homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prezervativ pus invers - intrebare ptr doctoressa


#1 2010-08-12 18:18:48

I0ana_
New member
Inregistrat: 2009-08-31
Mesaje: 17

Prezervativ pus invers - intrebare ptr doctoressa

As fi foarte recunoscatoare daca mi-ar putea raspunde chiar doctoressa ptr ca sunt intr-o mare dilema si vreau parerea cea mai avizata.
Am avut un contact sexual seara trecuta si in momentul cand el trebuia sa isi puna prezervativul , de la emotii , intuneric , nu mai conteaza, nu si-a dat seama si l-a pus invers. Evident vazand ca nu prea reuseste sa-l ruleze si-a dat seama si l-a intors. Din prostie (ptr ca alt motiv nu gasesc acum  neutral ) nu am luat altul desi stiam ca trebuie altul daca se ruleaza gresit. Ma rog... intrebarea mea este daca ar trebui sa iau pastila de a2a zi ptr siguranta ,in ideea sa nu fi existat lichidul acela preseminal? Sunt la 2-3 zile dupa menstruatie si in general ciclul este destul de regulat, doar luna asa mi-a venit f devreme , la 21 de zile.
Si ptr viitor : in ce moment se elibereaza lichidul preseminal?

Offline

 



#2 2010-08-12 18:26:49

andreeapopa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 203
Site

Re: Prezervativ pus invers - intrebare ptr doctoressa

mai bine il lasati asa pus invers...lichidul preseminal se poate elibera oricand in faza de excitare a barbatului.


I can be sweet,I can be tough,I can be an angel,I can be a bi*ch, I can be your friend or your worst enemy.It depends how you treat me.

Offline

 

#3 2010-08-12 18:54:23

I0ana_
New member
Inregistrat: 2009-08-31
Mesaje: 17

Re: Prezervativ pus invers - intrebare ptr doctoressa

Grozav  neutral  Pun intrebari stupide probabil , dar el ar fi trebuit sa simta/vada daca exista lichidul asta , nu? presupun ca nu e o cantitate atat de mica incat sa fie insesisabila , nu?

Offline

 

#4 2010-08-12 20:04:39

A|3
Full member
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 553

Re: Prezervativ pus invers - intrebare ptr doctoressa

e o cantitate mica.. riscul exista, dar e mic. decizia e a ta. am patit si eu ceva de genu, si am luat pilula de a 2a zi de frica, dar poate nu era cazul. din cauza acestui lichid trebuie pus prezervativul inainte de contact. mai asteapta pareri, nu stiu ce sa zic, desi nimeni n-o sa-ti zica ce sa faci concret. plus k a trecut multisor de la contact. tu stii mai bine.


Te sun sa iti spun k ai uitat parfumul tau in pat
Si-ncerc sa il imbrac, sa ii tina sufletului de cald... hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.