homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((


#1 2007-09-19 23:56:41

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

in toamna intru in ultimul an si nush in ce domeniu vreau sa lucrez . sunt la management o sa ies cu diploma de economist , deci pot sa ma angajez cam peste tot , dar habar nu am ce-mi place si ce vreau sa fac. voi cele mai mari de pe aici , voi ati stiut ce vreti sa fa faceti sau unde sa lucrati . ideea e k nush cam ce se face in unele joburi si in ce constau .
aveam io o idee k as vrea sa lucrez in publicitate dar publicitatea e larga si nush cu ce se mananca .
sunt cam debusolata


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 



#2 2007-09-20 00:03:35

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

nici eu nu stiu inca ce-as vrea sa fac.acum incep ultimul an,la litere.translator ar fi o idee,dar nu stiu daca o sa gasesc un asemenea job care sa-mi si convina...trebuie sa ma gandesc serios la asta...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#3 2007-09-20 00:11:47

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

eu am terminat si nu am idee incotro s-o iau smile chestia e ca la inceput te angajezi ca economist,dupa aia te orientezi,mai capeti experienta... eu cred ca de 2 luni de cind stau acasa,ca nu am gasit ceva sa mi placa,m-am tacanit ca vad ca toti ma fac paranoica pe forum ... smile banuiesc ca glumesc.. :)pink martini,de unde esti?


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#4 2007-09-20 00:45:19

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

eu o sa ma fac criminala in serie big_smile

m-am gandit sa dau la drept si ce oi iesi de acolo. oricum o sa fac in paralel cu dreptu si automatica de unde am f multe optiuni.bine, toate se vor rezuma la lucrul pe calculator, ramane de stabilit domeniul (daca o sa fie ceva de capu meu tongue)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#5 2007-09-20 00:46:35

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

deadrose a scris:

eu o sa ma fac criminala in serie big_smile

m-am gandit sa dau la drept si ce oi iesi de acolo. oricum o sa fac in paralel cu dreptu si automatica de unde am f multe optiuni.bine, toate se vor rezuma la lucrul pe calculator, ramane de stabilit domeniul (daca o sa fie ceva de capu meu tongue)

ff buna alegerea...un sfat pune accent pe automatica ...


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-20 00:55:47

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

disguise a scris:

deadrose a scris:

eu o sa ma fac criminala in serie big_smile

m-am gandit sa dau la drept si ce oi iesi de acolo. oricum o sa fac in paralel cu dreptu si automatica de unde am f multe optiuni.bine, toate se vor rezuma la lucrul pe calculator, ramane de stabilit domeniul (daca o sa fie ceva de capu meu tongue)

ff buna alegerea...un sfat pune accent pe automatica ...

alegerea cu criminala? big_smile
imi place sa fac glume pe chestia asta, cand ii vad la scoala ce stresati sunt, eu ma ma bucur k sunt relaxata, si chiar daca mi-as schimba optiunea tot p aceleasi materii m-as baza asa k nu am nici o treaba tongue

dar ma gandesc totusi, criminala... sau sa imi fac bordel? :-? pentru a ma simti realizata profesional smileP) le voi face p amandoua, dar cu care sa incep? anyway daca vreti sa omorati pe cineva, call me big_smilebig_smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#7 2007-09-20 01:03:30

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

pink_martini, nu-ti fa griji. Eu sunt maricica, si tot nu stiu in ce domeniu o sa ma gasesc in urmatorii ani...Incerci, vezi, incerci din nou.
Despre publicitate pot sa-ti zic eu cate ceva, caci am lucrat tangential cu domeniul. Ar fi cam trei "arii" care se interesecteaza in publicitate.
1Creatia--adica aia care stau si gandesc si produc reclame, postere, sloganuri. Merge de la pozitia de creative pur si simplu pana la art director, dar cam tot cu asta  te ocupi, doar ca ii supraveghezi pe altii. Lucrezi intr-o agentie de publicitate--cum ar fi Saatchi, Leo Burnett, etc, etc. Doar ca iti trebuie ceva background/portofoliu.
2. Client management. Tot in agentia de publicitate, ai un client de care de ocupi. Intelegi ce nevoi de publicitate are, ce brand, ce vrea sa comunice, etc, si transmiti mai departe la departamentul de creatie. EI vin cu o propunere, tu o duci la client. Clientul o trimite inapoi si tot asa. Esti practic omul de legatura. Pe masura ce avansezi, ai mai multi clienti, sau, mai mari. E cel mai usor de intrat, dar munca cea mai dificila, parerea mea.
3. Marketing--lucrezi la firma care are nevoie de publicitate, esti clientul. Te ocupi o marca, si respectiv de imaginea marcii. Lucrezi cu firma de publicitate. Avansare, cat incape. Mai greu de intrat, dar nu imposibil, si o munca relativ interesanta.
Ar mai fi productia propriuzisa de publicitate, dar banuiesc ca nu intra, daca nu ai pregatire in domeniu. In plus, pe la agentii, mai sunt joburi--cum ar fi sa te ocupi de campanii de BTL--below the line advertising- tot ce nu e la televizor.

Sper ca te ajuta.


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#8 2007-09-20 01:07:44

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

deadrose a scris:

alegerea cu criminala? big_smile
imi place sa fac glume pe chestia asta, cand ii vad la scoala ce stresati sunt, eu ma ma bucur k sunt relaxata, si chiar daca mi-as schimba optiunea tot p aceleasi materii m-as baza asa k nu am nici o treaba tongue

dar ma gandesc totusi, criminala... sau sa imi fac bordel? :-? pentru a ma simti realizata profesional smileP) le voi face p amandoua, dar cu care sa incep? anyway daca vreti sa omorati pe cineva, call me big_smilebig_smile

da chiar azi am vazut o stire la tv cum ca unu fura ca ii plac filmele cu criminali si cu spargeri:))) si vrea si el sa fie ca ei:))


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#9 2007-09-20 02:01:56

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

deadrose a scris:

disguise a scris:

deadrose a scris:

eu o sa ma fac criminala in serie big_smile

m-am gandit sa dau la drept si ce oi iesi de acolo. oricum o sa fac in paralel cu dreptu si automatica de unde am f multe optiuni.bine, toate se vor rezuma la lucrul pe calculator, ramane de stabilit domeniul (daca o sa fie ceva de capu meu tongue)

ff buna alegerea...un sfat pune accent pe automatica ...

alegerea cu criminala? big_smile
imi place sa fac glume pe chestia asta, cand ii vad la scoala ce stresati sunt, eu ma ma bucur k sunt relaxata, si chiar daca mi-as schimba optiunea tot p aceleasi materii m-as baza asa k nu am nici o treaba tongue

dar ma gandesc totusi, criminala... sau sa imi fac bordel? :-? pentru a ma simti realizata profesional smileP) le voi face p amandoua, dar cu care sa incep? anyway daca vreti sa omorati pe cineva, call me big_smilebig_smile

Daca-ti faci bordel ma angajezi si pe mine? lol

Am fff multi oameni de omorat. Cat ceri? Imi permit sa te platesc din salariu` de la bordel? lol (Vb serios k am f multi oameni pe care as vrea sa-i omor... dar sa nu mai spui la nimeni) big_smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#10 2007-09-20 08:44:43

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

deadrose si eu am ffff multi oameni de omorat.presupun ca mie imi faci serviciile  gratis,ca mana ta dreapta in bordel:))(Ca asha mi'ai promis:P )

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2007-09-20 08:44:56)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#11 2007-09-20 12:14:10

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

miruna mersi mult de tot pentru post ... e tare misto si m-a mai luminat si pe mine putin . chiar nu stiam nimik despre publicitate , in afara de departamentul de creatie


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#12 2007-09-20 14:57:14

ElaElis
Full member
Inregistrat: 2007-08-02
Mesaje: 179

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

Miruna, te rog spune-mi si mie daca trebuie neaparat sa ai studii de specialitate? In ce masura poti invata singur? Exista cursuri speciale? Am vreo sansa daca nu am lucrat in acest domeniu si sunt absolventa de Litere??? Mersi! Acum lucrez in invatamant si aici trebuie sa fii f creativ de multe ori, dar... e alta poveste!

Offline

 

#13 2007-09-20 15:06:48

C.R.B.L
Full member
Inregistrat: 2007-09-01
Mesaje: 514

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

eu am trecut in anu 3 la Management specializare Inginerie Economica in Agricultura si Dezvoltare Rurala. Mai am ink 2 ani pana termin.. mi s-a spus k pe diploma va scrie INGINER DIPLOMAT si k pot sa lucrez din domeniul agricol pana in cel bankar! cred k o specializare concreta voi avea doar  dak fac si Masterul... altfel va trebui sa ma adaptez la ce gasesc de lucru!

Offline

 

#14 2007-09-20 15:43:09

silly_duck
Full member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 265

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

ElaElis  cu siguranta iti trebuie studii si ce e mai important  experienta .
Ca  si eu am o imaginatie  debordanta si idei  de nu se mai opresc  si pe deasupra si 5 ani de facultate  in domeniu  si practica cu duiumul. Si cand  am incercat sa ma angajez intr-o  firma de-asta  ce se ocupa cu publicitatea mi-au  trantit in nas ca nu am experienta . Si normal ca am comentat , pai  5 ani de facultate =0???!!!  Si mi-au zis ca tre sa am un portofoliu bine pus la punct daca  vreau sa fiu bagata in seama.

Ultima oara a fost editat de silly_duck (2007-09-20 15:43:27)


All good things come to those who wait

Offline

 

#15 2007-09-20 17:05:51

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

janis, soulfly normal k va ajut big_smilebig_smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#16 2007-09-20 20:25:03

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

Da, trebuie experienta pentru partea de creatie, si nu numai pe hartie. Adica nu numai ca sunt ei fixisti si iti cer un portofoliu, dar imaginatia in sine nu iti garanteaza ca poti sa faci ceva productiv-chiar poti sa fi pictor cu un mare talent, dar sa nu poti veni cu un slogan. Cum iti faci experienta, asta nu prea stiu. Eventual lucrezi cu firme mici, si faci fluturasi, postere, chestii micute pentru ei. Pe urma mergi la unii un pic mai mari si faci mai multe, si tot asa....
ElaElis:
Nu conteaza ce background ai, dar iti trebuie experienta. Cum o capeti, asta e altceva, dar nimeni nu o sa zica-n-ai facultatea, ne pare rau.
De cursuri eu nu stiu nimic, poate sunt unele in afara facultatii, da, ar putea sa te ajute. Ca sa iti faci un portofoliu, cum ziceam.

Ultima oara a fost editat de miruna25 (2007-09-20 20:27:36)


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#17 2007-09-20 22:59:58

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

miruna in ce domeniu lucrezi acuma ? cum a fost la firma de adv la care ai lucrat ?


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#18 2007-09-20 23:55:37

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: nush ce sa ma fac cand o sa fiu mare :((

deadrose a scris:

janis, soulfly normal k va ajut big_smilebig_smile

Iti trimit lista cu numele tuturor persoanelor pe care vreau sa le omor? Cred k ar fi mai lunga decat lista de cadouri a lu` Mos Craciun pt toti copiii din lume lol


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.