homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Singulair


#1 2010-01-29 13:15:37

claudiulaura
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 29

singulair

a mai facut cineva tratament cu singulair copilului? noi am fost la pneumolog cu fetita de 4 ani si ne-a recomandat singulair 2 luni si antibiotic augmentin in urma unei pneumonii inerstitiale bilaterale.dar totusi mai tuseste. ii dau singulair de 16 zile. stie cineva daca este normala tusea in tratamentul cu singulair?ati mai avut probleme asemamatoare?

Offline

 



#2 2010-02-01 08:19:11

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: singulair

miruna mea a fost diagnosticata cu astm bronsic alergic cand avea vreo 2 ani (acum are 7). a facut tratament cu pufuri de seretide, puf de criza ventolin si singulaire. singulairul e un medicament ff bun, scump, dar merita facut. si nu numai 2 luni. miru a luat neintrerupt un an.
pe langa acest tratament i-am facut un vaccin de la cantacuzino, de 2 ori pe an, timp de trei ani.
nu am mai avut nici o problema, iar la testele alergice a iesit doar sensibila, nu alergica.
adica copilul s-a insanatosit!
si ea facea pneumonii cand racea. nu exista raceala usoara, bronsite sau viroze simple... direct pneumonie!
fa tratamentul cu singulaire, face minuni ai sa vezi. trebuie doar sa ai rabdare. sanatate!
editez: du copilul la mare sau la salina (daca nu are contraindicatii). la mare trebuie dus pe plaja de dimineata (macar de la ora 6) pt aerosoli. trebuie sa ai grija sa fie imbracat bine si sa nu-l lasi pe nisip (il tii in brate sau pe o saltea). si mare grija cand te intorci acasa -copilul e predispus sa raceasca. acomodarea cu noua clima se face treptat, in cateva zile. noi asa am facut si a fost ok. primii ani imi tot  racea dupa ce o aduceam de la mare (noi locuim la deal. din balcon vad muntii)

Ultima oara a fost editat de lili pala (2010-02-01 08:22:41)


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.