homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."


  • Index
  •  » Discutii diverse
  •  » creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

#1 2010-05-12 13:24:26

chocolate4ever
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-03-29
Mesaje: 126

creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

...
..

Care crema pentru ten este cea mai buna pentru tine?

Vreau sa-mi schimb crema de fata,pana acum foloseam garnier cu extract de brusture imi placea ca nu lasa fata grasa cum o lasa spre exemplu cea cu strugure...Recomandati-mi o crema care sa-mi lase tenul catifelat,sa mi-o hidrateze dar in acelasi timp sa nu luceasca sa fie matifianta...

mai vroiam sa intreb a folosit cineva cremele de la nivea?cea mattyfing day care...sau cea moisturizing day care?m-ar tenta sa-mi iau una din aceastea doua si vreu sa aud pareri de la cele care le-au folosit (daca e sa fie cineva)
smile

Ultima oara a fost editat de chocolate4ever (2010-05-12 13:59:45)

Offline

 



#2 2010-05-12 13:28:18

daenarys
Vizitator

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

vichy-balsamul mineral si crema nutritiva de la Alive -Marine Line.

 

#3 2010-05-12 13:35:14

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

garnier - nutritionist aia pe verde smile e super buna si nu lasa fata grasa smile

Offline

 

#4 2010-05-12 13:36:35

daenarys
Vizitator

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

eu cu garnier nu m-am inteles neutral

 

#5 2010-05-12 13:38:00

chocolate4ever
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-03-29
Mesaje: 126

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

am auzit ca multor persoane nu prea le prieste garnier...la mine a fost ok dar m-am saturat de ea,is tipul de persoana care vrea mereu ceva nou

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-05-12 13:39:22

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

bioten-pt ce tip de ten ai..eu am avut iarna pt ten uscat si acum am pt ten mixt.ambele imi plac.
avon total radiance-imi place pt ca imi regleaza excesul de sebum si da un aspect placut si luminos pielii.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#7 2010-05-12 13:40:30

daenarys
Vizitator

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

eu ti-as recomanda balsamul mineral d ela vichy...dar si eu am auzit multe persoane care nu s eimpaca cu vichy.crema e buna,hidrateaza dar nu ramene grasa pe fata.

 

#8 2010-05-12 15:04:23

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

chocolate4ever a scris:

am auzit ca multor persoane nu prea le prieste garnier...la mine a fost ok dar m-am saturat de ea,is tipul de persoana care vrea mereu ceva nou

si eu ma inteleg bine cu garnier smile si am pielea sensibila .

Offline

 

#9 2010-05-12 16:23:14

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

uleiul de masline pentru seara - lasa tenul putin gras dar dimineata radiaza de sanatate (si topeste pur si simplu punctele negre)

iar ziua momentan experimentez sad sunt intre doua creme garnier una verde si una labastra, si de nici una nu sunt super incantata. In zilele in care vreau sa am tenul impecabil ma dau si dimineata cu putin ulei de masline, las sa stea 10 minute pana intra cat trebuie in piele iar restul curat cu un servetel. E cam incomod, dar sunt foarte incantata de rezultat.

Offline

 

#10 2010-05-12 16:40:22

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

PillBlast a scris:

uleiul de masline pentru seara - lasa tenul putin gras dar dimineata radiaza de sanatate (si topeste pur si simplu punctele negre)
iar ziua momentan experimentez sad sunt intre doua creme garnier una verde si una labastra, si de nici una nu sunt super incantata. In zilele in care vreau sa am tenul impecabil ma dau si dimineata cu putin ulei de masline, las sa stea 10 minute pana intra cat trebuie in piele iar restul curat cu un servetel. E cam incomod, dar sunt foarte incantata de rezultat.

serios?  wow
am sa incerc si eu bis

Offline

 

#11 2010-05-12 16:47:41

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

Da, chiar face asta. Evident nu intr-o zi, dar eu folosesc de vre-o 2 luni si sincer se observa o diferenta foarte mare. Porii tot sunt mari, ca nah, asa ii am, dar acum sunt curati big_smile

Plus, in cazul meu cel putin nu mi-a echilibrat tenul, pentru ca al meu era uscat pe obraji si gras in zona T, acum e normal peste tot. SIncer cand am incercat prima data uleiul de masline am incercat din disperare, dar acum cred ca nu il las (cel putin pentru noapte). Am pus-o si pe mama sa incerce si ea zice ca ii place, dar tot asa, doar noaptea. Oricum, ea are si o varsta si foloseste tot felul de chestii antirid forgetit EU sper sa nu ajung ever la riduri lol

Ultima oara a fost editat de PillBlast (2010-05-12 16:49:38)

Offline

 

#12 2010-05-12 17:10:57

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

PillBlast a scris:

uleiul de masline pentru seara - lasa tenul putin gras dar dimineata radiaza de sanatate (si topeste pur si simplu punctele negre)

iar ziua momentan experimentez sad sunt intre doua creme garnier una verde si una labastra, si de nici una nu sunt super incantata. In zilele in care vreau sa am tenul impecabil ma dau si dimineata cu putin ulei de masline, las sa stea 10 minute pana intra cat trebuie in piele iar restul curat cu un servetel. E cam incomod, dar sunt foarte incantata de rezultat.

si eu folosesc uleiul de masline tummenupp  pt mn e mai bun decat orice crema lol
oricum,cand mai sunt plecata de acasa,folosesc Crema de la Nivea Soft:
http://www.nivea.ro/products/show/9608
eu am tenul mixt si crema asta e perfecta pt tenul meu:nu il lasa uleios in zona T,nu il incarca,mi se potriveste perfect si o folosesc mereu inainte de fond de ten.

Offline

 

#13 2010-05-12 17:40:53

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

fetelor va recomand produse naturiste..eu folosesc apiten de la apicola..e o lotiune de fata cu extract de laptisor de matca, 100% natural...eu am avut mari probleme cu tenul..am incercat totul de la vichy , ardes, etc..am dat milioane pe creme de tot felul si am rezolvat problema cu apiten. se gaseste in farmacii dar si la magazinele apicola
e practic o lotiune antirid dar curata f bine tenul cu probleme

Offline

 

#14 2010-05-12 17:54:46

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

BabyBlue, poti sa pui intr-o sticluta mica pentru avion de-aia la 100 ml cand pleci pe undeva. Eu oricum il am pus in asa ceva tot timpul ca sa nu stau cu sticla de ulei in camera lol

Offline

 

#15 2010-05-12 20:23:57

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

La Roche Posay Toleriane Riche

pentru ca nu contine parfum si nu ma plictisesc de acelasi miros, are minimum de ingrediente si nici nu risc sa fac vreo alergie la ea, e foarte fina si imi lasa tenul curat si hidratat. e cea mai buna pt tenul meu

Happyderm de la l'oreal am avut si eu insa mi s-a parut cam apa de ploaie. de la l'oreal mai mult mi-a placut Triple Active Jour, crema hidratanta cu vitamina E si ceramide

Offline

 

#16 2010-05-12 20:40:37

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

sa va spun unele chestii pe care le-am auzit pe la facultate si v-ar putea ajuta:

1. daca samponul e bine sa il mai schimbati la un anumit interval de timp, crema de fata e bine sa fie una singura...una si buna...deci nu daca vreti ceva nou, asa cum spunea chocolate, va schimbati crema de fata; nici n-aveti idee cat de rau face asta tenului...deci faceti schimbari in orice vreti voi dar nu in materie de creme de fata wink

2. o crema buna este aceea care nu miroase a fel de fel de chestii...in astea baga fel de fel de porcarii ca sa miroase bine si dauneaza tenului;

eu folosesc de la bioten crema cu miere, nuc si castan...care din pacate nu se mai fabrica; acum 3 saptamani cand mi s-a terminat crema am cautat prin tot Iasiul si abia am gasit la un magazin...erau ultimele 2 si le-am cumparat eu...pana se termina o sa ma gandesc cu ce le-as putea inlocui...oricum cu ceva cat mai natural...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#17 2010-05-12 20:42:13

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

x_ynna a scris:

sa va spun unele chestii pe care le-am auzit pe la facultate si v-ar putea ajuta:

1. daca samponul e bine sa il mai schimbati la un anumit interval de timp, crema de fata e bine sa fie una singura...una si buna...deci nu daca vreti ceva nou, asa cum spunea chocolate, va schimbati crema de fata; nici n-aveti idee cat de rau face asta tenului...deci faceti schimbari in orice vreti voi dar nu in materie de creme de fata wink

2. o crema buna este aceea care nu miroase a fel de fel de chestii...in astea baga fel de fel de porcarii ca sa miroase bine si dauneaza tenului;

eu folosesc de la bioten crema cu miere, nuc si castan...care din pacate nu se mai fabrica; acum 3 saptamani cand mi s-a terminat crema am cautat prin tot Iasiul si abia am gasit la un magazin...erau ultimele 2 si le-am cumparat eu...pana se termina o sa ma gandesc cu ce le-as putea inlocui...oricum cu ceva cat mai natural...

cei de la bioten au scos o gama noua.poate  gasesti una asemanatoare.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#18 2010-05-12 20:47:39

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

stiu baby...dar nu au mai scos tot cu miere, nuc si castan...mi-am cumparat tot una de la bioten inainte sa umblu nebuna dupa a mea si nu mi-a priit deloc sad ...peste 2 saptamani mi-a luat pana sa isi revina tenul...deocamdata ma bucur de astea pe care le-am gasit...apoi cred ca o sa ma dau pe apidermin sau pe un laptisor ceva...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#19 2010-05-12 20:55:28

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

stiu ca sunt mai proaste astea de acum.eu foloseam cu miere si arnica da` numai gasesc nici eu.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Discutii diverse
  •  » creme pentru ten..."cea mai buna crema pentru mine este...pentru ca.."

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.