homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!-4


#58 2010-01-03 00:17:03

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

D. Loredana a scris:

Fetelor, mi se pare că puneţi prea mult accent pe sex, am citit din discuţia voastră că dacă faci sex o dată pe săptăm?nă nu este normal, dar c?t este normal, toată luna? Eu nu cred că există o lege. Dacă o faci ?n fiecare zi parcă nu e la fel ca atunci c?nd o faci după 2 săptăm?ni, este dorinţa mai mare. Eu dacă aş aş avea contacte de 5 ori pe săptăm?nă m-aş sc?rbi, sincer acum. Am rămas mirată, c?nd am citit că nu este normal o dată pe săptăm?nă. Normal este, c?nd fiecare simte nevoia să o facă, ci nu de 4 sau 5 ori pe săptăm?nă. Repet, nu cred că există vreo" lege ", este normal sau anormal at?tea zile . . . este total greşit. Mi se pare că se dă prea mare importanţă sexului ?n ziua de astăzi, credeam că barbaţii sunt aşa. Sunt alte lucruri, de care trebuie să ţii cont ?ntr-o relaţie, nu numai de sex. Aceasta este părerea mea, acum fiecare cu treaba lui!   smile

Din tonul pe care il folosesti,reiese ca suntem noi anormali,cei care vrem zilnic,si de mai multe ori pe zi. smile Intelege ceva... exista oameni carora le place sexul ingrozitor de mult si care nu se satura(si pentru care dorinta e la fel de mare la un interval de 2 saptamani cum e si la un interval de 2 minute de la terminarea partidei precedente),si oameni care se satura cu portia. Exact ca la ciocolata. Exista oameni care vor tot timpul,oameni dependenti,disperati,cum vrei tu sa le zici,si oameni care se multumesc cu un patratel din an in paste. smile Voi faceti ce va face pe voi fericiti,si cum si cat,si noi facem... sex,tot timpul,oriunde,oricand si oricum. smile

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2010-01-03 00:17:53)

Offline

 

#59 2010-01-03 00:22:24

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

dar aici nu e vorba de sex...de cat vrea fiecare si toate alea...nu are rost sa spuna loredana ca ei ii place o data pe saptamana, shine o data la 2 minute sau eu ca al meu mi-ar rupe hainele de pe mine si daca m-ar vedea doar in sutien...

problema e la ei...ca ceva mergea mai bine in trecut si acum oarecum o ignora...ea il cunoaste cel mai bine si aici despre ei e vorba...daca ea considera ca e o problema undeva...probabil asa e...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#60 2010-01-03 00:30:39

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Pai da,am citit care-i problema ei. Dar atunci cand cineva afirma ca sunt lucruri si mai nu stiu cum intr-o relatie,ca se pune accentul nu stiu cum,este o etichetare indirecta care zice ca aceia care vor sex atat de des sunt superficiali si nu vad substratul unei relatii. Si bineinteles ca nu sunt de acord.
Cat despre problema ei,consider ca nu o sa se rezolve pana nu o sa-l traga pe domnul din dotare de guler sa-i spuna ca ea nu mai suporta asa,ca e frustrata,si ca nu vrea sa se duca la altul,ca isi vrea sotul,ca de aia a acceptat sa-l ia la starea civila,nu ca sa fie bagata in seama de 2-3 ori pe luna... Daca monsieur nu intelege cu frumosul,poate o sa inteleaga la modul mai direct si verde-n fata.

Offline

 

#61 2010-01-03 00:38:10

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

x_ynna a scris:

dar aici nu e vorba de sex...de cat vrea fiecare si toate alea...nu are rost sa spuna loredana ca ei ii place o data pe saptamana, shine o data la 2 minute sau eu ca al meu mi-ar rupe hainele de pe mine si daca m-ar vedea doar in sutien...

problema e la ei...ca ceva mergea mai bine in trecut si acum oarecum o ignora...ea il cunoaste cel mai bine si aici despre ei e vorba...daca ea considera ca e o problema undeva...probabil asa e...

Exact! problema nu e legta de actul sexual in sine. pur si simplu nu reusesc sa inteleg cum de nu-si doreste mai mult cand eu incerc sa defilez in toate lenjeriile, sa ma dau cu toate cremele, sa-l excit cu ajutorul zonelor lui sensibile.
Culmea este ca in celelalte activitati este un tip extrem de iute si face totul cu pasiune. La serviciu e unul dintre ci mai buni, pt ca munceste su pasiune. Din pacate joburile noastre sunt legate de viata publica si nu prea pot da detalii despre serviciul lui. Tot ce vreau sa subliniez insa e ca sotul meu e un tip foarte muncitor, face totul cu iuteala si dedicatie. Cand bine vb de intimitate...nu mai e asa!
Uneori ma intreb daca pt un barbat e normal ca un film documentar sa fie mai atractiv decat propria lui sotie goala.

Ultima oara a fost editat de camelialia (2010-01-03 00:44:44)

Offline

 

#62 2010-01-03 00:40:50

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

ShineOfBlood a scris:

D. Loredana a scris:

Fetelor, mi se pare că puneţi prea mult accent pe sex, am citit din discuţia voastră că dacă faci sex o dată pe săptăm?nă nu este normal, dar c?t este normal, toată luna? Eu nu cred că există o lege. Dacă o faci ?n fiecare zi parcă nu e la fel ca atunci c?nd o faci după 2 săptăm?ni, este dorinţa mai mare. Eu dacă aş aş avea contacte de 5 ori pe săptăm?nă m-aş sc?rbi, sincer acum. Am rămas mirată, c?nd am citit că nu este normal o dată pe săptăm?nă. Normal este, c?nd fiecare simte nevoia să o facă, ci nu de 4 sau 5 ori pe săptăm?nă. Repet, nu cred că există vreo" lege ", este normal sau anormal at?tea zile . . . este total greşit. Mi se pare că se dă prea mare importanţă sexului ?n ziua de astăzi, credeam că barbaţii sunt aşa. Sunt alte lucruri, de care trebuie să ţii cont ?ntr-o relaţie, nu numai de sex. Aceasta este părerea mea, acum fiecare cu treaba lui!   smile

Din tonul pe care il folosesti,reiese ca suntem noi anormali,cei care vrem zilnic,si de mai multe ori pe zi. smile Intelege ceva... exista oameni carora le place sexul ingrozitor de mult si care nu se satura(si pentru care dorinta e la fel de mare la un interval de 2 saptamani cum e si la un interval de 2 minute de la terminarea partidei precedente),si oameni care se satura cu portia. Exact ca la ciocolata. Exista oameni care vor tot timpul,oameni dependenti,disperati,cum vrei tu sa le zici,si oameni care se multumesc cu un patratel din an in paste. smile Voi faceti ce va face pe voi fericiti,si cum si cat,si noi facem... sex,tot timpul,oriunde,oricand si oricum. smile

De aceea Shine spun că nu există o regulă, că trebuie să o faci la nu ştiu c?te zile, fiecare simte altceva. Nu m-am referit deloc că sunteţi anormali sau anormale  forgetit . Am vrut să spun că nu există o regulă ?n ceea ce priveşte sexul, doar at?t. Să nu mă ?nţelegeţi greşit!

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2010-01-03 00:43:33)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2010-01-03 00:43:38

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Incearca sa fii mai indiferenta cu el. Nu te mai arata atat de disponibila o perioada. Nu ii mai arata ca te deranjaza cand prefera filmele in locul tau. Aranjaza-te, ocupa-te de pasiunile tale, iesi cu prietenele, nu mai fii acolo pentru el de fiecare data cand are nevoie, nu pierzi nimic daca incerci.
Nu mi se pare ok sa "constrangi" pe cineva sa faca ceva daca nu vrea. Eu una m-as simtii aiurea sa vad ca nu ma doreste si sa insist.
Poate in felul asta isi va da seama ca exista intr-adevar o problema si isi va pune problema ca te poate pierde si va fi dispus sa discutati calm si deschis despre viata voastra de cuplu.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#64 2010-01-03 00:44:42

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelia eu sincer nu prea ma pricep la barbati...am avut si am unul dintotdeauna si asta e in stare sa rupa tot de pe mine...

e posibil sa existe si astfel de barbati, adica mai putin interesati...dar nu aici cred ca e problema...daca tu stii ca el era si altfel inainte...probabil ca s-a schimbat ceva la el...in relatia voastra...eu as incerca ce ti-am zis in discutiile de mai sus o perioada...nu lunga...cateva saptamani...si daca nu ar merge nici asa as incerca sa vorbesc cu el...va asezati amandoi pe pat...il iei de mana ca sa nu se enerveze...il rogi sa nu te intrerupa...si ii vorbesti cu calm si uitandu-te in ochii lui si spunandu-i tot ce te deranjeaza...o sa il vezi la un moment dat ca se pierde,ca se simte in vreun fel sau nu, o sa iti spuna si el ce are de spus...ma gandesc ca o sa iti dai seama oarecum care-i faza...il stii de mult timp si o sa prinzi macar o idee...

iti doresc mult succes si asteptam vesti!!

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2010-01-03 00:47:19)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#65 2010-01-03 00:56:04

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

my_aa a scris:

Incearca sa fii mai indiferenta cu el. Nu te mai arata atat de disponibila o perioada. Nu ii mai arata ca te deranjaza cand prefera filmele in locul tau. Aranjaza-te, ocupa-te de pasiunile tale, iesi cu prietenele, nu mai fii acolo pentru el de fiecare data cand are nevoie, nu pierzi nimic daca incerci.
Nu mi se pare ok sa "constrangi" pe cineva sa faca ceva daca nu vrea. Eu una m-as simtii aiurea sa vad ca nu ma doreste si sa insist.
Poate in felul asta isi va da seama ca exista intr-adevar o problema si isi va pune problema ca te poate pierde si va fi dispus sa discutati calm si deschis despre viata voastra de cuplu.

Asta am de gand sa fac! sunt ata de indignata acum ca nici eu nu prea-mi doresc sa facem dragoste.
Cu discutatul am incercat de mai multe ori insa mai rau fac. Singurele raspunsuri pe care le primesc sunt: Asa-s eu si nu ma schimba nimeni! sau asta este! mie imi ajunge 1 data pe saptamana.
din pacate va trebui sa fiu indiferenta atunci cand va vrea el si cred ca o astfel de lectie ii va prinde bine. Va tin la curent! goodluck

Offline

 

#66 2010-01-03 00:56:26

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

D. Loredana a scris:

Fetelor, mi se pare că puneţi prea mult accent pe sex, am citit din discuţia voastră că dacă faci sex o dată pe săptăm?nă nu este normal, dar c?t este normal, toată luna? Eu nu cred că există o lege. Dacă o faci ?n fiecare zi parcă nu e la fel ca atunci c?nd o faci după 2 săptăm?ni, este dorinţa mai mare. Eu dacă aş aş avea contacte de 5 ori pe săptăm?nă m-aş sc?rbi, sincer acum. Am rămas mirată, c?nd am citit că nu este normal o dată pe săptăm?nă. Normal este, c?nd fiecare simte nevoia să o facă, ci nu de 4 sau 5 ori pe săptăm?nă. Repet, nu cred că există vreo" lege ", este normal sau anormal at?tea zile . . . este total greşit. Mi se pare că se dă prea mare importanţă sexului ?n ziua de astăzi, credeam că barbaţii sunt aşa. Sunt alte lucruri, de care trebuie să ţii cont ?ntr-o relaţie, nu numai de sex. Aceasta este părerea mea, acum fiecare cu treaba lui!   smile

La inceputul relatiei noastre, cand eram si noi in faza de iesit la film si la inghetata  kram am primit brusc o cerere in casatorie de la actualul meu sot. Atunci am tinut sa lamurim ce asteptari avem unul de la celalalt.  Eu i-am spus ca pentru mine pe primul plan este sa avem incredere unul in altul, sa ne iubim, sa ne intelegem, sa fim alaturi la bine la greu..pe langa toate acestea sexul are si el importanta lui.Cata importanta dam sa nu sexului, cred ca tine de fiecare cuplu. Eu ma simt prost si frustrata deoarece am numai 26 de ani, nu sunt tocmai muma padurii si sotul meu ma baga in seama de 3-4 ori pe luna.
Plus ca incerc diferite metode de a-l atrage. Ma deranjeaza cumplit ca in loc sa facem dragoste sau pur si simplu sa ne giugiulim ca proaspat casatoriti patfierbinte prefera sa se uite la documentare sau filme pana la 1-2 noaptea. Dimineata, cand suntem liberi, nu am nici o sansa...nu si-ar rupe din pretiosul somn nici un minut.
Mie toate acestea imi ridica un semn de intrebare si cred ca undeva este o fisura. Parerea mea smile smile

Ştiu că orice schimbare, care apare ?ntr-o relaţie, ?n sensul rău, este un semn de alarmă, să spun aşa. Eu nu am spus că ei doi au sau nu vreo problemă sau altceva, eu m-am legat de chestia : " de c?te ori pe săptăm?nă este normal să faci sex ". Nu vreau să mă ?nţelegeţi greşit, nu sunt aici să mă dau mare sau să fac pe cutare sau pe cutare anormal, am vrut să contribui şi eu cu părerea mea, poate aşa o ajutăm pe Camelia, cu păreri diferite.   smile

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2010-01-03 01:06:17)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#67 2010-01-03 01:02:21

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Si cand iti va mai spune sa te duci la altu' neutral , sa ii multumesti pentru sfat, si sa-i spui ca are dreptate, ca ar fi cazul si cu prima ocazie cand ti-o va amintii il vei asculta. Sa te superi pe el cand iti vorbeste asa si sa-i arati asta, pentru ca nu asa i se raspunde sotiei cand vrea sa deschida o discutie importanta. E lipsa de respect neutral Nu il invata asa.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#68 2010-01-03 01:05:59

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

D. Loredana a scris:

camelialia a scris:

D. Loredana a scris:

Fetelor, mi se pare că puneţi prea mult accent pe sex, am citit din discuţia voastră că dacă faci sex o dată pe săptăm?nă nu este normal, dar c?t este normal, toată luna? Eu nu cred că există o lege. Dacă o faci ?n fiecare zi parcă nu e la fel ca atunci c?nd o faci după 2 săptăm?ni, este dorinţa mai mare. Eu dacă aş aş avea contacte de 5 ori pe săptăm?nă m-aş sc?rbi, sincer acum. Am rămas mirată, c?nd am citit că nu este normal o dată pe săptăm?nă. Normal este, c?nd fiecare simte nevoia să o facă, ci nu de 4 sau 5 ori pe săptăm?nă. Repet, nu cred că există vreo" lege ", este normal sau anormal at?tea zile . . . este total greşit. Mi se pare că se dă prea mare importanţă sexului ?n ziua de astăzi, credeam că barbaţii sunt aşa. Sunt alte lucruri, de care trebuie să ţii cont ?ntr-o relaţie, nu numai de sex. Aceasta este părerea mea, acum fiecare cu treaba lui!   smile

La inceputul relatiei noastre, cand eram si noi in faza de iesit la film si la inghetata  kram am primit brusc o cerere in casatorie de la actualul meu sot. Atunci am tinut sa lamurim ce asteptari avem unul de la celalalt.  Eu i-am spus ca pentru mine pe primul plan este sa avem incredere unul in altul, sa ne iubim, sa ne intelegem, sa fim alaturi la bine la greu..pe langa toate acestea sexul are si el importanta lui.Cata importanta dam sa nu sexului, cred ca tine de fiecare cuplu. Eu ma simt prost si frustrata deoarece am numai 26 de ani, nu sunt tocmai muma padurii si sotul meu ma baga in seama de 3-4 ori pe luna.
Plus ca incerc diferite metode de a-l atrage. Ma deranjeaza cumplit ca in loc sa facem dragoste sau pur si simplu sa ne giugiulim ca proaspat casatoriti patfierbinte prefera sa se uite la documentare sau filme pana la 1-2 noaptea. Dimineata, cand suntem liberi, nu am nici o sansa...nu si-ar rupe din pretiosul somn nici un minut.
Mie toate acestea imi ridica un semn de intrebare si cred ca undeva este o fisura. Parerea mea smile smile

Ştiu că orice schimbare, care apare ?ntr-o relaţie, ?n sensul rău, este un semn de alarmă, să spun aşa. Eu nu am spus că ei doi au sau nu vreo problemă sau altceva, eu m-am legat de chestia : " de c?te ori pe săptăm?nă este normal să faci sex ". Nu vrea să mă ?nţelegeţi greşit, nu sunt aici să mă dau mare sau să fac pe cutare sau pe cutare anormal, am vrut să contribui şi eu cu părerea mea, poate aşa o ajutăm pe Camelia, cu păreri diferite.   smile

Pe mine nu m-a deranjat parerea ta. Ma bucur ca am gasit aici persoane care ma inteleg si carora pot sa le spun ce ma framanta si va multumesc pentru asta!

Offline

 

#69 2010-01-03 01:14:00

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Ştiu Camelia că te confrunţi cu o situaţie dificilă. Dacă aş fi ?n locul tău probabil aş simţi la fel. Dar na, fiecare cu viaţa, pe care o are! Eu sunt de acord cu my_aa, că ar trebui să fii indiferentă. Indiferenţa doar cel mai tare! Poate aşa ?şi va da seama că greşeşte. C?nd pierdem ce avem ne dăm seama de valoare, asta ştim cu toţii. ?mi cer scuze dacă am fost prea directă, nu a fost cu intenţia să fac pe cineva ?ntr-un anume fel. Eu ?ţi doresc mult succes!   kram


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#70 2010-01-03 01:20:54

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

shineofblood  tummenupp

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2010-09-26 09:49:02)

Offline

 

#71 2010-01-03 01:24:54

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

luminitza a scris:

my_aa a scris:

Si cand iti va mai spune sa te duci la altu' neutral , sa ii multumesti pentru sfat, si sa-i spui ca are dreptate, ca ar fi cazul si cu prima ocazie cand ti-o va amintii il vei asculta. Sa te superi pe el cand iti vorbeste asa si sa-i arati asta, pentru ca nu asa i se raspunde sotiei cand vrea sa deschida o discutie importanta. E lipsa de respect neutral Nu il invata asa.

subscriu puss


buun , perfect de acord cu shineofblood , imi place la nebunie cum gandesti ( nu ma refer doar la topicul asta )

Camelia nu prea stiu ce sa iti spun in plus fata de ce s-a zis pana acum , degeaba iti spun eu sa te urci pe el cand e in pat si sa il violezi ( nu te dai jos de pe el si il agasezi fie cu saruturi fie il gadili/musti/zgarii/lovesti ...in functie de reactia lui ca doar nu sa-l pupi daca te da la o parte) ...eu personal l-as hartui pana s-ar trezi la realitate....dar asa sunt eu  , imi cer drepturile si asa am fost de la bun inceput cu el . Tu ca femeie esti altfel si nu te vad procedand astfel desi ti-ar prinde al naibii de bine sa il scuturi ...chiar daca nu obtii sex in momentul ala macar obtii satisfactia ca l-ai agasat pana la enervare maxima ...eu sunt si mai berbec asa..din nastere smile))

Imi pare bine de cunostinta! eu sunt balanta! happy
Ideea e ca ma simt prost sa fac asta din simplul fapt ca vad ca nu-si doreste. Si chiar ma simt aiurea ca eu sa tot incerc si el nimic. Cred ca am mai scris pe aici..la un moment dat mi-a zis ca daca o face mai des o va face din obligatie. Decat sa ajung ca sotul meu sa faca dragoste cu mine din obligatie...mai bine nu!

Offline

 

#72 2010-01-03 01:53:26

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Camelia , macar sa faca el sex mai mult din obligatie...obligatia va deveni obijnuinta dupa un timp de "obligatie" daca i-o intrerupi ii va simti lipsa si o va dori inapoi wink
Te pup si sper ca indiferent de metodele adoptate sa obtii rezultatele dorite de tine

Offline

 

#73 2010-01-03 13:43:34

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

Imi pare bine de cunostinta! eu sunt balanta! happy
Ideea e ca ma simt prost sa fac asta din simplul fapt ca vad ca nu-si doreste. Si chiar ma simt aiurea ca eu sa tot incerc si el nimic. Cred ca am mai scris pe aici..la un moment dat mi-a zis ca daca o face mai des o va face din obligatie. Decat sa ajung ca sotul meu sa faca dragoste cu mine din obligatie...mai bine nu!

si eu sunt balanta si intr-un zodiac ireverentios se spune despre noi ca suntem "curvele zodiacului" lol
lasand gluma la o parte, balantele, ca si scorpionii, au cel mai mare apetit sexual dintre toate zodiile si in cazul asta pot spune ca te inteleg ca esti nemultumita de cele 4 ori pe luna, pentru ca eu fac sex in fiecare zi (mai putin acum, de o luna incoace, caci ma limitez de voie de nevoie la 4-5 ori pe saptamana) si uneori as mai vrea si de 2 ori pe zi smile

Offline

 

#74 2010-01-03 14:37:51

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Buna,am 17 ani nu miam inceput viata sexualadar iau pilule de 2 ani din cauza unui chist. Intrebarea e alta,ma excit enorm de repede si de des ,sia s vrea sami incep viata sexuala,e normal sa ma excit asa des,si de tare? ( uneori am excit o saptamana km in fiecare zi)

Offline

 

#75 2010-01-03 14:48:49

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

mary puteai scrie la un topic care se potriveste. e normal sa te exciti la varsta asta (si nu numai) si nu e mult o data pe zi tongue . iti incepi viata sexuala cand esti pregatita, bine? poate te mai eliberezi si tu asa smile .


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#76 2010-01-03 21:45:08

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

anabella_n a scris:

camelialia a scris:

Imi pare bine de cunostinta! eu sunt balanta! happy
Ideea e ca ma simt prost sa fac asta din simplul fapt ca vad ca nu-si doreste. Si chiar ma simt aiurea ca eu sa tot incerc si el nimic. Cred ca am mai scris pe aici..la un moment dat mi-a zis ca daca o face mai des o va face din obligatie. Decat sa ajung ca sotul meu sa faca dragoste cu mine din obligatie...mai bine nu!

si eu sunt balanta si intr-un zodiac ireverentios se spune despre noi ca suntem "curvele zodiacului" lol
lasand gluma la o parte, balantele, ca si scorpionii, au cel mai mare apetit sexual dintre toate zodiile si in cazul asta pot spune ca te inteleg ca esti nemultumita de cele 4 ori pe luna, pentru ca eu fac sex in fiecare zi (mai putin acum, de o luna incoace, caci ma limitez de voie de nevoie la 4-5 ori pe saptamana) si uneori as mai vrea si de 2 ori pe zi smile

daaaa! ma amuz copios cand citesc ca noi suntem ca un magnet pt barbati, ca sarim cu usurinta din floare in floare. happydance
Sa va povestesc. Sotul meu a vazut ce am scris eu pe aici. Nu m-a deranjat, din contra, la un moment dat ma gandeam ca o sa-l fac sa reactioneze.
Dar momentul a tinut putin si m-am trezit la realitate gandindu-ma ca nimic nu-l trezeste. Asa a si fost
M-am trezit cu un email din partea lui pe care nici macar nu l-am citit pe tot pt ca stiam perfect ce scrie acolo.
Bineinteles ca mi-a zis ca eu tb sa schimb ceva ca si el ar trebui sa mai schimbe una-alta, ca o sa vada, ca lui nu-i place sa fie presat. Ca faptul ca nu am eu orgasm nu se datoreaza ca-l tine putin si o facem rar ci pur si simplu asa sunt eu.
In fine, exact la ce ma asteptam. Nu mai are rost sa insist sa mergem la un dr pt ca atata vreme cat el traieste cu ideea ca la el nu e nimic de schimbat si pe el nu-l schimba nimeni, eu nu pot face nimic
pana la urma, daca nu vrea sa miste un deget si considera ca el nu trebuie sa schimbe nimic, eu nici nu vreau sa mai lupt.

Mai bine sa va spun ce am facut azi. M-am sculat si mi-am sunat un fost coleg de liceu sa iesim. M-am imbracat frumos si am iesit in oras. Sotul meu dormea, si-a dat si el seama dupa vreo 3 ore ca lipsesc de acasa.
E adevarat ca fostul meu coleg are o simpatie deosebita pt mine inca de cand eram copii. L-am respins pt ca l-am intalnit pe sotul pe care-l iubesc. Nu m-am dus la intalnirea cu fostul coleg ca sa-mi insel sotul sau sa mi- o trag cu el ci pur si simplu simteam nevoia sa vb cu cineva despre asta si stiam ca amicul meu ma va asculta.
Poate sa arunce oricine cu  pietre in mine dar am facut fix ce m-a indemnat sotul meu, am cautat pe altcineva. Ma rog, diferenta e ca nu am facut-o ca sa-mi insel barbatul.
M-am simtit foarte bine. Fostul coleg mi-a zis ca nu intelege cum poate sa gaseasca mai interesante filmele si documentarele si pe mine sa ma gaseasca interesanta doar de 3 ori pe luna. In fine mi-a zis ca sunt o fata frumoasa, inteligenta, tanara si am tot dreptul sa cer ca barbatul meu sa ma bage in seama mai des. Daca nu o face acum, cand? cand o sa mi se lase pielea si or sa-mi atarrne sanii? big_smile(sunt vorbele colegului meu, nu ale mele:D)   si ca nu are rost sa sufar. Mi-au facut bine aceste cuvinte. smile
In fine, concluzia este ca el o tine pe a lui ca pe el nu-l schimba nimeni si pace. Si nici eu nu ma mai agit...nu are rost. daca vrea sa ma piarda e problema lui.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.