homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dr ginecologi buni-63


#1179 2010-01-24 13:05:23

Black_w
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 7

Re: dr ginecologi buni

Buna,
Sunt de putin timp in Bucuresti si as vrea va rog sa-mi recomandati un ginecolog bun. Cred ca am racit, nu stiu, dar am dureri ingrozitoare, abia umblu si ma simt de parca as avea un bolovan in burta. Am citit pareri si pareri despre medici si chiar nu stiu unde sa merg. Daca a mai avut cineva simptomele astea si stie vreun ginecolog, va rog din suflet sa-mi recomandati si mie.
Multumesc.


"A te droga nu e un pacat, atata timp cat o faci cu iubire!"

Offline

 



#1180 2010-01-24 13:45:11

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: dr ginecologi buni

vezi sa nu fie vorba de o cistita. Daca urinezi des si cu durere, e clar ceva pe partea urinara. In acest caz ar fi bine sa faci o urocultura si cu rezultatul de la antibiograma sa mergi la un urolog sa-ti dea antibioticul potrivit.

Offline

 

#1181 2010-01-24 14:04:40

Black_w
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 7

Re: dr ginecologi buni

Nu urinez des, dar cu durere da....adica ma doare burta cand urinez dar in acelasi timp, aceeasi durere o simt de ex si cand ma asez.... oricum nici urolog nu cunosc in Bucuresti....nu cunosc nici un medic pe-aici, am vazut ca sunt sute de clinici dar parerile sunt impartite si de-aceea am preferat sa cer parerea voastra.


"A te droga nu e un pacat, atata timp cat o faci cu iubire!"

Offline

 

#1182 2010-01-24 14:43:42

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: dr ginecologi buni

pai in primul rand fugi si fa o urocultura. Ia un borcanas steril in care pui din prima urina de dimineata (dar nu primul jet, ci al doilea), apoi mergi cu el la un laborator, dar ai grija sa ajungi in maxim 2 ore. Ti-as recomanda Centrul de Diagnostic Victor Babes, parca 30 sau 40 lei era urocultura (si cred ca se adauga ceva daca gasesc infectie si fac antibiograma). Eu mai duceam la MedLife, dar am renuntat de cand am vazut pe net ca multa lume se plange ca gresesc sau incurca analizele. Ultima data am dus la Sanador (pe langa Piata Victoriei), poti incerca si acolo. Sau cel mai apropiat laborator de tine, ca sa ajungi in cele 2 ore. Daca nu-i infectie, in 2 zile ai rezultatul. Daca lasa si culturile pentru antibiograma, se fac 4 zile. Dar oricum, intre timp poti ajunge si la ginecolog si in final vei avea si o antibiograma pe baza careia sa alegi antibioticul (daca e cazul).

Eu ti-as recomanda ginecolog, dar chiar nu stiu la cine ai putea ajunge repede si sa fie si bun. Eu merg la dr Dinca (Sanador) dar ea e specializata pe probleme pe col si se face programare cu 2-3 luni inainte. Or tu ai nevoie sa ajungi zilele astea, nu-ti permiti sa astepti. La fel, am mai fost la o doctorita la Micomi (Elena Popa), tot cu probleme pe col, dar cu siguranta poate sa te vada si pe tine. Incearca cu un telefon, poate nu se fac programarile cu asa mult timp inainte. Si o doctorita la care nu am fost, dar despre care am auzit lucruri bune (aici pe forum si prin alte parti) si la care se poate ajunge cu programare de pe-o zi pe alta (am verificat eu asta-vara) e dr Cojocaru Beatrice de la Mediplus.

Eu cam aici ma opresc cu recomandarile, sa-ti zica si fetele din experienta, daca stiu pe cineva bun.

Offline

 

#1183 2010-01-24 14:48:22

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: dr ginecologi buni

Black_w, eu ti-l recomand pe dr. Ionescu Crangu. Il gasesti la spitalul Sf. Pantelimon , la Medsana si la alte centre.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1184 2010-01-27 21:04:50

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: dr ginecologi buni

stiu ca Doctoressa ne recomanda mai deult un doctor bun din zona Garii de Nord. O rog frumos daca-mi vede postul sa-mi dea si mie adresa si nr de tel.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1185 2010-01-28 10:36:12

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: dr ginecologi buni

doctoressa il recomanda pe dr. Celus Tarpan. daca imi zici o adresa de mail/ Id de mess, iti trimit eu numarul. sper sa mai fie valabil ca eu nu l-am mai folosit de mult
stiu ca la un moment dat lucra si la Medicover, poti sa suni la ei sa intrebi daca mai lucreaza si la care clinica

Offline

 

#1186 2010-01-29 17:24:28

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: dr ginecologi buni

ti-am trimis mail cu id-ul meu.

am cautat pe google si am gasit  : strada Atelierului nr 11 si telefonul 0213130424.

asta e?

nu mai lucreaza la medicover.

alta intrebare: cum aflu pretul serviciilor? pot suna sau cum ?

Ultima oara a fost editat de blackberry (2010-01-29 17:31:32)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1187 2010-01-29 18:09:09

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: dr ginecologi buni

asta-i telefonul. da, suna pe fixul asta  wink
ti-amtrimis mail.

Ultima oara a fost editat de gargarita (2010-01-29 18:17:00)

Offline

 

#1188 2010-01-29 19:51:50

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: dr ginecologi buni

puss


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1189 2010-01-31 15:41:52

siminica
Full member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 152

Re: dr ginecologi buni

de doctorita irina culce de la altmedica berlin a auzit cineva ceva? de bine sau de rau?

Offline

 

#1190 2010-02-04 12:42:51

andreeea20
New member
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 61

Re: dr ginecologi buni

alexa123 a scris:

Dr. SARMAŞI CERNĂŢOIU IULIANA
MEDIC PRIMAR
OBSTETRICĂ GINECOLOGIE
...asta am gasit pe site-ul lor.
Dar pe la noi nu exista nici cabinet bun care sa ofere eventual si reduceri pt elevi/studenti? sad

Doamna doctor Sarmasi,e o doctora foarte buna.Eu la ea ma duc,are o mana foarte usoara,si vorbeste foarte frumos.Eu o recomand cu toate ca e cam scumpa si consultatia si ecografia,dar stie ce face,spre deosebire de altii din Ploiesti care uneori iti ascund adevarul(adica nu vorbesc verde-n fata despre ceea ce ai)

Offline

 

#1191 2010-02-04 18:59:47

buburuza79
New member
Inregistrat: 2009-09-01
Mesaje: 33

Re: dr ginecologi buni

buna fetelor
as dori sa le rog pe cele din Timisoara care s-au lovit de o infectie cu HPV si au gasit un medic care este mai documentat in acesta problema sa imi faca o recomandare
eu am un hpv incadrat la alte tipuri adica tulpina 54
va multumesc!

Offline

 

#1192 2010-02-04 23:33:57

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: dr ginecologi buni

personal nu-ti pot face vreo recomandare, dar am intrebat o timisoreanca de-a ta, intalnita pe alt forum, care s-a luptat cu un HPV pe care l-a dovedit dupa 2-3 ani. M-a rugat sa-ti transmit urmatoarele:
- ca doctori iti recomanda pe mihailovici zora la clinica dr cioata si pe dr karadja viorica la sagrada medicis
- ea s-a preocupat foarte mult de problema HPV-ului (avea o tulpina high risk) si a mers la niste clinici la szeged si budapesta, acolo s-a tratat si a facut analizele. Vestea buna e ca la ultimele 2 controale nu a mai aparut virusul, deci e posibil sa fii scapat de el. Deci, avand in vedere ca nu e asa de departe, ai putea sa dai si tu o fuga pana acolo, am inteles ca sunt profesionisti adevarati. Spre exemplu, stii ca multi doctori de la noi se arunca la interventii (gen cauterizare, ERAD, conizatie), altii mai fac aplicari interne cu ALDARA, cand e contraindicat (se foloseste doar extern). In Ungaria nu i-au recomandat interventii, ci eu mers pe tratament, pana s-a rezolvat problema.

cam astea-s informatiile cu care pot sa te-ajut. Sper sa fie de folos!

Offline

 

#1193 2010-02-06 09:59:46

buburuza79
New member
Inregistrat: 2009-09-01
Mesaje: 33

Re: dr ginecologi buni

michidoo a scris:

personal nu-ti pot face vreo recomandare, dar am intrebat o timisoreanca de-a ta, intalnita pe alt forum, care s-a luptat cu un HPV pe care l-a dovedit dupa 2-3 ani. M-a rugat sa-ti transmit urmatoarele:
- ca doctori iti recomanda pe mihailovici zora la clinica dr cioata si pe dr karadja viorica la sagrada medicis
- ea s-a preocupat foarte mult de problema HPV-ului (avea o tulpina high risk) si a mers la niste clinici la szeged si budapesta, acolo s-a tratat si a facut analizele. Vestea buna e ca la ultimele 2 controale nu a mai aparut virusul, deci e posibil sa fii scapat de el. Deci, avand in vedere ca nu e asa de departe, ai putea sa dai si tu o fuga pana acolo, am inteles ca sunt profesionisti adevarati. Spre exemplu, stii ca multi doctori de la noi se arunca la interventii (gen cauterizare, ERAD, conizatie), altii mai fac aplicari interne cu ALDARA, cand e contraindicat (se foloseste doar extern). In Ungaria nu i-au recomandat interventii, ci eu mers pe tratament, pana s-a rezolvat problema.

cam astea-s informatiile cu care pot sa te-ajut. Sper sa fie de folos!

iti multumesc pentru raspuns
o sa imi fac o programare
numai bine!
sanatate!

Offline

 

#1194 2010-02-07 14:12:21

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: dr ginecologi buni

Siminica  despre doctorii pe care i-ai enumerat nu am auzit. eu iti pot recomanda pe dr Bucur Cezara (Sp Giulesti, are si cabinet particular) , DR. Niculescu (sp giulesti,are si cabinet particular) , dr Tutunaru (sp.Elias, are si cabinet particular). daca doresti te pot ajuta cu numerele de telefoane.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1195 2010-02-09 16:34:24

NoNameGirl
New member
Inregistrat: 2009-12-20
Mesaje: 38

Re: dr ginecologi buni

Vreo pacienta a doctorului Chazli Fawaz din CONSTANTA pe aici?peste o saptamana am programare la dansul si as vrea sa stiu cate ceva despre el,ce tarife are,si unde este mai exact clinica Provita.. va rog !

Offline

 

#1196 2010-02-10 08:29:02

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: dr ginecologi buni

eu am fost recent la doamna doctor Zahner de la policlinica Grigoras! este f draguta, mi-a explicat absolut tot! o puteti gasi si la Medicis si la policlinica doctor Catu-Timisoara!

Offline

 

#1197 2010-02-11 23:08:49

siminica
Full member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 152

Re: dr ginecologi buni

bunea georgeta a scris:

Siminica  despre doctorii pe care i-ai enumerat nu am auzit. eu iti pot recomanda pe dr Bucur Cezara (Sp Giulesti, are si cabinet particular) , DR. Niculescu (sp giulesti,are si cabinet particular) , dr Tutunaru (sp.Elias, are si cabinet particular). daca doresti te pot ajuta cu numerele de telefoane.

da, ma intereseaza nr de telefon ale acestor doctori, dar totodata ma intereseaza si cateva amanunte despre ei: au mana usoara, se comporta frumos, explica tot ce e de explicat....? in plus eu as vrea, ca pe langa control de rutina, doctorul ginecolog sa imi urmareasca sarcina cand voi decide sa raman insarcinata si sa nu imi spuna im momentul in care urmeaza sa nasc, ca nu ma poate ajuta (ca e in concediu, de exemplu sau e miezul noptii). multumesc mult!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.