homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Raceala in sarcina :(


#1 2010-02-01 23:13:13

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Raceala in sarcina :(

Buna fetelor..

Am si eu o problema..sunt racita de cateva zile ,singurul simptom fiind nasul foartee infundat incat nu pot sa respir si trebuie sa imi suflu nasu foarte tare si degeaba tot infundat este..Problema este ca am impresia mi se incordeaza toti muschii burtii cand il suflu (mai ales ca este foarte des )si as vrea sa stiu credeti ca exista vre-un risc??


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 



#2 2010-02-01 23:40:43

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: Raceala in sarcina :(

De ce nu folosesti ceva pentru desfundarea nasului?In sarcina sunt indicate solutiile pe baza de apa de mare(Marimer,Nazomer);la mine,insa, nu prea au avut efect,asa ca am folosit si Olynth de cateva ori.


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#3 2010-02-02 00:08:52

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Re: Raceala in sarcina :(

n-am folosit nimic de genu pentru ca stiam ca nu este indicat..
deci nu exista riscuri daca m-am fortat si mi s-a incordat burta de atatea ori? cesafac


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 

#4 2010-02-02 13:41:28

criss78
Banat
Inregistrat: 2008-11-15
Mesaje: 299

Re: Raceala in sarcina :(

fa niste infuzii cu ceai


Am 31 de saptamani

Offline

 

#5 2010-02-02 17:01:20

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Raceala in sarcina :(

Lily, nu folosi nimci din gama Olinth, bixtonim etc pt ca au la baza o substanta care trece usor prin placenta. In plus, e bebe prea mic pt a le tolera.
Nazomer sau orice spray pe baza de apa de mare doar te ajuta sa nu ti se usuce mucoasa dar nu iti desfunda nasul. Daca tu crezi ca se apropie o raceala atunci ai cateva optiuni: paragrippe, oscilococcinum, vit C, ceaiuri, hidratare intensiva si somn mult.
Pt nas, ai si solutia unor infuzii dar ai grija cu ce anume. Aici e cazul sa vb cu medicul tau

Bafta multa puss

Nu uita ca nasul se infunda datorita dereglarilor hormonale in sarcina... estrogenul fiind de vina asa ca poate nu e raceala  wink

Ultima oara a fost editat de witty_ina (2010-02-02 17:02:20)


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-02-02 21:31:58

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Re: Raceala in sarcina :(

witty_ina a scris:

Lily, nu folosi nimci din gama Olinth, bixtonim etc pt ca au la baza o substanta care trece usor prin placenta. In plus, e bebe prea mic pt a le tolera.
Nazomer sau orice spray pe baza de apa de mare doar te ajuta sa nu ti se usuce mucoasa dar nu iti desfunda nasul. Daca tu crezi ca se apropie o raceala atunci ai cateva optiuni: paragrippe, oscilococcinum, vit C, ceaiuri, hidratare intensiva si somn mult.
Pt nas, ai si solutia unor infuzii dar ai grija cu ce anume. Aici e cazul sa vb cu medicul tau

Bafta multa puss

Nu uita ca nasul se infunda datorita dereglarilor hormonale in sarcina... estrogenul fiind de vina asa ca poate nu e raceala  wink

Multumesc pt raspunsuri puss Felicitari pentru Luca, Ina ! hjarta


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.