homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Diane-35...sfaturi..


#1 2010-04-15 12:58:17

alealexalexandra
New member
Inregistrat: 2010-04-15
Mesaje: 5

Diane-35...sfaturi..

Buna ziua tuturor smile
Am tot citit pe net despre Diane-35 si incep sa ma ingrozesc uneori. Eu nu am luat niciodata anticonceptionale pana curand. Am 20 de ani si luna aceasta am inceput sa iau Diane-35. Am luat precum scria, in prima zi de sangerare. Am continuat sa le iau in fiecare zi la aceeasi ora, precum e recomandat. menstruatia mi-a continuat timp de 7 zile( mentionez ca de regula e asa de lunga). Momentan nu m-am ingrasat deloc, in schimb am acea durere mamara de care se tot vorbeste. Menstruatia efectiva a durat cam 5 zile, in rest erau doar mici, mici sangerari. Dimineata, in mod deosebit am mici sangerari din cand in cand ...care vin impreuna cu unele dureri asemanatoare cu cele ale menstruatiei. Eu iau Diane 35 drept tratament impotriva hirsutismului.
In caz ca aveti unele lamuriri si sfaturi si aveti experienta cu aceste anticonceptionale, va rog sa impartasiti parerea smile
O zi buna tuturor.

Offline

 



#2 2010-04-15 13:11:41

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Diane-35...sfaturi..

mai exista un topic despre diane 35 http://forum.anticonceptionale.ro/t25300-diane-35.html

intreaba te rog acolo
topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.