homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Varsaturi!!!-2


#20 2009-08-14 17:12:44

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: varsaturi!!!

samy, multumesc!
am ridicat si eu landoul (ca doarme intr-un landou momentan). la noapte facem cu randul sa vedem cum se comporta.
peste noapte m-am hotarat sa-i reduc portia la 90 ml.
iar peste zi ii dau la 3 ore si jumate, sper intr-o saptamana sa-l invat sa manance la 4 ore...
nu mai vrea sa trec prin ce-am trecut....am imbatranit  un an in 40 secunde!

Ultima oara a fost editat de lili pala (2009-08-15 08:32:36)


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 



#21 2009-09-24 14:16:01

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: varsaturi!!!

Mie mi s-a intamplat sa-mi vomite dupa masa la cateva minute, cu toate ca ii dadusem aerul afara caci l-am auzit ragaind de mai multe ori, si a varsat in cantitate mai mare nu asa putin, a fost in jet varsatura.
Medicul meu zice ca vezi doamne greseli alimentare ca-i dau prea devreme sa manance. Eu ii dau cam la 2 ore , 2 oare si ceva ca cere si nu mai ma inteleg cu el. In plus de asta eu nu stiu cat suge la san, dupa ceas in max 10 min termina pt ca-l doare burtica si se agita rau cand il pun sa suga din nou......astazi a fost un cosmar sa manacam.....30 min ne-am chinuit, cand sus cand jos la san.....in primele 5 min a supt putin apoi au inceput crampele......
La voi care alaptati cum e? ca eu o sa capiez........nu mia stiu ce sa-i fac sa manance linistit si sa nu-l mai doare burta in timpul mesei.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#22 2010-04-02 00:34:42

deeea24
Membru
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 3

Re: varsaturi!!!

si bebe meu vomita mereu dupa ce papa,lapte praf,k san n-a vrut,am ajuns cu el la medic,mi'a dat un lapte `praf de 30 euro,cica lapte antivomitat,si la fel imi vomita...Nu s-a oprit din vomitaturi,pana nu i.am dat apa si ceai de musetel,plus lapte normal,dar nu de ala scump,ci la un pret acceptabil,si surpriza k nu o mai vomitat,iesea din el in jeturi pe atunci,am zis k disper!M-am gandit k are probleme digestive,k asa citisem pe net,eu cred ca atatea vitamine,si mai stiu eu ce baga in laptele de formula,k saracii ii prea tare pt ei!Asa k cine are probleme de genu,incercati asa...la inceput mai mult ceai decat apa,iar apoi treptat mai putin ceai si mai multa apa!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.