homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data cu prezervativ ?-3


#39 2010-05-27 20:33:09

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Prima data cu prezervativ ?

Da, ce-i drept, asta nu am inteles nici eu cu 'te-apuca pe nu stiu unde". Vorba ta, daca ma apuca sexul in masina, imi murdareste scaunele cu sperma si mi se scurge mie pe picioare si peste tot? Sau daca sunt la o petrecere si m-apuca cheful, stau pe urma sa vad cum ma spal si ma sperg. Acolo si eu vad utilitatea prezervativului.

Offline

 

#40 2010-05-27 20:56:45

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Prima data cu prezervativ ?

AyraBlack a scris:

Da, ce-i drept, asta nu am inteles nici eu cu 'te-apuca pe nu stiu unde". Vorba ta, daca ma apuca sexul in masina, imi murdareste scaunele cu sperma si mi se scurge mie pe picioare si peste tot? Sau daca sunt la o petrecere si m-apuca cheful, stau pe urma sa vad cum ma spal si ma sperg. Acolo si eu vad utilitatea prezervativului.

Daca esti la o petrecere, tot au oamenii aia o baie pe acolo  lol
Dar in masina, in natura ...

Eu de ex. am o fantezie cu sexul in cabina de proba. Si zau ca nu pricep cum poti acolo sa te cureti de sperma. La fel de adevarat e ca e un pic mai complicat cu pusul prezervativului, care oricum dureaza mai putin decat sa ne curatam amandoi dupa. La mine asta oricum n-ar fi o chestie spontana, ci foarte bine planuita, de genul "mergem sambata sa ne-o tragem in cabina la debenhams?"


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#41 2010-05-27 21:34:32

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: Prima data cu prezervativ ?

AyraBlack a scris:

Da, ce-i drept, asta nu am inteles nici eu cu 'te-apuca pe nu stiu unde". Vorba ta, daca ma apuca sexul in masina, imi murdareste scaunele cu sperma si mi se scurge mie pe picioare si peste tot? Sau daca sunt la o petrecere si m-apuca cheful, stau pe urma sa vad cum ma spal si ma sperg. Acolo si eu vad utilitatea prezervativului.

m`am exprimat aiurea.. nu ma refeream la masini/paduri si alte de astea... ma gandeam mai degraba la o situatie draguta gen o camera la un hotel, o cabana la munte & stuff... ma rog, presupunand ca mergeti cu prietenii si fara a fi planificat va retrageti in camera voastra si vreti sa... you know smile daca se intampla sa n`aveti prez la voi... ce faceti? renuntati de tot ca nu e prez? sau plecati in toiul noptii sa cautati un magazin? cam asta era ideea..
in fine.

Ultima oara a fost editat de vanilleeis (2010-05-27 21:35:51)


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#42 2010-05-27 21:46:11

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Prima data cu prezervativ ?

vanilleeis a scris:

AyraBlack a scris:

Da, ce-i drept, asta nu am inteles nici eu cu 'te-apuca pe nu stiu unde". Vorba ta, daca ma apuca sexul in masina, imi murdareste scaunele cu sperma si mi se scurge mie pe picioare si peste tot? Sau daca sunt la o petrecere si m-apuca cheful, stau pe urma sa vad cum ma spal si ma sperg. Acolo si eu vad utilitatea prezervativului.

m`am exprimat aiurea.. nu ma refeream la masini/paduri si alte de astea... ma gandeam mai degraba la o situatie draguta gen o camera la un hotel, o cabana la munte & stuff... ma rog, presupunand ca mergeti cu prietenii si fara a fi planificat va retrageti in camera voastra si vreti sa... you know smile daca se intampla sa n`aveti prez la voi... ce faceti? renuntati de tot ca nu e prez? sau plecati in toiul noptii sa cautati un magazin? cam asta era ideea..
in fine.

Noi intotdeauna cand plecam undeva luam si prezervative, pentru ca avem in casa cel putin o cutie. Le luam in trusa de toaleta asa cum luam si perie si pasta de dinti, gel de dus etc. Nu ni s-a intamplat niciodata sa fim undeva si sa vrem sa facem sex dar sa nu avem prezervative. Ni s-a intamplat in schimb de mai multe ori, in excursii, sa le ducem cu noi si sa nu facem sex, deci sa nu le folosim.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#43 2010-05-27 21:50:59

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: Prima data cu prezervativ ?

ok,  smile tummenupp dar nu toata lumea`i asa atenta ca tine chicot

totusi...vrei sa spui ca o faceti tot timpul cu prez? ziceai de greata de sperma or sth... (daca n`am citit eu aiurea dumbom )


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-05-27 22:06:11

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Prima data cu prezervativ ?

kathrynn a scris:

AyraBlack a scris:

Da, ce-i drept, asta nu am inteles nici eu cu 'te-apuca pe nu stiu unde". Vorba ta, daca ma apuca sexul in masina, imi murdareste scaunele cu sperma si mi se scurge mie pe picioare si peste tot? Sau daca sunt la o petrecere si m-apuca cheful, stau pe urma sa vad cum ma spal si ma sperg. Acolo si eu vad utilitatea prezervativului.

Daca esti la o petrecere, tot au oamenii aia o baie pe acolo  lol
Dar in masina, in natura ...

Eu de ex. am o fantezie cu sexul in cabina de proba. Si zau ca nu pricep cum poti acolo sa te cureti de sperma. La fel de adevarat e ca e un pic mai complicat cu pusul prezervativului, care oricum dureaza mai putin decat sa ne curatam amandoi dupa. La mine asta oricum n-ar fi o chestie spontana, ci foarte bine planuita, de genul "mergem sambata sa ne-o tragem in cabina la debenhams?"

Da' de protejslipuri ati auzit? smile Exista unele mai grosute care absorb imediat. Sau, merge servetelul pus pe chilot. Exista modalitati. Zise una care a incercat in mai multe locuri d-astea 'spontane'. Desi... atunci cand nu vrei si-o tii pe a ta, nu mai vezi alternative. smile

Offline

 

#45 2010-05-27 22:27:54

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Prima data cu prezervativ ?

WildChild, am incercat o data cu protejslipurile si mi-a ajuns - pentru ca nu absoarbe cum trebuie, iar cu d-alea grosute n-o sa merg in viata mea, pentru ca nu le suport.

Iar cu servetel in chilot ... si pe urma sa il las acolo? La chestia asta chiar m-as simti eu aiurea pentru ca m-ar jena. Si nu sunt ingusta la minte - pentru ca am incercat in multe locuri spontane fara sa am vreo jena. Dar aici chiar m-as simti eu incomfortabil.

Offline

 

#46 2010-05-27 22:35:07

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Prima data cu prezervativ ?

WildChild11009 a scris:

Da' de protejslipuri ati auzit? smile Exista unele mai grosute care absorb imediat. Sau, merge servetelul pus pe chilot. Exista modalitati. Zise una care a incercat in mai multe locuri d-astea 'spontane'. Desi... atunci cand nu vrei si-o tii pe a ta, nu mai vezi alternative. smile

Nu numai ca am auzit, dar chiar le folosesc aproape in fiecare zi. Imagine that smile
Doar ca, daca ma deranjeaza sa-l simt umed de la secretiile mele, mi-e de-a dreptul greata sa-l simt umed de la a lui care nu s-a scurs complet din mine. Ca am incercat-o si p'asta. La fel cum mi-e greata sa o simt curgand afara, in prima faza, inainte de a-mi pune problema de protejslip sau dus sau orice altceva. smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#47 2010-05-28 09:42:48

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Prima data cu prezervativ ?

vanilleeis a scris:

totusi...vrei sa spui ca o faceti tot timpul cu prez?

se poate chiar si in cuplurile stabile, nu e ceva iesit din comun. cum iarasi nu e imposibil sa ai mereu o cutie de prez la tine, in caz ca "te apuca pe nu stiu unde".

kathrynn, si eu sunt de acord cu tine ca sa stai cu un protej slip ud nu e nici placut, nici sanatos smile.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-05-28 09:46:43)

Offline

 

#48 2010-05-28 10:06:35

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Prima data cu prezervativ ?

măi, dar ?n natură el poate ejacula fără probleme ?n m?nă (?n mașină) sau pe jos, direct, de ce trebuie să termine neapărat ?n tine. noi numai acasă ne permiteam "luxul" de a termina ?n mine, ?n rest e destul de neigienic și de incomod să stai cu sperma aia pe chilot sau protejslip.

și dacă tot se vorbește de prezervativ, ai mei o făceau numai cu, după ce m-au avut pe mine, accidental, ?n prima lor noapte de dragoste big_smile
chit că pe vremea comuniștilor se găseau numai alea groase și date cu o pudră albă, ca făina, de le luam eu și le ?mpărțeam cu copii de la bloc, pe post de baloane lol

Offline

 

#49 2010-05-28 10:21:45

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Prima data cu prezervativ ?

Eu una prefer sa stau juma de ora cu micul inconvenient pe care il reprezinta un protejslip umed, decat sa intrerup partida cu "ai grija! scoate-o! nu termina aici, termina acolo!",etc. E adevarat, suporti juma de ora - o ora un protejslip umed, dar e de preferat asta decat o partida f*tuta exact la sfarsit. smile

Offline

 

#50 2010-05-28 10:38:03

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Prima data cu prezervativ ?

ca sa te citez: "Da' de" prezervative "ati auzit?". nu toate sunt sensibile la ele, asa ca te rog nu mai generaliza (da, ai generaliat cu acel "suporti" in loc de "suport" tongue). nu ne f*tem toti partidele (ca sa te citez din nou tongue) daca nu lasam barbatii sa ejaculeze in interior.

Offline

 

#51 2010-05-28 12:11:35

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Prima data cu prezervativ ?

Ma refeream din punctul meu de vedere. smile Pentru mine, ca tipa, ar fi frustrant sa si-o scoata fix la sfarsit. Nu mi-ar placea mie (nu-s atat de altruista incat sa ma gandesc ca in primul rand nu i-ar placea lui). Fiecare cu piticii lui de pe creier dar e pacat sa ratezi niste lucruri spontane si placute din cauza ideilor preconcepute si a intolerantei fata de senzatia de umed pentru juma de ora. smile

Offline

 

#52 2010-05-28 12:27:53

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Prima data cu prezervativ ?

Si eu sunt de-acord cu wild child aici. Pe mine nu ma deranjeaza atata timp cat am un protej slip. La cat de bine e daca s eintampla spontan intr-un loc nobijnuit, chiar nu ma intereseaza ce si cum dupa lol

Offline

 

#53 2010-05-28 15:00:43

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Prima data cu prezervativ ?

Si mie mi se pare super-nasol sa te opresti in toiul partidei si sa te agiti dupa prosop spervetele sau alte chestii in care sa ejaculeze el. De aia l-am si lasat sa termine ca lumea inauntru cand faceam fara.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#54 2010-05-28 17:59:05

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Prima data cu prezervativ ?

offtopic
sunteti cam off topic, de ce nu deschideti alt subiect: proteje-slip? hjarta hjarta hjarta puss puss puss

pentru topic: intotdeauna, prima data, CU "sfantul" prezervativ; veti scapa de muuuulte neplaceri


fucking perfect...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.