homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Avionul si conditiile generale-3


#39 2010-04-14 12:40:13

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Avionul si conditiile generale

nu te pune neaparat sa te descalti..eu nu am fost descaltata niciodata...
de fapt m-am descaltat eu singura odata,ptr ca imi piuiau cizmele si a trebuit
cat despre bagajul de mana...de cate ori am calatorit..o singura data l-am cantarit..in rest nu..bine nu am exagerat nici eu..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 



#40 2010-04-14 12:51:25

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Avionul si conditiile generale

SoareleMeu a scris:

erau in fatza mea care se descaltau .. dar nu m-au pus niciodata pe mine. M-a pus sa gust din laptele bebelului si dintr-un borcanas dar mai mult nu. Am fost in vara ultima data ...

asta mi se pare cea mai mare prostie lol si pe sor`mea a pus-o sa guste din TOATE borcanasele, desi i-au explicat ca gusta dintr-unul care vor ei, ca daca le desface pe toate se strica  roll


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#41 2010-04-14 12:53:46

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Avionul si conditiile generale

Mda, deci eu cred ca e dupa cheful celor din aeroport... daca au o zi mai proasta, te pun sa te descalti , sa gusti din mancarea copilului si sa iti cantaresti bagajul de mana lol


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#42 2010-04-14 12:53:54

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: Avionul si conditiile generale

blackberry a scris:

SoareleMeu a scris:

erau in fatza mea care se descaltau .. dar nu m-au pus niciodata pe mine. M-a pus sa gust din laptele bebelului si dintr-un borcanas dar mai mult nu. Am fost in vara ultima data ...

asta mi se pare cea mai mare prostie lol si pe sor`mea a pus-o sa guste din TOATE borcanasele, desi i-au explicat ca gusta dintr-unul care vor ei, ca daca le desface pe toate se strica  roll

va  va
da ce credeau ca o fi in laptele bebelusului ? wtf?  va  ar fi culmea sa te puna sa gusti si din demachiant ..  huh


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#43 2010-04-14 12:56:12

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Avionul si conditiile generale

love_t a scris:

Mda, deci eu cred ca e dupa cheful celor din aeroport... daca au o zi mai proasta, te pun sa te descalti , sa gusti din mancarea copilului si sa iti cantaresti bagajul de mana lol

eu cred sigur asta..
si am calatorit prin frankfurt,m?nchen si zurrich...renumite ptr ,,rautatea,, vamesilor..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-04-17 15:50:25

pink_brain
Full member
Inregistrat: 2006-10-27
Mesaje: 322

Re: Avionul si conditiile generale

blackberry a scris:

pink, a plecat tata cu wizzu, ai voie decat 15 !!

cand a zburat?

mie mi-au anulat zborul...asa ca poate zbor miercuri daca am noroc....si sa imi zica ceva de bagaj ca ii smotocesc de nu stiu de ei  box  ....dupa ce am mers la buc si m-am trezit la 6 am degeaba....si ei nici macar o avertizare pe site ceva...un mail..

Offline

 

#45 2010-04-17 16:00:12

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Avionul si conditiile generale

si eu stiu ca ai voie acum mai mult, gen 30 de kilograme, mi-a zis si mie o colega ca s-a schimbat acum recent....

Offline

 

#46 2010-04-17 16:00:13

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Avionul si conditiile generale

pink..eu am dat o cautare pe google si au aparut ce zboruri sunt anulate..trebuia sa te informezi inainte...si eu am facut-o din curiozitate,nu ptr ca as  pleca...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#47 2010-04-17 16:01:07

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Avionul si conditiile generale

cica in Romania este inchis tot spatiul aerian, din cauza norului de fum....

Offline

 

#48 2010-04-17 16:02:54

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Avionul si conditiile generale

da,asa este..si in austria si in germ..si mai sunt..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#49 2010-04-17 17:37:43

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Avionul si conditiile generale

Deuzza a scris:

da ce credeau ca o fi in laptele bebelusului ? wtf?

Cocaina, de exemplu. wink Si nu "in", ci "in loc de", in acelasi recipient. Am vazut intr-un film big_smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#50 2010-04-17 18:20:55

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Avionul si conditiile generale

pink_brain a scris:

blackberry a scris:

pink, a plecat tata cu wizzu, ai voie decat 15 !!

cand a zburat?

mie mi-au anulat zborul...asa ca poate zbor miercuri daca am noroc....si sa imi zica ceva de bagaj ca ii smotocesc de nu stiu de ei  box  ....dupa ce am mers la buc si m-am trezit la 6 am degeaba....si ei nici macar o avertizare pe site ceva...un mail..

joi, pe 15.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#51 2010-04-17 18:31:31

pink_brain
Full member
Inregistrat: 2006-10-27
Mesaje: 322

Re: Avionul si conditiile generale

merci...sper numai sa plec si eu odata ..

Offline

 

#52 2010-04-17 18:48:55

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Avionul si conditiile generale

cu placere. ba mai mult, i-a venit si instiintare acasa sa nu ia mai multe kg, ca le plateste.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#53 2010-04-17 19:53:38

smile_my
Banat
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 894

Re: Avionul si conditiile generale

eu joi seara am venit din italia cu wizzu si am avut voie la 10 kg bagaj de mana gratuit si 15 kg bagaj de cala platit (42 lei anticipat). la poarta de control oricum te pune sa dai jos ce ai metal, ex mie mi-au zis sa scot cureaua, telefonul sa-l pun pe banda si pe alte femei cu cizme le-au pus sa le dea jos, sa le puna pe banda si le-au dat botosei de unica folosinta ca la spital


Chiar daca in al noualea cer stelele-si cauta partener sa-l tina cu miere si lapte,tu ai ales sa ramai pe pamint cu iubirea facind legamint, stiind ca in ceruri e frig si e noapte .   hjartahjartahjarta

27+

Offline

 

#54 2010-04-17 20:19:33

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Avionul si conditiile generale

Deci,eu in toamna plec prin vreo 3 tari,si pe langa faptul ca mi-e groaza de avioane si va fi prima oara cand voi zbura (tocmai pentru ca am groaza de avioane),acum am si grija conditiilor. Curiozitatile mele ar fi astea:
1. eu cosmeticele nu mi le las in cala,punct. Daca ma trezesc cu ceva lipsa sunt in stare sa bat pe cineva,deci nu risc. Imi voi pune toate cele in bagajul de mana,in recipiente mai mici de 100 ml DAR  exista vreo sansa sa imi fie confiscate under any circumstances?
2. cu cercei in urechi,inele/bratari pe mana am voie?
3. cu conversi in picioare am voie?
4. cu medicamente gen antiinflamatoare/analgezice/anticonceptionale am voie?
5. de incuietorile metalice de la sutien zic ceva? Dar de inelusele metalice prin care se baga sireturile la conversi?
6. daca imi iau de pe unde o sa merg chestii cosmetice,sau din duty-free-uri,le pot tine cu mine in cabina? Pentru ca imi imaginez ca nu imi scotocesc ei in cala dupa bagaj ca sa imi bag eu noile achizitii.
Si cam atat imi vine in minte.

Offline

 

#55 2010-04-17 20:20:34

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Avionul si conditiile generale

Ah,inca ceva: cu telefon inchis/pus pe airplane mode,mp4 player si aparat foto am voie?

Offline

 

#56 2010-04-17 20:33:37

smile_my
Banat
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 894

Re: Avionul si conditiile generale

WildChild11009 a scris:

Deci,eu in toamna plec prin vreo 3 tari,si pe langa faptul ca mi-e groaza de avioane si va fi prima oara cand voi zbura (tocmai pentru ca am groaza de avioane),acum am si grija conditiilor. Curiozitatile mele ar fi astea:
1. eu cosmeticele nu mi le las in cala,punct. Daca ma trezesc cu ceva lipsa sunt in stare sa bat pe cineva,deci nu risc. Imi voi pune toate cele in bagajul de mana,in recipiente mai mici de 100 ml DAR  exista vreo sansa sa imi fie confiscate under any circumstances?
2. cu cercei in urechi,inele/bratari pe mana am voie?
3. cu conversi in picioare am voie?
4. cu medicamente gen antiinflamatoare/analgezice/anticonceptionale am voie?
5. de incuietorile metalice de la sutien zic ceva? Dar de inelusele metalice prin care se baga sireturile la conversi?
6. daca imi iau de pe unde o sa merg chestii cosmetice,sau din duty-free-uri,le pot tine cu mine in cabina? Pentru ca imi imaginez ca nu imi scotocesc ei in cala dupa bagaj ca sa imi bag eu noile achizitii.
Si cam atat imi vine in minte.

Mie asa mi s-a intamplat:
1. orice lichid se arunca la cos
2. da, ai voie, daca suna la punctul de control te pune sa le pui pe banda si dupa ce treci de control le pui iarasi
3. da, ai voie
4. da, dar nu in cantitati mari, doar pt uz moderat, de preferabil in cel de cala pt ca ei iti baga bagajul printr-un scaner si vede tot ce ai in bagaj fara sa-l deschida
5. nu zic nimic nici de una nici de alta
6. tot ce cumperi dupa trecerea de punctul de control e permis, sunt de ex magazine in incinta aeroportului de unde poti sa-ti iei cate iti vrea inima si iti permite buzunarul tongue

la celelalte doua intrebari eu stiu de tel inchis, mp4 player inchis la decolare si aterizare si aparat foto e permis, bine astea sunt regulile, dar cand am fost eu nu si-au inchis telefoanele toti, doar daca te vede te roaga sa-l inchizi


Chiar daca in al noualea cer stelele-si cauta partener sa-l tina cu miere si lapte,tu ai ales sa ramai pe pamint cu iubirea facind legamint, stiind ca in ceruri e frig si e noapte .   hjartahjartahjarta

27+

Offline

 

#57 2010-04-17 20:42:30

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Avionul si conditiile generale

wild..ia-ti ce medicamente vrei..mai putin cele din ramura depresivelor...si le pui in bagajul de cala fara probleme..
la fel si cu cosmeticele,parfumurile...le pui in bagajul de cala...eu nu am avut absolut niciodata probleme si am calatorit destul..  eventual iti iei geamantan cu cifru sau daca ai normal,bagi un lacatel..nu ti-l desface...
ptr binele tau,pana sa ajungi la control..scoti toate agatelele-bratari,cercei(asa fac si eu si am destule) si apoi le pui la loc.daca sunt de aur..nu.  mie insa mi-a piuit o bratara de argint..culmea


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.