homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.


#1 2007-09-25 21:09:47

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

ati patit vreodata sa iesiti cu pb de acolo? ce nereguli ati observat?
http://www.protv.ro/filme/sterilizarea- … 0833#30833


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 



#2 2007-09-25 21:14:56

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

si eu care ma gandeam sa ma duc la un salon sa ma epilez inghinal,cine stie cu ce ma procopsesc daca ma duc acolo,mai bine ma fac singurica smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-09-25 21:36:34

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

doamneee...si eu care voiam sa ma duc sa mi fac unghiile la un salon...jesus..gata nu ma mai duc..am pe cnv care ma coafeaza si e suuper de incrdere..prietena ff buna..iar inghinal si manichiura acas ....ce naiba//sa iau cine shtie ce boli de acolo


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#4 2007-09-25 21:39:12

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

eu prefer sa ma epilez si sa imi fac manichiura & pedichiura acasa singura...e mai sigur. la salon merg numai ca sa ma tund, atat.

Offline

 

#5 2007-09-25 22:01:13

delya85
Full member
De la: Tg-Jiu
Inregistrat: 2007-07-27
Mesaje: 512

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

eu ma duc sa-mi fac pedichiura la un salon pt ca am o problema la o unghie si manichiura cam la 2  luni tot la salon,in rest acasa.si ma mai duc pt epilat, dar mai rar, cam la 3 luni, in rest ma fac eu acasa cu epilatorul,cu toate ca e mai bine la salon.


Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ADOR

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-25 22:01:14

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

right..cea mai bn idee mika..decat sa plecam de acolo cu cine stie ce boli..doamne fereste


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#7 2007-09-25 22:11:08

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

la salon,ma dc numai la pensat:D epilat ma fac eu:) am mai multa incredere in mine decat intr o cosmeticianca:Dbig_smile:Dstiu ca se pot lua diverse bolii.pedichiura si manechiura mi le fac tot eu..am avzut nu sh un aparat in care baga obiectele de manechiura si apoi il pune in prina cika asa i le sterizlizeaza insa...who knows


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#8 2007-09-26 02:09:25

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

astea-s niste aberatii. Sterilizatorul cu quartz ajunge la 2000 de grade. Ce daca nu le spala inainte? La 2000 de grade moare si mama microbului. Si ceara de epilat se tine in decantor care o incalzeste la peste 100 de grade si o filtreaza calumea, deci clar nu pot exista probleme. Cat despre chiuveta si pt angajati si pt clienti.. care e problema? Nu cred k ai ce boli sa iei fiindca te-ai spalat pe maini la aceeasi ciuveta la care s-a spalat pe maini coafeza sau maniciurista!!! Pe bune acum.. astia exagereaza rau de tot cu porcariile de reguli impuse de UE...


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#9 2007-09-26 08:40:09

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

ceara se incalzeste in saloane decat pana la 60-70 de grade wink
foarte rar o incalzeste cineva la 100 de grade pentru ca se distruge.
eu decat la tuns merg la saloane si raaar la epilat.manichiura si pedichiura nu mi as afce never ever.decat cu ustensilele mele wink


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#10 2007-09-26 09:54:37

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

eu merg lunar la cosmetica, pt tratamente faciale si pensat! imi place acolo, e curat, tanti care lucreaza e si proprietara, nu am avut niciodata probleme!

Offline

 

#11 2007-09-26 09:59:38

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

Unde merg eu e super curat si aranjat. Merg doar la epialt si la tuns ....pt k manichuira si pedichiura ma pricep sa mi le fac singurica, nu din alte motive


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#12 2007-09-26 17:17:10

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

Eu ma epiles cu ceara d eunica folosinta...consider ca e mult mai bine. Oricum cu ceara ma fac doar pe maini... smile
Si in rest la saloane ma duc pentru tuns....deci n-ar trebui sa am probleme. Manichiura si pedichiura mi le fac singurica. smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#13 2007-09-26 17:22:26

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

eu am fetili mele care ma fac...mai bn phiu big_smile

Offline

 

#14 2007-09-26 17:51:48

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

eu fac singurica tot tongue nu ma duc decat la tuns la salon, si daca nu am rabdare mai infig si io foarfeca (sunt creata si pot sa tai in zig zag k nu se vede tongue). m-as duce pentru manichiura in oras k sunt anti-talent, dar decat sa dau si bani si sa mai si plec cu cine stie ce infectie de pe acolo mai bine ma chinui io


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#15 2007-09-26 19:05:42

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

eu ma duc la salon pt manechiura si pedichiura,  tuns,vopsit ... epilat imi e frica ... dar am incredere .
apropo stiati k pt manechiura nu au voie sa taie pielea care crestere la baza unghiei cu foarfeca ci cu niste pile speciale,  si nici gresie sau faianta pe jos nu au voie in salon

Offline

 

#16 2007-09-26 19:19:27

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

faza cu cuticulele stiam...dar totusi mi se pare ciudat...pt ca mi se pare ca nu le indeparteaza complet...binenu mi-am facut inca de cand cu normele europene...poate chiar le indeparteaza bine


mami de minuni hjarta

Offline

 

#17 2007-09-26 19:45:17

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

Cuticulele nu se taie...nu din cauza k ar fi ceva la saloane ci dinn  cauza k asa stimuleaza cresterea accelerata a pielitei... iti da cu lac special pt cuticule si apoi le da in jos cu betisor de lemn..de unica folosintza...
    In alta ordine de idei- niki eu nu merg la salon dekt foarteeee rar..sa ma tund..si asta tot rar se intampla... manichiura si pedichiura-sunt propria mea experta...
    Knd o sa am si yo salariu poate m-oi duce la un salon...makr de dragul feelingului de rasfat...dar in rest...ma rasfat acasa smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#18 2007-09-26 22:02:04

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

eu ma duc la salon pt epilat si tuns si cand ma mai vopsesc. la epilat ma duc la o tipa la care se duce surioara iubitului meu de vreo 7 ani ca altfel nu ma duceam big_smile. manichiura si pedichiura- o am pe sor'mea care se pricepe sa'mi faca si modele pe unghii smile


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#19 2007-09-26 22:03:07

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: sterilizarea corecta a saloanelor de infrumusetare.

dc n-au voie gresie sau faianta ?


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.