homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme de erectie-2


#20 2010-06-14 16:19:37

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: probleme de erectie

aaa free chestie logica de altfel..pai nu cumva fata asta risca sa ramana cu frustrari??deja a inceput din cate vad eu
eu frustrari nu mai am ptr ca pb a disparut si chiar au fost probleme  medicale
Idea e ca e simplu sa dai sfaturi cand nu esti in situatia fetei sau nu ai fost vreodata ..si e simplu sa bagi din top comunicare bla bla bla.. si anca daca se simte neatras de ea nu e corect sa-i spuna??de ce se culca cu ea daca se simte neatras..
si nu stiu de ce priviti voi cu atata neincredere a merge la doctor...sau la un psihoterapeut daca vrei sa-ti salvezi relatia te duci si lasi rusine a la o parte...

Ultima oara a fost editat de Melany1 (2010-06-14 16:20:15)

Offline

 

#21 2010-06-14 16:29:42

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: probleme de erectie

Melany1 a scris:

si anca daca se simte neatras de ea nu e corect sa-i spuna??de ce se culca cu ea daca se simte neatras..

poate pt ca insista ea tongue
zic si eu smile. oricum, nu stiu de ce dezbatem ca se pare ca pe elgnomorubio n-o mai intereseaza subiectul

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-06-14 16:30:08)

Offline

 

#22 2010-06-14 16:47:08

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: probleme de erectie

da am observat ca n-a mai intrat

Offline

 

#23 2010-06-14 17:02:09

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: probleme de erectie

pai de aia exista psihoterapeutul...daca are probleme rezolva-le nu-ti tortura psihic parteneru,ca atunci o dai in egoism...si "sa suporte frate ...ca nici ea n-a facut,n-a dres cand am vrut eu"

Offline

 

#24 2010-06-14 17:16:08

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: probleme de erectie

dupa nastere oricum nu mai ai voie sa tfaci ceva..si e un motiv medical.una e sa mergi la un medic si sa ai un motiv intemeiat si alta e sa stai acasa si sa nu faci nimic si parteneru sa tot incerce si tu sa te uiti pe pereti asta e dezinteres
cazul ei e total altul..una e cand faci ceva si alta e cand stai si astepti sa ti se rezolve problemele..sa "suferi in tine"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-06-14 19:41:51

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

Ce pot face sa-i stirnesc interesul la iubita mai mult pentru sex , decat percepe ea ca"normal" (1 data pe sapt) ?

Offline

 

#26 2010-06-14 20:47:51

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: probleme de erectie

Wild_Man a scris:

Ce pot face sa-i stirnesc interesul la iubita mai mult pentru sex , decat percepe ea ca"normal" (1 data pe sapt) ?

ciudat ca ai postat asta aici  tongue  sigur asta e perceptia ei, sau trece ea printr-o pasa mai proasta? poate e stresata, are multe pe cap, poate in relatia voastra au aparut unele divergente in ultima vreme.. sau asa a fost mereu, i s-a parut mereu de ajuns o data pe saptamana?

Offline

 

#27 2010-06-14 20:51:43

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

LadyBird a scris:

Wild_Man a scris:

Ce pot face sa-i stirnesc interesul la iubita mai mult pentru sex , decat percepe ea ca"normal" (1 data pe sapt) ?

ciudat ca ai postat asta aici  tongue  sigur asta e perceptia ei, sau trece ea printr-o pasa mai proasta? poate e stresata, are multe pe cap, poate in relatia voastra au aparut unele divergente in ultima vreme.. sau asa a fost mereu, i s-a parut mereu de ajuns o data pe saptamana?

Pai deja mi se umple paharu si ma cam seaca ...am incercat sa vb frumos cu ea , o zis ca ea nu poate mai mult de 1 data ( e perceptia ei cred...dar nu stiu cum sa i-o schimb) , i-am zis ca nu stau cu ea ptr sex ... dar totusi neutral

Inainte nu stiu cum i sa parut ca cik " nu te intereseaza ce a fost intre mine si fostul " si nu am mai insistat ca nu avea rost sa ma cert ca sa i scot din gura cateva cuvinte despre ce a fos tin trecut .

Si o partida tine ...1 h juma pe usor (unde ma termin de 2-3 ori si as mai continua ) acuma mi-o pus si conditie ca sa ma termin numa odata ca ei i ajunge neutral .

Ultima oara a fost editat de Wild_Man (2010-06-14 20:53:47)

Offline

 

#28 2010-06-14 21:22:27

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: probleme de erectie

Wild_Man a scris:

LadyBird a scris:

Wild_Man a scris:

Ce pot face sa-i stirnesc interesul la iubita mai mult pentru sex , decat percepe ea ca"normal" (1 data pe sapt) ?

ciudat ca ai postat asta aici  tongue  sigur asta e perceptia ei, sau trece ea printr-o pasa mai proasta? poate e stresata, are multe pe cap, poate in relatia voastra au aparut unele divergente in ultima vreme.. sau asa a fost mereu, i s-a parut mereu de ajuns o data pe saptamana?

Pai deja mi se umple paharu si ma cam seaca ...am incercat sa vb frumos cu ea , o zis ca ea nu poate mai mult de 1 data ( e perceptia ei cred...dar nu stiu cum sa i-o schimb) , i-am zis ca nu stau cu ea ptr sex ... dar totusi neutral

Inainte nu stiu cum i sa parut ca cik " nu te intereseaza ce a fost intre mine si fostul " si nu am mai insistat ca nu avea rost sa ma cert ca sa i scot din gura cateva cuvinte despre ce a fos tin trecut .

Si o partida tine ...1 h juma pe usor (unde ma termin de 2-3 ori si as mai continua ) acuma mi-o pus si conditie ca sa ma termin numa odata ca ei i ajunge neutral .

va
deci sa inteleg ca nu sunteti de mult timp impreuna
si din raspunsul ei, cred ca s-a intamplat ceva in relatia ei anterioara peste care ii este greu sa treaca, poate e legat chiar de sex, eu zic ca ar trebui sa vorbiti mai pe larg despre asta si sa-i explici ca o relatie se bazeaza in primu rand pe o buna comunicare
ea pare cam reticienta cand vine vorba despre sex, de aceea spun ca probabil n-a avut o experienta anterioara prea placuta
e bine ca i-ai spus ca nu esti cu ea pt sex, probabil are nevoie de mai mult timp pana sa se convinga de asta
sau no, ar putea fi o chestie general valabila la ea, o conceptie (gresita daca ma intrebi pe mine) fara niciun motiv solid

Offline

 

#29 2010-06-14 22:00:16

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

LadyBird a scris:

va
deci sa inteleg ca nu sunteti de mult timp impreuna
si din raspunsul ei, cred ca s-a intamplat ceva in relatia ei anterioara peste care ii este greu sa treaca, poate e legat chiar de sex, eu zic ca ar trebui sa vorbiti mai pe larg despre asta si sa-i explici ca o relatie se bazeaza in primu rand pe o buna comunicare
ea pare cam reticienta cand vine vorba despre sex, de aceea spun ca probabil n-a avut o experienta anterioara prea placuta
e bine ca i-ai spus ca nu esti cu ea pt sex, probabil are nevoie de mai mult timp pana sa se convinga de asta
sau no, ar putea fi o chestie general valabila la ea, o conceptie (gresita daca ma intrebi pe mine) fara niciun motiv solid

Pai nu suntem de mult timp , dar is cateva luni de sex(1data pe sapt ...la inceput am zis hai ca sa las de la mine umpic ,dar ea nu se schimba deloc neutral )

Nu s-a intimplat nimica rau in trecut cred , ca mi-a zis odata..."vai doamne ca ma bate D-zeu daca mint ca , cu fostu nu a fost  bine "...(si ma simt asa de prost acuma cand e cu mine ... si o intreb cu frumosu e bine asa , te doare , is finutz ...dar ea nu zice nimica doar cand o doare, si evident ca ma conformez si fac sa fie bine )

De comunicare...i-am zis de la inceput sa comunicam orice deschis si frumos , dar  cand deschid subiectul asta..incepe vai ca iara tre sa o iau de la capat cu tine si se agita aiurea fara sens (si eu ma port frumos si sunt calm )

bang  bang  bang

Oricum am inceput sa ma port mai indiferent ca m-am saturat  bang

Ultima oara a fost editat de Wild_Man (2010-06-14 22:01:25)

Offline

 

#30 2010-06-14 22:26:57

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: probleme de erectie

Wild_Man a scris:

LadyBird a scris:

va
deci sa inteleg ca nu sunteti de mult timp impreuna
si din raspunsul ei, cred ca s-a intamplat ceva in relatia ei anterioara peste care ii este greu sa treaca, poate e legat chiar de sex, eu zic ca ar trebui sa vorbiti mai pe larg despre asta si sa-i explici ca o relatie se bazeaza in primu rand pe o buna comunicare
ea pare cam reticienta cand vine vorba despre sex, de aceea spun ca probabil n-a avut o experienta anterioara prea placuta
e bine ca i-ai spus ca nu esti cu ea pt sex, probabil are nevoie de mai mult timp pana sa se convinga de asta
sau no, ar putea fi o chestie general valabila la ea, o conceptie (gresita daca ma intrebi pe mine) fara niciun motiv solid

Pai nu suntem de mult timp , dar is cateva luni de sex(1data pe sapt ...la inceput am zis hai ca sa las de la mine umpic ,dar ea nu se schimba deloc neutral )

Nu s-a intimplat nimica rau in trecut cred , ca mi-a zis odata..."vai doamne ca ma bate D-zeu daca mint ca , cu fostu nu a fost  bine "...(si ma simt asa de prost acuma cand e cu mine ... si o intreb cu frumosu e bine asa , te doare , is finutz ...dar ea nu zice nimica doar cand o doare, si evident ca ma conformez si fac sa fie bine )

De comunicare...i-am zis de la inceput sa comunicam orice deschis si frumos , dar  cand deschid subiectul asta..incepe vai ca iara tre sa o iau de la capat cu tine si se agita aiurea fara sens (si eu ma port frumos si sunt calm )

bang  bang  bang

Oricum am inceput sa ma port mai indiferent ca m-am saturat  bang

pai nu e bine, te inteleg ca ti-ai pierdut rabdarea dar daca tii la ea si vrei ca relatia sa continue si sa evolueze, nu-i da pace pana nu cominca cu tine, altfel nu va merge. daca temelia nu e buna se darama mai devreme sau mai tarziu tot ce construiesti
pana una alta, incearca asta (si stiu ca e greu): incearca sa o refuzi tu pe ea, adica nu-i da nici data aia pe saptamana o vreme, pana intra ea la banuieli. no, e doar o idee, cine stie, poate merge. dar nu te purta indiferent, poarta-te la fel in rest, dar nu mai pomeni nimic de sex o vreme, urmareste-i reactia

Offline

 

#31 2010-06-14 22:29:49

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

Pai ce sa refuz , ca ea niciodata nu a tras de mine lol , numa cand aveam eu initiativa, ca ea nu ar fi facut primul pas neutral..e greu ce sa mai lol

Offline

 

#32 2010-06-14 23:21:39

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: probleme de erectie

free a scris:

Hai că ne ?ncurcăm ?n cuvinte.

  ?n prima parte vorbeam strict de ceea ce spuneai tu mai devreme: torturarea partenerului. ?n cazul ?n care el are o problemă cu penisul şi nu poate face puncte puncte, te torturează (asta spuneai tu), şi e egoist. Da, şi-n cazul ?n care e dezintaresat şi nu face nimic pentru a schimba acest lucru.
 
   Dar, ?n cazul ?n care masculul răm?ne luni de zile fără vagin doar pentru ca femeia are probleme medicale după şi ?nainte de sarcină, merg?nd pe principiul tău cu tortura, nu e tot o torturare? E aceea situaţie, ?n mintea unui mascul, aşa cum e şi ?n mintea unei femei. Nu contează cauza pentru care nu poate să facă femeia sau bărbatul puncte puncte, frustrările sunt aceleaşi.

  Da, stresul şi nescularea voinicului sunt un motiv medical, stres. Omul are probleme psihologice care se rezolvă sau nu, direct ?n cuplu sau la doctor.

da drga am inteles ce vrei sa zici da de ce nu se duce frumusel la medic si vede daca are sau NU o problema....oricine te poate intelege daca tu faci ceva sa-ti afli cauza esecului...
ptr ca daca el nu se culca cu mine ca n-are el chef sau nu poate si nu face nimic in acest sens sa se duca de unde a venit...asta e dovada de egosim ma tine doar de tablou sa vada lumea ca are prietena
Eu cred ca o cauza conteaza ptr ca asa tu stii de ce nu faci dragoste...si e de inteles,dar daca el sta si nu face nimic si zice ca dopar n-are chef e logic sa nu-l mai intelegi...exista intotdeauna o cauza si un efect iar in urma lor tu ca partener decizi daca iti poti intelege parteneru sau nu
dar daca el nu-ti da o explicatie de ce sa mai stai cu el?ca element de decor?iubire platonica? ...
in fine n-are rost discutia ca tipa de care vorbim nu e interesata de subiect...
wild_man doar sa vorbesti cu ea deschis si sa-i explici situatia ..frumos bineinteles, ca tu ti-ai dori mai mult ,ca te deranjeaza etc..ce mai simti tu..

Ultima oara a fost editat de Melany1 (2010-06-14 23:22:52)

Offline

 

#33 2010-06-14 23:37:00

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

Melany1 a scris:

wild_man doar sa vorbesti cu ea deschis si sa-i explici situatia ..frumos bineinteles, ca tu ti-ai dori mai mult ,ca te deranjeaza etc..ce mai simti tu..

Credema ca i-am zis foarte frumos :  ..iubito nu de multe ori ca sa zici ca accentuez sexul si ca asta vreau de la tine , dar macar de 2 ori / sapt  ... Si am primit: da ce noi suntem casatoriti sa facem sex de mai multe ori /sapt   bang

In rest e f ok , de viata , fata de casa ...dar aicea zici ca nu vorbesc cu ea , e total altcineva , se impacienteaza de numa ...as mai zice daca eram vre-un prost , sau daca aratam rau ..sau daca faceam sex fara sa tin cont de cum se simte ea ...neutral

Ultima oara a fost editat de Wild_Man (2010-06-14 23:39:08)

Offline

 

#34 2010-06-15 01:34:48

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

Jessica_M a scris:

Tu ştii că o să fii frustrat la un moment dat, chiar dacă ea ?n rest este perfectă

Da stiu , si deaia am inceput sa fiu mai indiferent in toata relatia , ca sa vad daca ea are de gand sa se schimbe umpic (poate isi va da seama ca ceva nu e bine si va trece la fapte ) ...  hmm

Offline

 

#35 2010-06-15 09:23:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: probleme de erectie

Cum zicea Lady, nu e bine sa fii indiferent in privinta tuturor lucrurilor, pentru ca pe mine una, asta m-ar baga la indoieli... ca nu-i mai plac, ca vrea sa puna punct, ca are pe alta etc etc. Rezuma-te la partea cu sexul. Ia anticonceptionale sau alte medicamente care sa-i reduca libidoul?


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#36 2010-06-15 10:50:12

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

yoyolina a scris:

.... Ia anticonceptionale sau alte medicamente care sa-i reduca libidoul?

Da ia AC , dar eu am intrebat-o ... : tu fata tu chiar vrei sa zici ca nu ai chef (ca poate de la pastile iti scade cheful si mergem la medic sa ti le schimbe ) , ca nu te excit , si nu ai vrea  ? ..si face "nu ca nu ma excit , dar eu nu pot sa concept de mai multe ori/sapt "... "si atuncea cand o facem ...ma las eu "  (si vroiam sa i mai zic ...a deci si la celelalte ori cand suntem pe cale nu te lasi tu ..ca nu vrei "nuc a nu ai avea chef" ...ca doar eu deja o stiu cand se excita si vad cum se manifesta )

Mno cum sa nu te porti indiferent cand iti raspunde asa  ?  bang

Ultima oara a fost editat de Wild_Man (2010-06-15 10:52:04)

Offline

 

#37 2010-06-15 11:03:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: probleme de erectie

si eu cred ca as face la fel, daca as vedea ca el insista atat. mie insistatul asta mi-ar da impresia ca ma vrea doar pt sex, asa ca ori se potoleste, ori isi cauta una care sa-i satisfaca poftele de cate ori are el chef tongue.
dorinta de sex tb sa vina din interiorul ambilor parteneri, nu la cererea unuia. daca unul vrea mai des decat celalalt, ori se fac compromisuri, ori isi cauta fiecare pe cineva la fel de (ne)pofticios. asa vad eu lucrurile, nu sustin ca asa e normal sa se intample tongue

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-06-15 11:04:21)

Offline

 

#38 2010-06-15 11:06:04

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

anca90 a scris:

si eu cred ca as face la fel, daca as vedea ca el insista atat. mie insistatul asta mi-ar da impresia ca ma vrea doar pt sex, asa ca ori se potoleste, ori isi cauta una care sa-i satisfaca poftele tongue.
dorinta de sex tb sa vina din interiorul ambilor parteneri, nu la cererea unuia. daca unul vrea mai des decat celalalt, ori se fac compromisuri, ori isi cauta fiecare pe cineva la fel de (ne)pofticios. asa vad eu lucrurile, nu sustin ca asa e normal sa se intample tongue

Pai da , am lasat de la mine cateva luni bune in care nu am insistat ... cat sa mai astept ?  lol

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.