelia nu stiu ce sa iti mai spun exact...oricum parerile mele cam astea sunt...

- situatia nu e atat de grava incat sa ajungi sa te gandesti la despartire si sa iti pui intrebarea daca el este barbatul potrivit pentru a avea un copil...aveti ceva construit impreuna...ai grija de ceea ce ai si claditi din ce in ce mai mult;

-peste un an sau doi...trece repede timpul...dar sa nu te lasi pe-o ureche...fa tot posibilul sa aveti voi locusorul vostru;

-atata timp cat nu iti vorbeste urat, si in afara de pb sexului nu mai apare altceva, nu fa nici tu scandal...fii o nebuna in pat, zapaceste-l de cap atunci cand faceti dragoste ca sa il determini astfel sa te doreasca o data la 3 zile nu la o saptamana;

-leaga-te de lucrurile care stii ca ii atrag atentia ca si cum ar fi fost din intamplare...din moment ce e sotul tau ma gandesc ca stii care sunt acestea...si foloseste-le nu neaparat pentru a ajunge in pat ci pentru al determina sa isi indrepte toata atentia asupra ta...

            iti doresc mult succes!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#45 2010-01-02 18:37:57

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

x_ynna a scris:

camelia nu stiu ce sa iti mai spun exact...oricum parerile mele cam astea sunt...

- situatia nu e atat de grava incat sa ajungi sa te gandesti la despartire si sa iti pui intrebarea daca el este barbatul potrivit pentru a avea un copil...aveti ceva construit impreuna...ai grija de ceea ce ai si claditi din ce in ce mai mult;

-peste un an sau doi...trece repede timpul...dar sa nu te lasi pe-o ureche...fa tot posibilul sa aveti voi locusorul vostru;

-atata timp cat nu iti vorbeste urat, si in afara de pb sexului nu mai apare altceva, nu fa nici tu scandal...fii o nebuna in pat, zapaceste-l de cap atunci cand faceti dragoste ca sa il determini astfel sa te doreasca o data la 3 zile nu la o saptamana;

-leaga-te de lucrurile care stii ca ii atrag atentia ca si cum ar fi fost din intamplare...din moment ce e sotul tau ma gandesc ca stii care sunt acestea...si foloseste-le nu neaparat pentru a ajunge in pat ci pentru al determina sa isi indrepte toata atentia asupra ta...

Multumesc frumos pentru sfaturi
cred ca voi incerca sa fiu mai nebunatica in pat. Chiar ieri ma gandeam sa-i fac o surpriza de-asta dar mi-au sosit muafirii! skitarg  supa
Nu ma gandesc la despartire, ma gandesc la solutii de a reglementa situatia si incerc sa inteleg de ce nu ma doreste mai mult.
Daca ar fi dupa mine m-as duce si la psiholog si la sexolog. Nu am prejudecati sau idei de genul: cine se duce la psiholog e nebun. Eu sunt de acord cu astfel de terapii. daca nu reusesc eu sa-l fac mai atent in ceea ce priveste viata noastra sexuala poate reusesc sa-l conving sa apelam la astfel de terapii.

            iti doresc mult succes!!

Offline

 

#46 2010-01-02 18:49:58

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Camelia am indraznit sa iti spun toate acestea pentru ca am observat ca esti o persoana foarte chibzuita si nu te panichezi din orice...

-tu nu ai nicio problema in a apela la un psiholog dar barbatii sunt mai reticenti in astfel de situatii si cred ca o sa se simta mai mult constrans...

-cand am spus sa il dai pe spate in pat nu m-am gandit neaparat sa ii faci o surpriza...s-ar putea sa considere ca ii dai prea multa atentie;

-daca as fi in locul tau as incerca sa ma port indiferent, dar in acelasi timp sa fac unele lucruri care stiu ca ii atrag atentia... spre exemplu sa te porti ca si cum el nu ar fi in camera dar sa probezi un sutien nou si sa te analizezi...vezi iti sta bine la spate, la cupe etc etc...ceva ce stii ca l-ar face sa isi arunce privirea spre tine in timp ce tu nu esti nici pe departe atenta la el...

si apoi cand ajungeti in pat, dintr-o initiativa macar mica a lui...sa fii o "nebuna" determinandu-l astfel sa te doreasca mai des...

ai spus ca rezista mai putin...cand vezi ca e maxim excitat si u crezi ca mai are putin si termina...indeparteaza-te putin...lasa-l doar sa te sarute...apoi iar sari pe el...

sunt doar pareri pentru ca oamenii sunt diferiti...alegi si u ce crezi ca merge...

   mult succes!!

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2010-01-02 18:51:06)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#47 2010-01-02 18:56:04

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

wild_wind a scris:

e ok ptr el...sau e ok si ptr tine? ca eu am inteles altceva..scz

e ok si pt mine. cand fac dragoste cu sotul meu ma simt bine mai ales din punct de vedere emotional pt ca ne iubim. La orgasm nu prea am cum sa ajung deoarece cu cat o facem mai rar cu atat tine mai putin.

Offline

 

#48 2010-01-02 18:59:57

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

deci,sorry,nu e atat de ok...
si eu imi iubesc partenerul,insa de cate ori termina el si eu nu,trec cu vederea odata,de 2 ori,insa nu spun ca e ok,daca ma simt frustrata sexual(aici vb de mine).
insa noi vb si el stie si apoi face in asa fel incat sa fiu si eu bine nu numai el.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#49 2010-01-02 19:10:32

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

x_ynna a scris:

Camelia am indraznit sa iti spun toate acestea pentru ca am observat ca esti o persoana foarte chibzuita si nu te panichezi din orice...

-tu nu ai nicio problema in a apela la un psiholog dar barbatii sunt mai reticenti in astfel de situatii si cred ca o sa se simta mai mult constrans...

-cand am spus sa il dai pe spate in pat nu m-am gandit neaparat sa ii faci o surpriza...s-ar putea sa considere ca ii dai prea multa atentie;

-daca as fi in locul tau as incerca sa ma port indiferent, dar in acelasi timp sa fac unele lucruri care stiu ca ii atrag atentia... spre exemplu sa te porti ca si cum el nu ar fi in camera dar sa probezi un sutien nou si sa te analizezi...vezi iti sta bine la spate, la cupe etc etc...ceva ce stii ca l-ar face sa isi arunce privirea spre tine in timp ce tu nu esti nici pe departe atenta la el...

si apoi cand ajungeti in pat, dintr-o initiativa macar mica a lui...sa fii o "nebuna" determinandu-l astfel sa te doreasca mai des...

ai spus ca rezista mai putin...cand vezi ca e maxim excitat si u crezi ca mai are putin si termina...indeparteaza-te putin...lasa-l doar sa te sarute...apoi iar sari pe el...

sunt doar pareri pentru ca oamenii sunt diferiti...alegi si u ce crezi ca merge...

   mult succes!!

AM observat eu ca-l atrag lenjeriile sexy, finute, sutiene, chilotei. Asa ca m-am gandit la o metoda: imi cumparam sutiene, chilotei, ma imbracam cu ele si incepeam sa defilez, sa ma asez la el in brate, sa-l intreb daca-i plac. Singurul rezultat a fost ,,ia uite sotia mea! ce frumoasa e!". S-a mai intamplat sa ajung la capatul scopului meu prin aceasta metoda, mai rar dar s-a intamplat.
De exemplu, cand am fost in luna de miere (ma rog, saptamana, in limita posibilitatilor)mi-am cumparat cate o lenjerie pentru fiecare zi. Si am facut dragoste in fiecare noapte. Am ajuns in tara cu gandul ca si-a revenit. Dar apoi iar am revenit la vechiul obicei

Offline

 

#50 2010-01-02 19:18:33

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

ia sa iti cumperi tu o lenjerie faina cu care sa treci de 2 ori prin fata lui si apoi sa te bagi in pat la somn...sa vezi tot nu se uita? ...indiferenta doare wink


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#51 2010-01-02 19:35:34

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

x_ynna a scris:

!!

AM observat eu ca-l atrag lenjeriile sexy, finute, sutiene, chilotei. Asa ca m-am gandit la o metoda: imi cumparam sutiene, chilotei, ma imbracam cu ele si incepeam sa defilez, sa ma asez la el in brate, sa-l intreb daca-i plac. Singurul rezultat a fost ,,ia uite sotia mea! ce frumoasa e!". S-a mai intamplat sa ajung la capatul scopului meu prin aceasta metoda, mai rar dar s-a intamplat.
De exemplu, cand am fost in luna de miere (ma rog, saptamana, in limita posibilitatilor)mi-am cumparat cate o lenjerie pentru fiecare zi. Si am facut dragoste in fiecare noapte. Am ajuns in tara cu gandul ca si-a revenit. Dar apoi iar am revenit la vechiul obicei

Din asta eu cred ca daca ati locui singuri s-ar schimba situatia actuala...


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#52 2010-01-02 19:37:21

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

minatgv a scris:

camelialia a scris:

x_ynna a scris:

!!

AM observat eu ca-l atrag lenjeriile sexy, finute, sutiene, chilotei. Asa ca m-am gandit la o metoda: imi cumparam sutiene, chilotei, ma imbracam cu ele si incepeam sa defilez, sa ma asez la el in brate, sa-l intreb daca-i plac. Singurul rezultat a fost ,,ia uite sotia mea! ce frumoasa e!". S-a mai intamplat sa ajung la capatul scopului meu prin aceasta metoda, mai rar dar s-a intamplat.
De exemplu, cand am fost in luna de miere (ma rog, saptamana, in limita posibilitatilor)mi-am cumparat cate o lenjerie pentru fiecare zi. Si am facut dragoste in fiecare noapte. Am ajuns in tara cu gandul ca si-a revenit. Dar apoi iar am revenit la vechiul obicei

Din asta eu cred ca daca ati locui singuri s-ar schimba situatia actuala...

subscriu smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#53 2010-01-02 19:52:53

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

x_ynna a scris:

ia sa iti cumperi tu o lenjerie faina cu care sa treci de 2 ori prin fata lui si apoi sa te bagi in pat la somn...sa vezi tot nu se uita? ...indiferenta doare wink

pai chiar imi vine sa fiu indiferenta. Eu cand vad ca sotul meu se uita la mine de 3-4 ori pe luna, mai ales ca sunt tanara, nu sunt chiar muma-padurii, deja imi piere si mie cheful.

Offline

 

#54 2010-01-02 19:57:28

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

poi chiar asa fa...cumparati ceva dragutz...nu exagerat de sexy ca sa nu spuna ca ai facut intentionat dar ceva care crezi ca i-ar atrage atentia...iesi din dush imbracata asa...plimba-te de cateva ori prin camera...apleaca-te dupa o scama de pe covor...analizeaza cum sta in partea sanilor...dupa care baga-te in pat...scoate un picior afara...si el ca si cum n-ar fi acolo...eventual povesteste-i o banalitate ceva ca si cum nici n-ai fi imbracata asa...

daca nu te baga in seama nu te descuraja...a doua seara iesi in chiloti si in sutien si da-te cu crema in camera...si tot asa...

o data si o data tot o sa ii vina lui cheful...si atunci amageste-l, tine-l in suspan...si zapaceste-l de cap o noapte...o sa te mai caute si a doua apoi lol tongue


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#55 2010-01-02 23:42:50

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Fetelor, mi se pare că puneţi prea mult accent pe sex, am citit din discuţia voastră că dacă faci sex o dată pe săptăm?nă nu este normal, dar c?t este normal, toată luna? Eu nu cred că există o lege. Dacă o faci ?n fiecare zi parcă nu e la fel ca atunci c?nd o faci după 2 săptăm?ni, este dorinţa mai mare. Eu dacă aş aş avea contacte de 5 ori pe săptăm?nă m-aş sc?rbi, sincer acum. Am rămas mirată, c?nd am citit că nu este normal o dată pe săptăm?nă. Normal este, c?nd fiecare simte nevoia să o facă, ci nu de 4 sau 5 ori pe săptăm?nă. Repet, nu cred că există vreo" lege ", este normal sau anormal at?tea zile . . . este total greşit. Mi se pare că se dă prea mare importanţă sexului ?n ziua de astăzi, credeam că barbaţii sunt aşa. Sunt alte lucruri, de care trebuie să ţii cont ?ntr-o relaţie, nu numai de sex. Aceasta este părerea mea, acum fiecare cu treaba lui!   smile

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2010-01-02 23:49:00)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#56 2010-01-03 00:11:15

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

D. Loredana a scris:

Fetelor, mi se pare că puneţi prea mult accent pe sex, am citit din discuţia voastră că dacă faci sex o dată pe săptăm?nă nu este normal, dar c?t este normal, toată luna? Eu nu cred că există o lege. Dacă o faci ?n fiecare zi parcă nu e la fel ca atunci c?nd o faci după 2 săptăm?ni, este dorinţa mai mare. Eu dacă aş aş avea contacte de 5 ori pe săptăm?nă m-aş sc?rbi, sincer acum. Am rămas mirată, c?nd am citit că nu este normal o dată pe săptăm?nă. Normal este, c?nd fiecare simte nevoia să o facă, ci nu de 4 sau 5 ori pe săptăm?nă. Repet, nu cred că există vreo" lege ", este normal sau anormal at?tea zile . . . este total greşit. Mi se pare că se dă prea mare importanţă sexului ?n ziua de astăzi, credeam că barbaţii sunt aşa. Sunt alte lucruri, de care trebuie să ţii cont ?ntr-o relaţie, nu numai de sex. Aceasta este părerea mea, acum fiecare cu treaba lui!   smile

La inceputul relatiei noastre, cand eram si noi in faza de iesit la film si la inghetata  kram am primit brusc o cerere in casatorie de la actualul meu sot. Atunci am tinut sa lamurim ce asteptari avem unul de la celalalt.  Eu i-am spus ca pentru mine pe primul plan este sa avem incredere unul in altul, sa ne iubim, sa ne intelegem, sa fim alaturi la bine la greu..pe langa toate acestea sexul are si el importanta lui.Cata importanta dam sa nu sexului, cred ca tine de fiecare cuplu. Eu ma simt prost si frustrata deoarece am numai 26 de ani, nu sunt tocmai muma padurii si sotul meu ma baga in seama de 3-4 ori pe luna.
Plus ca incerc diferite metode de a-l atrage. Ma deranjeaza cumplit ca in loc sa facem dragoste sau pur si simplu sa ne giugiulim ca proaspat casatoriti patfierbinte prefera sa se uite la documentare sau filme pana la 1-2 noaptea. Dimineata, cand suntem liberi, nu am nici o sansa...nu si-ar rupe din pretiosul somn nici un minut.
Mie toate acestea imi ridica un semn de intrebare si cred ca undeva este o fisura. Parerea mea smile smile

Offline

 

#57 2010-01-03 00:13:04

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

Mie toate acestea imi ridica un semn de intrebare si cred ca undeva este o fisura. Parerea mea smile smile

din pacate, dupa ce ti-am citit tot topicul... si eu cred la fel neutral ce anume, insa... doar tu poti sa-ti dai seama...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.