homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Help, fetele..


#1 2007-10-01 10:27:34

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

help, fetele..

spuneti-mi, va rog, si mie o banca ce nu te fura pe fatza in momentul in care vrei sa-ti faci un credit de nevoi personale...
stiu o pers care a facut un imprumut de 85 mil, a luat 78 in mana si plateste inapoi 125 in 6 ani...
va rooog...o banca respectabila..

Offline

 



#2 2007-10-01 10:54:45

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: help, fetele..

google search, si inainte de toate citeste toate conditiile lor. Creditele sunt AFACERI.... deci CAUTA..... toti au x conditii care trebuie analizate bine, astfel incat sa depistezi partile care iti convin si cele care nu iti convin....
Degeaba te superi ca faci credit pe o suma, primesti alta suma (minus comisioane, taxe, s.a.m.d.) si platesti inapoi dublul pe Y ani... e normal sa fie asa... Deci... sfatul meu, mergi pe la mai multe banci, aduna-ti o stiva de oferte, mergi acasa si studiaza-le in liniste si doar atunci vei putea hotara care dintre ele ti se pare cea mai avantajoasa. Ptr ca degeaba iti spune Ion si Maria ca ei au credit la Banca TZ daca banca TZ nu are conditii care sa ti se potriveasca....
Eu am credit la BT, dar sunt conditii drastice ptr obtinerea unui credit la ei, poate tu indeplinesti mai usor conditiile bancii A...
Have fun la cautari si succes in obtinerea creditului
P.S. http://www.google.ro/search?hl=ro&q … &meta=

Offline

 

#3 2007-10-01 13:11:33

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: help, fetele..

Danut a scris:

Deci... sfatul meu, mergi pe la mai multe banci, aduna-ti o stiva de oferte, mergi acasa si studiaza-le in liniste si doar atunci vei putea hotara care dintre ele ti se pare cea mai avantajoasa. Ptr ca degeaba iti spune Ion si Maria ca ei au credit la Banca TZ daca banca TZ nu are conditii care sa ti se potriveasca....
Eu am credit la BT, dar sunt conditii drastice ptr obtinerea unui credit la ei, poate tu indeplinesti mai usor conditiile bancii A...
=

si ai mei tot la bt au credit....si mama a cautat ff mult si a ajuns la concluzia ca BT e cea mai buna.
dar Danut are dreptate.


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#4 2007-10-01 13:59:14

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: help, fetele..

noi la abn amro am facut si am iesit echitabil.

bine ne-ai revenit danut!!! nu cred ca ti-a umblat nimeni la avatar...intai intreaba si dupa da cu paru'


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.