homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cel mai bun remediu pentru infertilitate...-2


#20 2010-03-26 21:02:35

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

mikado puss
sa ne dea Dumnezeu la toate bebei sanatosi ca e cea mai mare bucurie


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#21 2010-03-31 18:09:21

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris iti doresc multa sanatate si insanatosire grabnica... sa ne spui ce ti-a spus dr dupa operatie, la cat timp poti ramane insarcinata. Sper sa ne dai curand vestea cea mare cris. Te asteptam cu noutati. O sa vezi ca Sfantul Nectarie e grabnic ajutator si asculta rugaciunea ta. Te pup si ai grija de tine.
Ana.

Offline

 

#22 2010-04-01 09:08:12

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Ana acum sunt acasa, ieri am facut operatia si a decurs foarte bine, mi-au verificat si trompele si sunt in perfecta stare amandoua. Sunt foarte fericita, doctorul a zis sa merg la el la control dupa o luna si apoi vom putea incerca din nou, cu sanse reale de data asta. Am devenit foarte optimista, cu ajutorul lui Dumnezeu si Sf Nectarie sunt sigura ca voi ramane insarcinata repejor. A...si sa iti spun ceva: acum cateva zile eram in masina cu sotul meu si imi spuneam in gand: Sfinte Nectarie, ajuta-ne si pe noi sa avem un copilas, iar in secunda urmatoare am vazut pe marginea strazii o gravidutza cu burtica mare.. smile nu stiu de ce dar asa m-am bucurat...am simtit ca parca mi s-ar fi trimis un raspuns. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#23 2010-04-02 09:30:12

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Cris ma bucur mult de to pentru tine. Sa ai grija de tine, si o sa vezi ca bebe o sa vina foarte repede. Si da, sa stii ca a fost un semn graviduta pe care ai vazut-o, pentru ca semnale am primit si eu de la Sfantul Necatrie, tot asa... si s-au adeverit. Chiar la inceput am fost suspecta de sarcia extrauterina, si m-am rugat foarte mutl sa fie bine si am visat cum Sfantul Nectarie mi-a spus ca a binecuvantat bebele meu, si ca o sa ma ajute intotdeauna... si a fost totul bine. Nu mai spun ca, dupa o rugaciune la Sfantul Nectarie, noaptea, am adormit si am visat ca o sa fie fetita...si fetita este, chiar am vazut-o in vis, acum astept sa vad daca este asa cum mi s-a aratat in vis.  forgetit  Am fost ieri la Manastire, si te-am trecut si pe tine pe acatist pentru daruirea de bebe si sanatate multa. Te pup si ai grija de tine.

Offline

 

#24 2010-04-03 00:17:53

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ana un acatist pentru sanatate nu stii?...as vrea tare mult sa ma rog pentru bunica mea caci e foarte bolnava iar fara ea nu as mai putea sa traiesc grater( ...simt ca numai o minune m-ar mai putea ajuta...te rog mult daca ai vreo idee sa ma ajuti... puss


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-04-05 20:45:41

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ana iti multumesc mult pt incurajari dar si pt ca m-ai trecut pe acatist  puss  iti doresc si tie tot binele din lume si o fetita sanatoasa si buna ca mama ei smile sunt sigura ca esti o persoana extraordinara si de aceea Sf Nectarie are grija de tine si de familia ta kram

x_ynna te poti ruga Sfantului Nectarie pentru orice, si mai ales pentru sanatate, o sa iti trimit eu imediat acatistul pe mail, citeste-l zilnic si roaga-te cu credinta, si iti doresc din suflet ca bunica ta sa se faca bine kram


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#26 2010-04-07 14:14:02

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

da x_ynna , cris are dreptate, Sfantul Nectarie este tamaduitor, si vindeca bolile cele fara de leac, il poti citi cu incredere. multa sanatate bunicii tale. 
criss nu ai pentru ce sa imi multumesti, eu stiu cum acest sfant m-a ajutat, si acum avem bebelusa in burtica... fara el nu cred ca as fi reusit. si o sarcina atat de usoara si frumoasa... o sa vezi ca si pe tine te va binecuvanta cu o comoara foarte crand... ce iti doresti sa ai fetita sau baietel?

Offline

 

#27 2010-04-08 11:29:11

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ana, si eu sper sa apara bebe curand... nu conteaza ce va fi, imi doresc doar sa fie sanatos smile ca idee intotdeauna mi-am dorit sa am fetitza dar daca ar fi baietel as fi la fel de fericita...oricum vreau sa fac 2 si poate voi avea si fetitza si baietel pana la urma.. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#28 2010-04-08 11:32:41

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris8 multumesc mult ca mi l-ai trimis... puss
ana multumesc si tie puss


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#29 2010-04-18 12:12:31

lri
New member
Inregistrat: 2010-04-08
Mesaje: 47

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ciao fetelor ,

vreau si eu acatistul , va rog mult eu am incercat chiar si 3 ani si nimic...................

Offline

 

#30 2010-04-18 19:21:55

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Iri ti l-am trimis eu, sa auzim numai de bine goodluck


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#31 2010-04-19 00:06:30

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

m-am emotionat foarte tare cand am citit ce ai scris ana... am reusit sa iau acatistul de la mikado.. nici nu l-am citit si vreau sa va spun fetelor ca incerc sa il citesc si ma buseste plansul.. nu inteleg de ce cesafac


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#32 2010-04-19 08:53:42

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

almi citeste-l cu incredere, eu recunosc ca nu l-am citit chiar in fiecare seara, dar oricum de cand l-am citit prima data si am fost si la Manastirea unde se afla moastele Sf Nectarie iti spun sincer ca ma simt ff linistita, inainte eram foarte suparata si demoralizata pt ca nu apare bebe, acum nici eu nu ma recunosc, sunt relaxata, nu ma mai obsedeaza gandul asta si sunt mult mai optimista.
Si asa este, si mie imi provoaca o emotie extraordinara atunci cand il citesc.
te pup si sa auzim numai vesti bune puss

Ultima oara a fost editat de cris8 (2010-04-19 08:53:58)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#33 2010-04-19 16:20:31

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

par cris puss

l-am citit aseara inainte sa adorm...pe la 2  chicot si chiar m-am simtit bine asa... linistita.. am adormit foarte repede (eu cand sotul meu nu e acasa adorm cam greu) si  m-am simtit kiar foarte bine.. dupa ce l-am citit am mai facut o rugaciune catre Sf. Nectarie asa.. cu cuvintele mele... smile

si eu sper sa auzim numai de bine puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#34 2010-04-19 17:34:13

lri
New member
Inregistrat: 2010-04-08
Mesaje: 47

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

cris8 a scris:

Iri ti l-am trimis eu, sa auzim numai de bine goodluck

iti multumesc mult sper sa functioneze si la mine  signof10  rugaciune
iti doresc sanatate multa wave

Offline

 

#35 2010-04-19 20:03:29

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

Iri nu ai pt ce, sa iti dea Domnul cat mai repede un bebe sanatos.
De ce nu vii la topicul pt aspirante la titlul de mamica? acolo sunt f multe fete care incearca sa aiba bebe si poti afla multe informatii utile, ne ajutam una pe alta. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#36 2010-04-21 17:21:15

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

buna fetelor
Almi Ingerash ma bucur ca ai reusit sa citesti acatistul. asa ma simt si eu de fiecare data, eu cred ca Sfantul Necatrie este protectorul meu, pentru m-a ajutat de foarte multe ori, chiar o sa va povestesc ceva ce s-a intamplat zilele trecute. o cunostinta de-a mea de aproape jumatate de an nu mai avea loc de munca, fiiind dat  afara odata ce s-a instalat criza. desi a fost la multe interviuri...nicic...saptamana trecuta mai urma inca un interviu...si ce credeti ca mi-a trecut prin cap. i-am spus sotiei acestuia sa ii bage in buzunar o iconita aSfantului Nectarie, sa o printeze de pe internet si sa i-o bage in buzunar. Nu va spun, ca rezultatul a fost pozitiv, si cunostinta dupa 4 zile a inceput munca. Sfantul Nectarie chiar ajuta, eu tot timpul ma rog la el, si mai ales acum cand sunt graviduta, citesc acatistl in fiecare zi, si cand merg pe starda in gand ma rog, sa ma ajute, si cu cvintele mele, pentru ca nu conteaza cuvintele pompoase atata timp cat rugaciunea vine din suflet, si crezi.
O sa le rog pe toate fetele care au ramas gravidute dupa ce au citit acatistul acestui minunat sfant, sa scrie aici, ca sa citeasca si alte fete si sa se bucure de minunile acestui sfant.
cris mai ai putin si mergi la control. sa fie cu noroc. asteptam vesti de la tine. ma gandesc la tine sa stii, si iti tin pumnii.
iri nu te lasa pagubasa... eu am pierdut o sarcina, si atunci dr mi-a spus ca foarte greu o sa am copii...iar eu am citit acatistul si dupa 4 luni de incercari, am ramas graviduta, si pana acum a fost totul perfect. toate analizele bune, si nu am avut nici macar o problema cu sarcina. bebe este bine si la fel si eu. citesc acatistul in fiecare zi, cand am putin timp, aproape ca il stiu pe dinafara...dar bucuriile se tin lant, totul mere minunat. nu te lasa. iti tin pumnii si doamne ajuta.

pupic.

Offline

 

#37 2010-04-22 10:34:33

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

ana iti multumesc ca te gandesti la mine, eu am o perioada mai proasta...in ultima vreme cam toate fetele din jurul meu au anuntat ca sunt gravide, inclusiv maritate sau nemaritate, ca si-au dorit sau nu...fara sa isi faca nicio analiza inainte, iar eu care merg de cand ma stiu la ginecolog, uite ca ma chinui degeaba de 2 ani jumate, si nu mi se pare corect...cred ca ma inec ca tiganu la mal (vorba ceea) dar simt ca am ajuns la capatul puterilor si nu mai am chef de nimic, desi teoretic am rezolvat problema...se pare ca tocmai acum nu mai pot, sunt tot timpul suparata si imi vine sa plang, i-am zis sotului ca eu nu vreau sa mai aud de facut bebe, ca si daca ar aparea acum nici nu m-as mai bucura dupa atata timp de asteptat...roaga-te pt mine sa imi revin psihic ca eu nu mai am puterea sa fac nici macar asta
te pup


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#38 2010-04-22 15:48:00

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Cel mai bun remediu pentru infertilitate...

crisu nu vreau sa aud una ca asta de la tine. revino-ti te rog, roaga-te la Sfantul Necatrie sa itid ea putere sa treci peste, nu iti pierde speranta,  si o sa apara soarele si pe strada ta. asa eram si eu inainte, stiu exact prin ce treci, prin asta am trecut si eu, si uite, ca am reusit. Trebuie sa iti doresti cu ardoare bebelusul in continuare, si sa fii optimista. o sa vezi ca in curand o sa le dai si tu tuturor vestea cea mare, poate chiar luna viitoare. ce mai e o luna, 2 , dupa cat ai asteptat. trebuie sa ramai optimista. si o sa vezi, Sfantul Nectarie sterge orice suferinta, si este GRABNIC ajutator. Nu o sa dureze mult, pana ce o sa ne anunti vestea cea mare. Si eu la fel gandeam, toate fetele erau gravidute numai eu nu...dar acum, sunt si eu... o sa fie bine, o sa vezi... si o sa iti prinda bine, ca o sa ai cu cine sa te consulti cand o sa ai nelamuri cu privire la sarcina ta. o sa ai cu cine sa vorbesti si atunci o sa te simti norocoasa.
Sunt alaturi de tine, nu vreau sa te stiu trista, gandeste pozitiv, trebuie sa iti spui in sinea ta ca o sa reusesti, si ca o sa fii graviduta in curand, si ca totul o sa fie bine. Repeta asta tot timpul in gandul tau. Nu ma las, trebuie sa reusesc, o sa fie bine... Si gandurile poyitive ajuta foarte foarte mult
Te pup si sunt alaturi de tine, si astept vesti bune.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.