homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candidoza de la novynette?


#1 2010-07-02 18:25:00

BarizAandreea21
New member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 10

candidoza de la novynette?

buna ziua,poate ma lamureste si pe mine odata doamna Doctor cand are timp....  deci,se poate de la novynette sa apara candidoza? de doi ani le iau si de atunci am si candida ,nu ma zic cat de mult ma streseaza ca stie toata lumea, oare sa le schimb?...sunt foarte revoltata mai noi pe domnii doctori ginecologi,ca nu isi dau nici un fel de interes in munca lor ceva de groaza,cand mi-a zis ca am candida mia dat retata,si ma intreaba alte probleme? si i zic pai iau novynette de ceva vreme! zice si ce foarte bine ,le poti lua 15 ani la rand.bun....trebuia sa ma intrebe cum ma simt dupa ele ,am cv probleme ,vreau sa le schimb? ceva nimic asa vorbesc ceva de groaza jur.....eu sunt in strainatate si merg acasa la control ,dar acum cand merg luna asta ma duc si i zic doamnei de la rectie sa imi faca programare dubla i platesc cat or vrea ,dar sa ma lamureasca si pe mine doctorul asta de toate problemele ....sad......................si mai port si ochelari de cateva luni...si la reactii adverse e scris probleme oculare si nush mai cate......multumesc anticipat,mam descarcat putin:|

Offline

 



#2 2010-07-02 21:31:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: candidoza de la novynette?

de aparitia candidozei pot fi responsabile contraceptivele, de faptul ca porti ochelari in nici un caz
candidoza insa e departe de a fi vreo tragedie(desi inteleg ca pe tine te deranjeaza rau), ea se trateaza destul de usor. atita tot ca exista riscul de recidiva...care insa si el poate fi combatut...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2010-07-03 11:05:30

BarizAandreea21
New member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 10

Re: candidoza de la novynette?

multumesc mult de raspuns...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.