homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Testul de sarcina shure check-2


#20 2010-03-17 11:19:57

criss78
Banat
Inregistrat: 2008-11-15
Mesaje: 299

Re: testul de sarcina shure check

felicitari


Am 31 de saptamani

Offline

 



#21 2010-03-17 12:02:52

password
Full member
Inregistrat: 2007-09-06
Mesaje: 861

Re: testul de sarcina shure check

Felicitari si sarcina usoara


What goes around comes around!
Mancarea este un minut pe buze  si o viata pe corp!

Offline

 

#22 2010-04-23 22:04:14

asandy
Membru
Inregistrat: 2010-04-23
Mesaje: 1

Re: testul de sarcina shure check

buna
sa va povestesc de cele 3 teste sure check pe care le-am facut.primele 2 au iesit clar negativ, iar al treilea discutabil.in primul rand sa stiti ca in ceea ce priveste ciclul este ceas: fix la 28 de zile.ultima zi a menstruatiei a fost 4 martie.in teorie ar fi trebuit sa imi vina pe 31 martie dar surpriza, niimic.eu si sotul meu am fost foarte bolnavi , ne-am pricopsit cu o raceala puternica inainte de pasti care ne-a tinut la pat pe amandoi. deorece testele au iesit negative am spus doctorei sa ne dea antibiotice ca nu o mai scoteam la capat cu raceala..dupa ce am terminat tratamentul de 5 zile ciclul intarzia sa apara, initial am crezut ca din cauza medicamentelor, intr-un final am mai facut un test care a iesit f discutabil.dupa ce au trecut 40 de zile de la data ultimei menstruatii am facut analiza de sange Free Beta hcg care iese oarecum negativa adica avea valoarea 2. dar l aconsultatie doctorul spune ca ar fi ceva.
la ecografia din 17 apr rezulta un sac embrional si atat ca doctorul nu vede nimic mai mult.si imi spune sa mai astept 2 saptamani .teoretic as fi avut atunci 6 saptamani.
doctorul spune ca biologia nu e ca matematica.
nu stiu ce sa mai cred. e normal ca o aqnaliza sa iasa asa si ecografia sa spuna altceva?

multumesc

Offline

 

#23 2010-04-23 22:16:22

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: testul de sarcina shure check

nu, nu este normal ca beta HCG sa fie negativ si sa se vada sac embrionar. ori analiza n-a fost buna ori dr n-a vazut bine la echo

mai incearca zilele astea un test de sarcina

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.