homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt insarcinata??


#1 2010-02-02 14:09:42

selma2003
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-12-10
Mesaje: 61

sunt insarcinata??

BUNA ZIUA am mai postat subiectul asta dar nu mai stiu ce sa ma fac...in decembrie pe 23 mi a venit menstruatia...pe 30 am avut contact cu surprize s a spart prezervativul dar inainte de a ejacula....am luat postinor aproximativ dupa jumatate de ora prima pastiluta si a doua la 12 ore... pe 9 ianuarie am avut niste scurgeri maronii presupun ca spooting vreo 5 zile  mi s au intarit si marit sanii cam tare si sunt si durerosi....si in luna ianuarie nu mi o venit menstuatia  mi am fakut 2 teste iesite negativ dar mie menstruatia nu mi vine .....ce sa cred??sunt sau nu insarcinata??vreau sa iau ac dar pana nu mi vine... va rog sa ma ajutati sunt terminata psihic nu vreau sa fac avort dar nici un copil....cred ca albesc......poate influenta stresul cumva menstruatia??


Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi.

Offline

 



#2 2010-02-02 16:36:24

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sunt insarcinata??

postinorul deregleaza menstruatia... daca testele au iesit negative nu esti insarcinata

Offline

 

#3 2010-02-02 17:09:38

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: sunt insarcinata??

selma2003 ai warn pt postare multipla.
trebuia sa scrii la topicul initial deschis de tine:

http://forum.anticonceptionale.ro/t2893 … ppppp.html

daca testele sunt negative inseamna ca nu esti insarcinata.
stresul poate intarzia menstruatia.
iar dereglarea poate fi si de la postinor.

topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.