homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

*JOC* Ce parere ai despre... 3-3


  • Index
  •  » Jocuri
  •  » *JOC* Ce parere ai despre... 3

#39 2010-02-01 14:56:10

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

Chiar nu ştiam despre acest mod de facturare. Nu am idee, care este diferenţa şi care sunt avantajele. Chiar rog pe cineva să-mi explice, dacă vrea!

Ce părere ai despre vremea de afară?


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 



#40 2010-02-01 15:16:01

mrn
Full member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 381

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

imi place mult cand ninge hjartahjarta
frigul ma cam incomodeaza cesafac


tu?


Impreuna suntem magnifici..separat insa suntem banali.. hjarta

Offline

 

#41 2010-02-01 15:27:34

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

D. Loredana a scris:

Chiar nu ştiam despre acest mod de facturare. Nu am idee, care este diferenţa şi care sunt avantajele. Chiar rog pe cineva să-mi explice, dacă vrea!

offtopic  explicatie la cerere  big_smile

Daca ai cont online pe my vodafone respectiv orange web care poti vizualiza factura si poti sa o si platesti (prin card sau ordin de plata, nu stiu sigur). Dar cum ziceam, normal ar fi fost ca atunci cand au introdus aceasta facilitate sa te intrebe daca VREI sa primesti factura exclusiv electronic (deci sa nu mai vina tiparita, la cutia postala) si NU sa-ti bage pe gat acest mod de facturare fara sa-ti ceara parerea. In cazul meu, cand am vazut ca nu mai vine factura am sunat (nu m-am gandit sa ma uit in contul ala de pe net pe care il folosesc doar cand vreau sa adaug / scot extraoptiuni) si mi s-a spus ca de acum e electronica, s-a facut trecerea automata si a trebuit sa cer sa mi se dea inapoi vechiul serviciu (factura tiparita)

Care sunt avantajele? pai daca iti convine asa - sa te uiti in contul de pe net, sa o platesti online, atunci astea sunt avantajele. Pentru mine insa n-au fost avantaje.

Ideea e ca eu personal prefer factura tiparita fiindca avand-o in geanta si vazand-o mereu imi amintesc sa o platesc, pe cand pe net nu ma uit si depasesc scadenta (ceea ce s-a si intamplat atunci cand trecuse "automat"). In plus, factura lor electronica, chiar daca o tiparesti, nu are cod de bare si nu o poti plati de ex la robotul BRD (asta daca preferi sa platesti cash, fiindca daca preferi online platesti direct asa)

Argumentul lor este desigur... "ecologic". Adica vezi doamne sa nu mai consume hartie sa trimita facturi tiparite. Numai ca nu prea e credibil.... Cand o sa inceteze sa mai tipareasca (pe HARTIE!!!) milioane de pliante publicitare stupide (unele campanii sunt de-a dreptul idioate!) atunci poate ca o sa-i cred. Pana atunci ar fi bine sa nu faca economie pe spinarea consumatorului impunandu-i modificari despre care nu-i cere parerea.

Sper ca te-am lamurit  big_smile


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#42 2010-02-01 17:24:14

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

Eu detest iarna sub toate aspectele... deci si vremea de afara sad

ce parere ai despre a avea mai mult de un telefon mobil?


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#43 2010-02-01 19:52:54

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

daca as conduce o multinationala poate ca mi-ar fi util, dar asa,e arhisuficient unul singur.

ce parere ai despre fast-food ?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-02-01 19:54:53

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

proasta sad nu mananc niciodata acolo (cel mult beau o cafea)

ce parere ai despre filmele cu arte martiale


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#45 2010-02-01 21:00:07

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

December a scris:

D. Loredana a scris:

Chiar nu ştiam despre acest mod de facturare. Nu am idee, care este diferenţa şi care sunt avantajele. Chiar rog pe cineva să-mi explice, dacă vrea!

offtopic  explicatie la cerere  big_smile

Daca ai cont online pe my vodafone respectiv orange web care poti vizualiza factura si poti sa o si platesti (prin card sau ordin de plata, nu stiu sigur). Dar cum ziceam, normal ar fi fost ca atunci cand au introdus aceasta facilitate sa te intrebe daca VREI sa primesti factura exclusiv electronic (deci sa nu mai vina tiparita, la cutia postala) si NU sa-ti bage pe gat acest mod de facturare fara sa-ti ceara parerea. In cazul meu, cand am vazut ca nu mai vine factura am sunat (nu m-am gandit sa ma uit in contul ala de pe net pe care il folosesc doar cand vreau sa adaug / scot extraoptiuni) si mi s-a spus ca de acum e electronica, s-a facut trecerea automata si a trebuit sa cer sa mi se dea inapoi vechiul serviciu (factura tiparita)

Care sunt avantajele? pai daca iti convine asa - sa te uiti in contul de pe net, sa o platesti online, atunci astea sunt avantajele. Pentru mine insa n-au fost avantaje.

Ideea e ca eu personal prefer factura tiparita fiindca avand-o in geanta si vazand-o mereu imi amintesc sa o platesc, pe cand pe net nu ma uit si depasesc scadenta (ceea ce s-a si intamplat atunci cand trecuse "automat"). In plus, factura lor electronica, chiar daca o tiparesti, nu are cod de bare si nu o poti plati de ex la robotul BRD (asta daca preferi sa platesti cash, fiindca daca preferi online platesti direct asa)

Argumentul lor este desigur... "ecologic". Adica vezi doamne sa nu mai consume hartie sa trimita facturi tiparite. Numai ca nu prea e credibil.... Cand o sa inceteze sa mai tipareasca (pe HARTIE!!!) milioane de pliante publicitare stupide (unele campanii sunt de-a dreptul idioate!) atunci poate ca o sa-i cred. Pana atunci ar fi bine sa nu faca economie pe spinarea consumatorului impunandu-i modificari despre care nu-i cere parerea.

Sper ca te-am lamurit  big_smile

Mulţumesc December puss ! Sunt mai mult, dec?t lămurită  wink  ! P?nă acum nu am auzit de această metodă.


Şi referitor la ?ntrebare, nu-mi plac deloc aceste filme! Acum fiecare cu gusturile lui, unii băieţi adoră aceste filme.


Ce părere ai despre Bingo Metropolis?

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2010-02-01 21:01:41)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#46 2010-02-02 00:38:00

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

o porcarie, nu cred ca se castiga atat.

ce parere ai despre simona senzual?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#47 2010-02-02 11:09:49

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

prostia intruchipata.

ce parere ai despre sex numai dupa casatorie?


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#48 2010-02-02 11:37:33

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

Nu prea se mai practică ?n zilele noastre. Depinde de religia fiecaruia şi de famila, ?n care te afli şi, care ?ntr-un fel ?ţi impune acest lucru.


Tu ce părere ai?


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#49 2010-02-02 12:53:51

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

n-as fi de acord. exista despartiri si din cauza nepotrivirii in pat.

ce parere ai despre colegii de serviciu care ar face orice sa se evidentieze?


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#50 2010-02-02 12:54:48

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

cred ca poti sa te pacalesti rau... si pe urma divortul dureaza si costa... e mai simplu si mai ieftin sa incerci inainte wink

ooops... iar  mi-a luat-o cineva inainte cu raspunsul  rotfl

raspund deci si la intrebarea urmatoare: o parere proasta ca despre toti oamenii care vor sa iasa in evidenta cu orice pret indiferent daca au sau nu (si mai ales daca nu au!) cu ce sa se laude.

ce parere ai despre intalnirile aranjate (de prieteni, parinti etc) in vederea stabilirii unei relatii si apoi a unei eventuale casatorii?

Ultima oara a fost editat de December (2010-02-02 12:56:16)


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#51 2010-02-02 13:47:50

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

Nu-mi plac şi nu sunt de acord cu aşa ceva.  Părinţii mereu cred că au dreptate, c?teodată cam au, dar mai şi greşesc. Totuşi, cred că cel mai bine este să ?ţi cauti singur/ ă. Şi cel mai ur?t mi se pare să-ţi caute prietenii, hai că pe părinţi ?i mai ?nţeleg, dar care este problema prietenilor!


Tu ce părere ai?


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#52 2010-02-02 15:03:13

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

tot cam asa.... si parintii si prietenii ar trebui sa lase omul in pace sa-si gaseasca singur... pentru ca nimeni in afara celui in cauza nu stie ce e mai bine pentru el... nici macar parintii care teoretic au cele mai bune intentii... poate ei vor sa-si vada copilul "la casa lui/ei" cat mai repede dar nu inseamna ca asta e neaparat cea mai buna optiune pentru el/ea...

offtopic ca sa-ti raspund, "problema" prietenilor e ca vor sa fie saritori... mai ales cand esti recent dupa o despartire incearca sa-ti faca cunostinta cu x si y in ideea sa te cuplezi si sa-l uiti pe fostul... nu se gandesc sau nu pricep ca poate fac mai rau asa, ca ai nevoie de un timp sa-ti "lingi ranile" si inca nu-l poti vedea bine pe "urmatorul" cand in mintea ta este inca "fostul"... eu sunt patita cu "bunavointe" de-astea sad

ce parere ai despre creditele ipotecare?


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#53 2010-02-02 17:49:40

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

nu mi-as face niciodata vreun credit..
ce parere ai despre nespalatii din mijl d transport in comun?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#54 2010-02-02 17:53:16

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

mi-ar placea sa existe un sistem (ex ca echipele de paza din metrou) care sa nu le permita sa se urce sau sa-i dea jos imediat daca au apucat sa o faca...

ce parere ai despre faptul ca nu se curata strazile cum trebuie? (nu mai ninge de mult, ar fi trebuit sa fie curate luna pana acum)


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#55 2010-02-02 18:12:44

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

Nu ştiu ce să spun, singurul motiv mai plauzibil ar fi că trăim ?n Rom?nia şi este normal!  forgetit


Ce părere ai despre Bianca Drăguşanu, iubita lui Cătălin Botezatu?

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2010-02-02 18:14:03)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#56 2010-02-02 21:37:08

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

proasta. inca un iepuras playboy devenit vedeta nationala..

ce parere ai despre cainii comunitari ?

Offline

 

#57 2010-02-02 22:58:17

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: *JOC* Ce parere ai despre... 3

mi-e mila de ei sad

ce parere ai despre cumparaturile online?


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Jocuri
  •  » *JOC* Ce parere ai despre... 3

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.