homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionalele si alte medicamente-3


#39 2010-06-17 14:06:34

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

nu.

Offline

 



#40 2010-06-17 14:11:53

onyca
Sr. member
De la: N-E
Inregistrat: 2007-07-10
Mesaje: 1314

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

multumesc!


vrreau si eu sa fiu miresica big_smile

Offline

 

#41 2010-06-17 20:03:51

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

bubutadana a scris:

WildChild11009 a scris:

Eu ma gandeam sa ma pun pe luat Aspenter... pentru ca iau ac si fumez si exista riscul problemelor de circulatie, ma gandeam sa apelez la Aspenter pentru a preveni orice posibila problema. E buna ideea mea? Ma ajuta la ceva? Si presupun ca Aspenterul nu interactioneaza...

nu crezi ca ar fi mult mai usor si sanatos sa te lasi de fumat? smile

Cred. Cred si ca ma tin mai departe de cancerul de col daca nu fac sex si cred ca ma scutesc de alte cinspe mii de boli si feluri de cancer daca ma mut intr-o pestera si mananc doar radacini si frunze, da' nu vezi prea multa lume facand lucrurile astea, nu-i asa?

Ayra... eu stiam ca aspirina poate cauza hemoragii la nivelul stomacului...si eu oricum pot sa o dau oricand in gastrita... mi-e putin frica...

Offline

 

#42 2010-06-17 21:38:19

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

E posibil daca ai predispozitie, atunci ia aspirina tamponata, cu care nu ai probleme smile

Offline

 

#43 2010-06-17 21:45:53

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

Mersi puss Da' nu interactioneaza nimic, nici aspirina, nici aspenterul, nici aspirina tamponata, nu?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-06-17 22:54:54

mirela_me
New member
Inregistrat: 2009-09-18
Mesaje: 55

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

buna, Vagostabylul interactioneaza cu Yasmin?

Offline

 

#45 2010-06-18 11:58:37

A|3
Full member
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 553

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

am auzit la tv, vb o dr. ginecolog, ca nush ce medicament pt stomac, anti-acid, interactioneaza cu ac. dicarbocalmul sau alte pastile de genu asta sunt anti-acid si interactioneaza? eu stiam k nu... ??


Te sun sa iti spun k ai uitat parfumul tau in pat
Si-ncerc sa il imbrac, sa ii tina sufletului de cald... hjarta

Offline

 

#46 2010-06-18 14:54:26

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

WildChild11009 a scris:

bubutadana a scris:

WildChild11009 a scris:

Eu ma gandeam sa ma pun pe luat Aspenter... pentru ca iau ac si fumez si exista riscul problemelor de circulatie, ma gandeam sa apelez la Aspenter pentru a preveni orice posibila problema. E buna ideea mea? Ma ajuta la ceva? Si presupun ca Aspenterul nu interactioneaza...

nu crezi ca ar fi mult mai usor si sanatos sa te lasi de fumat? smile

Cred. Cred si ca ma tin mai departe de cancerul de col daca nu fac sex si cred ca ma scutesc de alte cinspe mii de boli si feluri de cancer daca ma mut intr-o pestera si mananc doar radacini si frunze, da' nu vezi prea multa lume facand lucrurile astea, nu-i asa?

offtopic eu sunt absolut convinsa ca nu era nevoie de ironiile tale obisnuite smile
ma intreb sincer daca nu cumva suferi de prea tanara de mania persecutiei de intri in defensiva atat de repede
dp meu dv, era solutia optima la niste probleme pe care ti le creezi singura
PS: calm down, ca nu toata lumea vrea sa sara la gatul tau sa te muste


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#47 2010-06-18 19:44:49

A|3
Full member
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 553

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

A|3 a scris:

am auzit la tv, vb o dr. ginecolog, ca nush ce medicament pt stomac, anti-acid, interactioneaza cu ac. dicarbocalmul sau alte pastile de genu asta sunt anti-acid si interactioneaza? eu stiam k nu... ??

nimeni?
bubutadana, sunt de acord cu tn, m-am abtinut dar am citit aici si mi s-a parut exagerata reactia lui wildchild.

Ultima oara a fost editat de A|3 (2010-06-18 19:46:08)


Te sun sa iti spun k ai uitat parfumul tau in pat
Si-ncerc sa il imbrac, sa ii tina sufletului de cald... hjarta

Offline

 

#48 2010-06-18 20:19:05

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

bubutadana a scris:

WildChild11009 a scris:

bubutadana a scris:


nu crezi ca ar fi mult mai usor si sanatos sa te lasi de fumat? smile

Cred. Cred si ca ma tin mai departe de cancerul de col daca nu fac sex si cred ca ma scutesc de alte cinspe mii de boli si feluri de cancer daca ma mut intr-o pestera si mananc doar radacini si frunze, da' nu vezi prea multa lume facand lucrurile astea, nu-i asa?

offtopic eu sunt absolut convinsa ca nu era nevoie de ironiile tale obisnuite smile
ma intreb sincer daca nu cumva suferi de prea tanara de mania persecutiei de intri in defensiva atat de repede
dp meu dv, era solutia optima la niste probleme pe care ti le creezi singura
PS: calm down, ca nu toata lumea vrea sa sara la gatul tau sa te muste

Nici n-am intrat in defensiva. smile Pentru mine e o distractie ironia, nu neaparat o metoda de aparare, ca sunt pe un scaun la calculator, nu in jungla. smile Notele ironice se vroiau un "stay the f*ck out of my life". Daca fumez sau nu, nu e problema nimanui altcuiva in afara de mine. Nu am cerut o opinie pe tema "sa ma las sau nu". Din moment ce nu ma las de fumat, zic ca am motivele mele. smile Intrebam de o banala aspirina, nu aveam nevoie de lectiile moraliste. Cand te bagi cu picioarele in alegerile altor oameni, asteapta-te si la o reactie. smile

Offline

 

#49 2010-06-18 20:24:04

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

total off topic si eu pe aici, mie imi place wild, are un caracter puternic, dracoasa mai eram si eu la varsta ei, mi-e drag cand o vad asa hotarata in alegerile si afirmatiile ei, lasati fata in pace ca e normal comportamentul acesta la varsta ei. Bravo ei ca stie ce vrea, chiar daca dpdv al celor ce o inconjoara cee ce isi doreste nu este neaparat cea mai buna optiune

Offline

 

#50 2010-06-18 20:31:10

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

Ultimul meu offtopic... eu ma simt minunat pe forumul asta pana se trezeste cate cineva cu aere de superioritate bazate pe criteriul de varsta sau cu lectii de morala si asa-zisa intelepciune. Eu una nu ma simt proasta. Nu e nevoie sa imi zica nimeni ca fumatul nu e bun, ca stiu si eu (probabil chiar mai bine, ca pana acum 2 luni luam la trei pazeste orice fumator si ii spuneam in ce chinuri o sa moara) - iar asta cu fumatul e doar un exemplu. De un an si ceva de cand sunt pe forum n-am cerut nici macar o opinie. Tocmai pentru ca sunt foarte multumita cu alegerile mele. Mi le asum. Nu e nevoie sa vina nimeni sa-mi explice asa si pe dincolo, pentru ca imi tin singura discursul cu avantaje si dezavantaje inainte sa fac un lucru. Asta ma deranjeaza... eu intru pe forum sa ma destind. Asa, cu personalitatea mea de drac si cu temperamentul vulcanic cu tot. Pai cum sa se destinda omu' cand unii se baga cu impresii si opinii, fara ca respectivele sa fie cerute? smile Ma fac sa ma simt aiurea momentele de genul si imi provoaca o lehamite de forum, tocmai de aia iau pauze lungi si dese de la a posta. Lasati-ma in mult-comentatul meu teribilism, sa ma simt bine. smile

Offline

 

#51 2010-06-18 20:36:10

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

nu vroiam sa te fac drac wild puss , ma caracterizam pe mine dar a iesit putin altfel, in fine cred ca ai inteles ce am vrut sa spun rotfl2)

Offline

 

#52 2010-06-18 20:42:18

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

Ah, nu big_smile Stiu ca nu m-ai facut drac. Ma fac singura, ca stiu ca sunt. Chiar zilele trecute vorbeam cu o prietena foarte buna... i-am zis ca pana ies din liceul noastru nenorocit (in care au loc toate problemele posibile), o sa mor dracului de inima... si ea mi-a zis ca pana acum n-a vazut niciun drac mort big_smile In fine... pe mine chiar nu ma supara chestiile pe care le citesc pe forum. Sunt o persoana foarte vesela de felul meu si n-am nici cea mai mica problema sa-mi recunosc defectele (desi pentru mine personalitatea e cel mai de pret dar, nicidecum un defect) sau sa ma iau singura peste picior. smile In fine... o lasam cu offtopicul, ca si pe tema asta prevad ca se vor incinge spiritele big_smile

Offline

 

#53 2010-06-18 20:45:13

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Offline

 

#54 2010-06-19 05:36:33

simsimona
New member
Inregistrat: 2010-06-14
Mesaje: 33

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

offf. se da ban ptr postarile multiple in mai putin de 15 min,,,,dar cele de off topic,,,nimeni nu zice nik,si cand te gandesti ca omul vrea sa intrebe cat mai mult...datorita multitudinei de intrebari la care nu stie rasp...in fine.....go ahead...e bine si asa

Offline

 

#55 2010-06-19 06:50:54

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

Te simteai invitata la discutie, nu-i asa? smile Vezi-ti de alea 5 posturi ale tale si lasa-ne. Da, se da ban pentru posturi multiple daca esti atat de tampit incat sa nu poti formula o idee intr-un singur post si mi se pare o masura buna, idiot-proof. smile Apropo, fir-ar ea sa fie de gramatica... "multitudinei"... trist,trist...

Ultima oara a fost editat de WildChild11009 (2010-06-19 06:52:27)

Offline

 

#56 2010-06-19 15:59:54

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

WildChild11009 a scris:

bubutadana a scris:

WildChild11009 a scris:


Cred. Cred si ca ma tin mai departe de cancerul de col daca nu fac sex si cred ca ma scutesc de alte cinspe mii de boli si feluri de cancer daca ma mut intr-o pestera si mananc doar radacini si frunze, da' nu vezi prea multa lume facand lucrurile astea, nu-i asa?

offtopic eu sunt absolut convinsa ca nu era nevoie de ironiile tale obisnuite smile
ma intreb sincer daca nu cumva suferi de prea tanara de mania persecutiei de intri in defensiva atat de repede
dp meu dv, era solutia optima la niste probleme pe care ti le creezi singura
PS: calm down, ca nu toata lumea vrea sa sara la gatul tau sa te muste

Nici n-am intrat in defensiva. smile Pentru mine e o distractie ironia, nu neaparat o metoda de aparare, ca sunt pe un scaun la calculator, nu in jungla. smile Notele ironice se vroiau un "stay the f*ck out of my life". Daca fumez sau nu, nu e problema nimanui altcuiva in afara de mine. Nu am cerut o opinie pe tema "sa ma las sau nu". Din moment ce nu ma las de fumat, zic ca am motivele mele. smile Intrebam de o banala aspirina, nu aveam nevoie de lectiile moraliste. Cand te bagi cu picioarele in alegerile altor oameni, asteapta-te si la o reactie. smile

as you wish smile


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#57 2010-07-09 13:57:37

adg2009
Full member
Inregistrat: 2009-06-26
Mesaje: 188

Re: anticonceptionalele si alte medicamente

am 1 an si 2 luni de cand folosesc anticonceptionale si am auzit ca ar fi bine daca as folosi un hepatoprotector-preventiv. am cumparat silimarina si am observat ca e indicat 2 tablete de 2-3 ori pe zi timp de 8 saptamani. mi se pare cam mult-de aceea voi lua cate 1 tableta de 2 ori pe zi cel mult o luna. intrebarea mea era daca cumva silimarina aceasta scade efectul anticonceptionalelor? ce stiti? ati folosit?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.