homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce sa mai fac...


#1 2007-09-11 20:45:28

raluca 17
New member
Inregistrat: 2007-08-17
Mesaje: 33

ce sa mai fac...

M-am despartit d prietenul meu acum aproape o saptamana.Eu am vrut pt ca ma enerva modul lui de a se purta...Acum ne intelegem foarte bine chiar daca nu mai sunte impreuna. Ma suna aproape in fiecare zi si vb o gramada.Cred ca ii pare rau si si-a dat seama ca m-a facut sa sufar dar stie ca n-o sa ne impacam prea curand pt ca stie si el ca s-ar putea sa ma faca oar sa sufar.Ma bucur mult ca ne intelegem bine dar mi-e teama ca nu va dura mult si ca o sa ma simt rau daca o sa fie indiferent cu mine mai tarziu.Mereu cand ne intalnim ajungem sa ne sarutam sau sa ne tinem in brate minute intregi...Desi amandoi stim ca deocamdata nu ne putem impaca.Nu stiu cum sa mai pricedez...Voi ce ziceti?

Offline

 



#2 2007-09-11 21:03:51

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: ce sa mai fac...

eu cred ca trebuie sa pui in balanta totul si sa alegi... pe de-o parte spui k nu e ok comp lui... discutand asta cu el, nu se poate schimba, macar fata de tine...? sa nu mai faca lucrurile care te deranjeaza? pe de alta parte nu poti sta fara sa stii de el, fara sa-l vezi... e clar ca simti ceva si ca sugfletul te indeamna spre el!
cred ca un sfat mai clar ti-am putea da daca ne-ai spune exact ce te dearnjeaza la el, dandu-ne un exemplu ceva...


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#3 2007-09-11 21:14:37

myya
Full member
De la: bacau
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 570
Site

Re: ce sa mai fac...

eu zic ca daca tineti unul la altul trebuie sa va acceptati asa cum sunteti fiecare, chiar daca te enerveaza felul lui de a se purta incearca sa ai putina rabdare si sa-l dai dupa tine..educa-lbig_smile...incerca sa-i explici ce anume nu-ti place la el poate o sa se rezolve lucrurie...

Offline

 

#4 2007-09-11 21:22:18

raluca 17
New member
Inregistrat: 2007-08-17
Mesaje: 33

Re: ce sa mai fac...

am incercat sa-i explic de f multe ori ce nu-mi place...am discutat pe tema asta si el a zis ca nu se poate schimba..pai...uite un ex: in timp ce era cu mine o cauta si p o fosta prietena de-a lui adik o suna isi dadeau mesaje...prima si a doua oara l-am iertat dar a treia oara am spus GATA! De fapt deaia ne-am si certat!

Offline

 

#5 2007-09-11 21:24:20

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: ce sa mai fac...

eu cred ca n-o sa se schimbe. va intelegeti mai bine pentru ca are mai putine obligatii fata de tine acum cat sunteti despartiti. dar eu nu cred ca s-a schimbat deloc.


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-11 21:27:02

myya
Full member
De la: bacau
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 570
Site

Re: ce sa mai fac...

pai la faza cu fosta prietena ei i-as fi dat din prima un sut in fund...daca ai incercat sa-i explici si nu intelege atunci e cam naspa...nush ce sa zic:|

Offline

 

#7 2007-09-11 21:28:54

raluca 17
New member
Inregistrat: 2007-08-17
Mesaje: 33

Re: ce sa mai fac...

da asa e marissa si eu cred acelasi lucru: nu s-a schimbat deloc! O sa incerc sa nu-mi mai fac iluzii pt ca e mai bine pt mine.Sper sa reusesc si va rog din suflet daca mai aveti sfaturi pt mine nu ezitati sa mi le dat pt ca am nevoie!! puss

Offline

 

#8 2007-09-12 01:03:42

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: ce sa mai fac...

marissa a scris:

eu cred ca n-o sa se schimbe. va intelegeti mai bine pentru ca are mai putine obligatii fata de tine acum cat sunteti despartiti. dar eu nu cred ca s-a schimbat deloc.

asa cred si eu ... e normal sa va intelegeti bine acuma pt ca nu sunt nici un fel de obligatii din nici o parte


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#9 2007-09-12 13:33:39

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: ce sa mai fac...

dida a scris:

marissa a scris:

eu cred ca n-o sa se schimbe. va intelegeti mai bine pentru ca are mai putine obligatii fata de tine acum cat sunteti despartiti. dar eu nu cred ca s-a schimbat deloc.

asa cred si eu ... e normal sa va intelegeti bine acuma pt ca nu sunt nici un fel de obligatii din nici o parte

subscriu... uita-l acum, cat iti e usor ca nu va leaga prea multe... mai tarziu inclin sa cred ca tot tu vei suferi mai mult sad


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#10 2007-09-12 13:59:52

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: ce sa mai fac...

asa am patit si eu cu fostu prieten si cand ne-am impacat ne certam de mama focului...adica nu mergea orice faceam...si pana la urma am rupt-o de tot vorbim si acum da in limita bunului simt

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.