homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cel mai bun remediu pentru infertilitate...


#1 2010-03-16 18:58:44

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Nu stiu cat de credincioase sunteti voi, insa, pot spune cu mana pe inima ca cel mai bun remediu pentru infertilitate este Sfantul Nectarie. Am avut o sarcina oprita din evolutie acum cativa ani. La acel moment, medicul care m-a chiuretat, mi-a spus ca singurul meu avantaj pentru un bebe, este varsta...si ca o sa ma chinui mult. Nu am stiut la ce se referea, deoarece medicu nu prea a vrut sa intre in detalii. Insa, in momentul in care ne-am hotarat sa facem un bebe, am inceput cu ardoare sa ma rog Sfantului Nectarie, pentru a-mi darui un copilas. Dupa 4 luni de incercari, timp in care nu am incetat sa ma rog acestui sfant, am ramas insarcinata. Acum am 4 luni, si toate analizele au iesit perfect. Acest sfant minunat asculta toate rugaciunile, si chiar se arata in vis celor ce il cheama. In momentul in care am ramas insarcinata, am fost la medic, si pentru ca sarcina era micuta si nu se vedea, am fost suspecta de extrauterina. Am mers la Manastirea Radu Voda unde se afla moastele Sfantului Nectarie si m-am rugat sa fie bine, am dat un acatist pt bebe, si am citit zi de zi acatistul afntului. Acum suntem in 4 luni si jumatate. Si pana acum sfantul mi s-a aratat in vis spunandu-mi ca a binecuvantat copilul meu, si ca intotdeauna ma va ajuta. Mai mult chiar mi-a transmis ca va fi fetita, ceea ce si este. Va spun cu mana pe inima, ca Sfantul Nectarie chiar ajuta, este vindecator si grabnic ajutator. Incercati, daca va doriti un bebe cu ardoare si el intarzie sa apara, nu va costa nimic sa cititi in fiecare seara acatistul acestui sfant si sa ii adresati o mica rugaciune. O sa vedeti ca rezultatul nu va intarzia sa apara. La toate controalele toate analizele au iesit bine, nici macar o analiza aiurea, desi stiam ca am probleme.... nici macar o anexita... Incercati si voi, o sa imi dati dreptate. Nu costa nimic, doar o jumatate de ora pe zi, dedicata acestui sfant minunat, Sfantul Nectarie.  Va pup si sa ne auzim cu bine.  hjarta

Offline

 



#2 2010-03-16 19:13:13

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ionescuana1980. spre rusinea mea mi-a fost dat si mie de o amica Acatistul Sfantului Nectarie Taumaturgul  pentru a l citi deoarece, spunea aceasta amica ca Sf.Nectarie face minuni si ma va binecuvanta pentru a avea un copil....eu neavand nici un copil ....dar nu l-am citit....asteptand sa fac FIV ( fertilizare in vitro) ...  deci Sfantul Nectarie face minuni.....am retinut eu gresit ?acatistul se citeste timp de 40 de zile, o data pe zi?

  LE Am cautat Acatistul SF Nectarie  si vad ca amica mea a notat aici  sa citesc 40 de seri  la 12 noaptea si sa tin post  luni, miercuri si vineri.  asa  procedezi si tu?

Ultima oara a fost editat de bunea georgeta (2010-03-17 21:20:16)


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#3 2010-03-16 22:28:14

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Si eu citesc Rugaciunea in fiecare zi, pe langa asta mai citesc Acatistul Sf Stelian, ocrotitorul copiilor. Fara aceste rugaciuni nu as fi avut puterea sa ajung aici...


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#4 2010-03-16 23:06:28

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Andreed a scris:

Si eu citesc Rugaciunea in fiecare zi, pe langa asta mai citesc Acatistul Sf Stelian, ocrotitorul copiilor. Fara aceste rugaciuni nu as fi avut puterea sa ajung aici...

andre puss si pe nepotica mea de care are grija Doamne-Doamne si toti Sfintii puss puss

o sa ma pun si eu sa citesc acatistul si o sa tin post si lunea... nu doar miercurea si vinerea... poate ne ajuta DD si Sfintii sa avem un bebe care intarzie de 2 ani si 5 luni sa apara supa ajuna-ne Doamne rugaciune


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#5 2010-03-17 16:09:00

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

fetele imi puteti trimite si mie acatistul pe mail, va rog !!!!  puss as vrea sa il citesc si eu si sa ma rog...si eu sunt convinsa ca exista minuni de la Dumnezeu...
va pup


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-03-17 18:22:41

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Buna dn nou
Eu va spun ca am citit acatistul in fiecare zi, nu neaparat la 12 noaptea, cand avam putin timp liber, ma puneam si-l citeam. Nu am tinut post, insa tot timpul in mintea mea era Sfantul Nectarie, in fiecare clipa spuneam "bincuvanteaza Sfinte Nectarie familia noastra cu un bebelus", chiar si cand eram la munca, mintea mea era la acest sfant. Si iata ca Sfantul m-a ajutat. Seara cand va bagati in pat, spuneti o mica rugaciune catre Sfantul Nectarie, si rugati-l sa va sfatuiasca ce trebuie sa faceti, sa vi se arate in vis, pentru ca se arata adeseori... O sa vedeti ca rugaciunea este foarte puternica, eu de and am cunoscut acest sfant minunat am parte numai de lucruri bune. Si va spun sigur ca sanatoasa tun nu eram, insa dupa ce am ramas insarcinata, toate analizele au iesit perfect, spre surprinderea mea.... Nu incetati sa va rugati... Puteti cauta pe internet si alte marturii ale persoanelor care au primit minuni din partea sfantului. Astept sa scrieti aici, cum Sfantul Nectarie v-a ajutat sa va impliniti visul si ca v-a daruit un bebe. Nu renuntati. Este mai puternic decat orice medicament si orice tratament ati face.
Va pup si bafta multa.
O sa va pomenesc in rugaciunile mele.
Ana.

Offline

 

#7 2010-03-17 19:02:05

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Draga Ana,
am primit pe mail rugaciunea si iti multumesc frumos. Eu una o sa tin cont de ce ai spus tu, si sper sa anunt aici cat mai curand ca sunt insarcinata. smile
Sa dea Dumnezeu sa avem cu toatele bebei sanatosi.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#8 2010-03-18 11:12:29

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Vreau si eu acatistul pls!!


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#9 2010-03-18 13:50:29

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

mirik ti l-am trimis eu smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#10 2010-03-18 14:52:43

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris8 a scris:

mirik ti l-am trimis eu smile

puss  puss


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#11 2010-03-18 18:19:51

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris8 citeste-l cu incredere, si o sa imi dai dreptate, o sa vezi. abia astept sa ne scrii ca astepti un bebelus... nu uita de noi, imediat dupa ce vei ramane graviduta. cu siguranta ca marturia ta va intari si alte fete si le va da incredere. pup si bafta multa.

Offline

 

#12 2010-03-18 19:46:20

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Ana am inceput deja sa il citesc, si chiar prima data cand l-am citit mi-a produs o mare emotie, pur si simplu aveam lacrimi in ochi fara sa vreau. Bineinteles ca voi anunta pe forum cand voi ramane graviduta si abia astept!!!
Te pup si iti multumesc mult pt incurajari. puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#13 2010-03-22 15:16:09

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

as dori si eu daca se poate sa imi trimita cineva pe mail acatistul.
va multumesc frumos!


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#14 2010-03-22 17:05:34

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

sanca ti l-am trimis pe mail. citeste cu incredere...si daca ti se va implini dorinta nu ezita sa impartasesti cu noi. Ana

Offline

 

#15 2010-03-22 17:43:23

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Ana am fost la Manastirea Radu Voda unde sunt Moastele Sfantului Nectarie, este o atmosfera nemaipomenita acolo, ma simt mult mai linistita de cand am fost...o sa ma duc de cate ori pot pentru ca imi da o stare de liniste sufleteasca extraodinara.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#16 2010-03-24 17:45:30

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris8 ma bucur ca ai reusit sa ajungi acolo. Asa este, eu de cate ori merg, si ma inchin la moastele  Sfantului Nectarie simt o mare liniste sufleteasca. Chiar tin minte cand doar ce descoperisem eu acest sfant minunat , aveam o buba mare pe picior, care nu se mai vindeca, de mult timp, de aproape o luna, era ca o rana deschisa, si am fost la manastire, am citit acatistul, si in timp ce citeam, am simtit o fierbinteala pe picior, chiar acolo unde era acea buba. In 2 zile s-a inchis rana. Iar cu sarcina, pot spune cu mana pe inima ca am ramas graviduta datorita acestui sfant, si am o sarcina foarte usoara, nu am avut nici o problema pana acum... Uite o sa trec jos alte marturii, preluate de pe un alt forum, ale unor persone care au ramas gravidute datorita acestui minunat sfant. O sa te rog cris, sa imi dai prenumele tau complet, asa cum e in buletin, sa te trec pe acatist cand voi ajunge acolo. Banuiesc ca pt daruirea de bb. Cred ca te cheama cristina, dar sa imi spui daca mai ai vreun prenume, nu imi trebuie numele de familie. O cred ca voi ajunge chiar sambata acolo.

Si iata marturiile:
"Sf. Nectarie face cu adevarat minuni.
Timp de un an de zile incercam sa avem un copil, cineva m-a indrumat sa merg la SF. Nectarie, (multe mamici am auzit care au mers acolo si acum au copilasi). Am mers des acolo. Pe 9 noiembrie este hramul sfantului si anul trecut am mers de hram acolo, dupa ce am stat 4 ore la coada, m-am inchinat Sfantului, a doua zi dimineata parca cineva ma impingea din urma sa fac un test de sarcina si... minunea a fost sa fie cu 2 liniute. Anul trecut am fost doar cu sotul, anul acesta speram sa ajungem toti 3."

"Eu am avut norocul ca vara aceasta sa ajung impreuna cu sotul meu in Grecia la mormantul si sfintele moaste ale Sf. Nectarie. Am trait niste emotii extraordinare si m-am simtit cu adevarat binecuvantata. Cand ne-am intors din concediu, aveam sa aflu ca Sf. Nectarie implinise deja o minune: eram insarcinata.
Suntem tare fericiti!
Sf. Nectarie are puteri nemarginite si vine in ajutorul tuturor celor care se roaga cu credinta!"

"Asa este!!! SF.Nectarie face minuni......si eu am ramas insarcinata dupa ce m-am rugat la Moaste.Ne chinuiam de un an sa facem un bebe si dupa multe duminici in care ne-am propus sa ajungem acolo si nu am reusit,anul trecut de Rusalii "ceva" ne-a mobilizat si am ajuns.Ne-am rugat, am asistat si la un botez si am dat un bilet la preot care ne-a intrebat ce ne apasa pe suflet.I-am spus,iar el calm si sigur pe ceea ce spune a zis:cat de curand o sa aveti copii (a vorbit la plural) si o sa fie frumosi ca voi.Ne-am uitat unul la altul si am plecat cumva nedumiriti.Alfati ca la exact o luna am rams insarcinata.
Aaaaa era sa uit, este si icoana sf. Antonie cel nou....si in timp ce ma rugam la ea ,mi-a venit sa zic ca daca raman insarcinata si daca o sa fie fetita am sa-i pun numele Antonia.Exact asta am si facut asa cum am promis."

Va pup.

Offline

 

#17 2010-03-24 20:12:06

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ionescuana1980 a scris:

cris8 ma bucur ca ai reusit sa ajungi acolo. Asa este, eu de cate ori merg, si ma inchin la moastele  Sfantului Nectarie simt o mare liniste sufleteasca. Chiar tin minte cand doar ce descoperisem eu acest sfant minunat , aveam o buba mare pe picior, care nu se mai vindeca, de mult timp, de aproape o luna, era ca o rana deschisa, si am fost la manastire, am citit acatistul, si in timp ce citeam, am simtit o fierbinteala pe picior, chiar acolo unde era acea buba. In 2 zile s-a inchis rana. Iar cu sarcina, pot spune cu mana pe inima ca am ramas graviduta datorita acestui sfant, si am o sarcina foarte usoara, nu am avut nici o problema pana acum... Uite o sa trec jos alte marturii, preluate de pe un alt forum, ale unor persone care au ramas gravidute datorita acestui minunat sfant. O sa te rog cris, sa imi dai prenumele tau complet, asa cum e in buletin, sa te trec pe acatist cand voi ajunge acolo. Banuiesc ca pt daruirea de bb. Cred ca te cheama cristina, dar sa imi spui daca mai ai vreun prenume, nu imi trebuie numele de familie. O cred ca voi ajunge chiar sambata acolo.

Si iata marturiile:
"Sf. Nectarie face cu adevarat minuni.
Timp de un an de zile incercam sa avem un copil, cineva m-a indrumat sa merg la SF. Nectarie, (multe mamici am auzit care au mers acolo si acum au copilasi). Am mers des acolo. Pe 9 noiembrie este hramul sfantului si anul trecut am mers de hram acolo, dupa ce am stat 4 ore la coada, m-am inchinat Sfantului, a doua zi dimineata parca cineva ma impingea din urma sa fac un test de sarcina si... minunea a fost sa fie cu 2 liniute. Anul trecut am fost doar cu sotul, anul acesta speram sa ajungem toti 3."

"Eu am avut norocul ca vara aceasta sa ajung impreuna cu sotul meu in Grecia la mormantul si sfintele moaste ale Sf. Nectarie. Am trait niste emotii extraordinare si m-am simtit cu adevarat binecuvantata. Cand ne-am intors din concediu, aveam sa aflu ca Sf. Nectarie implinise deja o minune: eram insarcinata.
Suntem tare fericiti!
Sf. Nectarie are puteri nemarginite si vine in ajutorul tuturor celor care se roaga cu credinta!"

"Asa este!!! SF.Nectarie face minuni......si eu am ramas insarcinata dupa ce m-am rugat la Moaste.Ne chinuiam de un an sa facem un bebe si dupa multe duminici in care ne-am propus sa ajungem acolo si nu am reusit,anul trecut de Rusalii "ceva" ne-a mobilizat si am ajuns.Ne-am rugat, am asistat si la un botez si am dat un bilet la preot care ne-a intrebat ce ne apasa pe suflet.I-am spus,iar el calm si sigur pe ceea ce spune a zis:cat de curand o sa aveti copii (a vorbit la plural) si o sa fie frumosi ca voi.Ne-am uitat unul la altul si am plecat cumva nedumiriti.Alfati ca la exact o luna am rams insarcinata.
Aaaaa era sa uit, este si icoana sf. Antonie cel nou....si in timp ce ma rugam la ea ,mi-a venit sa zic ca daca raman insarcinata si daca o sa fie fetita am sa-i pun numele Antonia.Exact asta am si facut asa cum am promis."

Va pup.

ana te rog frumos , as vrea si eu acatistul pe mail, multumesc  puss


.

Offline

 

#18 2010-03-24 21:45:19

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

mikado ti l-am trimis eu pe mail, Doamne ajuta! puss

ana prenumele meu intreg este Cristina Nicoleta , si intr-adevar ma rog pentru daruirea unui bebe, iti multumesc din suflet pentru tot kram
Pe 31 martie o sa fac o interventie pt scoaterea unui polip din uter, care se pare ca este si cauza de infertilitate si apoi sper din tot sufletul sa raman insarcinata cat mai repede, cu ajutorul lui Dumnezeu si al Sfantului Nectarie.
te pup


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#19 2010-03-24 22:51:47

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris8 a scris:

mikado ti l-am trimis eu pe mail, Doamne ajuta! puss

ana prenumele meu intreg este Cristina Nicoleta , si intr-adevar ma rog pentru daruirea unui bebe, iti multumesc din suflet pentru tot kram
Pe 31 martie o sa fac o interventie pt scoaterea unui polip din uter, care se pare ca este si cauza de infertilitate si apoi sper din tot sufletul sa raman insarcinata cat mai repede, cu ajutorul lui Dumnezeu si al Sfantului Nectarie.
te pup

multumesc mult, criss puss  rugaciune ca totul sa fie bine pe 31 martie si sa vina  bebe cat mai repede
Doamne ajuta! rugaciune

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-03-24 22:56:39)


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.