homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

#1 2010-05-16 21:50:04

kukli
New member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 68

poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

poti sa ramani insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?
p.s.eu nu am ciclu foarte regulat intrazie intre 1 si 10 zile, cand cum

Offline

 



#2 2010-05-16 21:52:29

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

Poti ramane oricand insarcinata daca contacul nu a fost protejat nici intr-un fel. Nu are importanta ziua, cu atat mai mult ca nu ai menstruatia regulata

Offline

 

#3 2010-06-15 23:39:29

geolgenik16
Membru
Inregistrat: 2010-06-15
Mesaje: 1

Re: poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

am si eu o intrebare...pana acum aveam ciclu neregulat si virgina pana acum 2 zile nu s`a evacuat in mine dar totusi imi este frica.si ink ceva astazi am avut cateva picaturi de sange.si nu jtiu ce se intampla.v rog sa`mi rasp.multumesc

Offline

 

#4 2010-06-16 00:59:05

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

geolgenik16 a scris:

am si eu o intrebare...pana acum aveam ciclu neregulat si virgina pana acum 2 zile nu s`a evacuat in mine dar totusi imi este frica.si ink ceva astazi am avut cateva picaturi de sange.si nu jtiu ce se intampla.v rog sa`mi rasp.multumesc

raspunsul meu e ca trebuie neaparat sa discuti cu un medic de planning si sa te vada un ginecolog. nu am alt raspuns.
sa iti fie frica de faptul ca faci sex si nu esti suficient de responsabila pentru a face asta. asta e raspunsul meu.

in alta ordine de idei, probabil picaturile de sange sunt de la dezvirginare, ca asa deduc din postul tau, ca erai virgina pana la contactul cu pricina, deci cel mai probabil inca ai mai sangerat un pic. chiar daca "nu s-a evacuat in tine" insarcinata poti sa ramai, sifilisul e in floare, hepatita nu mai zic. deci eu zic sa fii mai responsabila, fara sa vreau sa fiu dura sau sa te jignesc, dar chiar e cazul, trebuie sa ai grija de tine, ca nu are altcineva. succes!

Offline

 

#5 2010-06-16 09:32:22

georgy86
New member
De la: pitesti
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 47

Re: poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

am facut dragoste cu sotul meu in perioada in care credeam ca sunt fertila deoarece ne dorim un bebe.   am luat duphaston pt ca in cazul in care nu ramaneam sa imi vina luna urmatoare. eu aveam un ciclu foarte regulat,dar am probleme cu glanda de la un tratament hormonal pt chisturi ovariene iar acum am 3 noduli la un san iar in decembrie am suferit un avort spontan am facut un tratament ,am avut ciclu in ianuarie si in februarie si apoi tocmai in luna mai de aceea  am luat duphaston sa il regleze si in cazul in care raman insarcinata am inteles ca nu afecteaza copilul. niciodata nu am avut un ciclu atat de scurt de o zi si jumatate chiar daca a intarziat,iar cantitativ un tampon a fost  suficient pentru o zi(luna aceasta). inca ceva deci ciclu a inceput pe 3 iunie la ora 15-16 si s-a terminatprobabil vineri noaptea pt ca sambata dupa ce am schimbat absorbantul la ora 7 dimineata nu mi-a mai curs nimic.   dupa ce v-am spus credeti ca poate fi o sarcina? saptamana trecuta am avut niste dureri ca la menstruatie dar nu puternice. va multumesc pentru toate raspunsurile


listen to your heart

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-06-16 10:31:26

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

fa un test de sarcina georgy

Offline

 

#7 2010-06-16 14:45:36

doaroiluzie
New member
Inregistrat: 2010-06-15
Mesaje: 69

Re: poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

Si eu aveam dureri de burta ca de menstruatie ( dar nu puternice ) inainte sa raman gravida georgy ... tongue
Nu vreau sa te sperii .. dar .. cum spune gargarita .. mai bine fa un test de sarcina sau mergi la ginecolog wink


Fericirea are o poveste care nu este povestea obisnuita; hjarta ea este confuzia memoriei cu uitarea: amintiri ale unor episoade atât de dense încât sunt sterse de însasi perfectiunea lor, încremenite într-o estompare vesnica ... hjarta

Offline

 

#8 2010-06-21 00:45:29

Ana Maria Vlad
Membru
Inregistrat: 2010-06-21
Mesaje: 4

Re: poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

Buna sunt plecata in strainatate si am luat Stodette timp de 4 luni , acuma mi sau terminat pastilele si mai am o luna pana plec in Romania. a doua zi dupa ce sa terminat menstruatia am facut dragoste cu prietenul meu uitatnd sa ii spun ca nu mai am pastile si sa terminat in mine.Pot ramane insarcinata???

Offline

 

#9 2010-06-21 07:59:57

daenarys
Vizitator

Re: poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

da,se poate.poti lua eventual pastila de a2a zi daca nu au trecut 72 de ore de la contactul cu risc.

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » poti sa ramai insarcinata in prima zi dupa ce ti-a trecut ciclul?

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.