homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O intrebare legata de postinor 2


#1 2010-07-07 13:46:16

ioana_ana_27
Membru
Inregistrat: 2010-07-07
Mesaje: 2

o intrebare legata de postinor 2

Buna!pe data de 24 iunie s-a terminat menstruatia;este regulata;pe 25 iunie am avut un contact sexual protejat iar l-a urma am vazut ca s-a rupt prezervativul cand a finalizat afara. In interior teoretic a ajuns doar lichid seminal. La o ora dupa am luat prima pastila de Postinor 2 iar la fix 12 ore pe a doua. La o saptamana dupa am avut simptomele pe care le am de obicei la menstruatie si 2 zile a aparut o sangerare usoara iar apoi a  trecut. Care sunt sansele sa fiu insarcinata? A mai fost cineva in situatia mea? Va multumesc!

Offline

 



#2 2010-07-07 18:22:46

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: o intrebare legata de postinor 2

ioana_ana_27 a scris:

Buna!pe data de 24 iunie s-a terminat menstruatia;este regulata;pe 25 iunie am avut un contact sexual protejat iar l-a urma am vazut ca s-a rupt prezervativul cand a finalizat afara. In interior teoretic a ajuns doar lichid seminal. La o ora dupa am luat prima pastila de Postinor 2 iar la fix 12 ore pe a doua. La o saptamana dupa am avut simptomele pe care le am de obicei la menstruatie si 2 zile a aparut o sangerare usoara iar apoi a  trecut. Care sunt sansele sa fiu insarcinata? A mai fost cineva in situatia mea? Va multumesc!

Acea sangerare usoara despre care vorbesti este reactia Postinor-ului.Eu zic ca sansele de a fi insarcinata sunt zero.
goodluck  pe viitor!


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.