homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratament raceala la ovare


#1 2010-03-14 11:48:37

sweetest_girl21
Membru
Inregistrat: 2008-12-25
Mesaje: 3

tratament raceala la ovare

Salut!

De o saptamana am o scurgere maronie si durere de burta. Joi am fost la medic, mi-a spus ca am racit la ovare. A mai zis ca am doar ovarele inflamate si ca nu-mi da antibiotice, doar diclofenac, clorcalcin si alchemilla picaturi. Din cate a spus el ar fi trebuit sa simt o imbunatitire pe vineri seara. Problema e ca azi e duminica si nu doar ca nu simt nici o imbunatatire, ma simt chiar mai rau. Burta ma doare tot mai tare, scurgerea este mai abundenta. Mentionez ca iau Mercilon de vreun an sau mai mult, aseara am terminat folia. Pareri? De ce nu apare chiar nici o imbunatatire? Sa fie nevoie si de antibiotice? Merg inapoi la el sau astept totusi sa termin tratamentul? (e de 7 zile) A da, medicul mai zisese ca daca nu simt acea imbunatatire pana vineri sa iau de sambata si ergomet, insa nu l-am gasit la farmacie (sunt dintr-un oras mic, n-am prea multe farmacii prin care sa caut).

Multumesc!

Offline

 



#2 2010-03-16 11:53:40

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: tratament raceala la ovare

La ginecolog ai fost? daca nu, te sfatuiesc sa mergi la unul, el e cel mai nimerit.
oricum ar fi: nu lua ergomet!!!! nu ai de ce.
si antibioticele sunt musai necesare dupa opinia mea...
deci cauta un ginecolog si mergi sa te vada si sa iti dea un diagnostic si un tratament


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.