homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Trichomanada...cit de grava poate fi aceasta maladie?


#1 2010-08-15 10:22:13

ange_lyka
New member
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 24

Trichomanada...cit de grava poate fi aceasta maladie?

Am fost depistata cu Trichomonada,am primit tratament in urma caruia din cauza antibioticelor mia aparut candidoza.....!Vreau sa stiu mai multe detalii despre aceasta maladie...cit de greu se trateaza,daca e posibil actul sexual cu prezervativul? etc...

Offline

 

#2 2010-08-15 11:05:23

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Trichomanada...cit de grava poate fi aceasta maladie?

Google is your friend! big_smile


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#3 2010-08-15 12:32:04

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Trichomanada...cit de grava poate fi aceasta maladie?

ange_lyka a scris:

Am fost depistata cu Trichomonada,am primit tratament in urma caruia din cauza antibioticelor mia aparut candidoza.....!Vreau sa stiu mai multe detalii despre aceasta maladie...cit de greu se trateaza,daca e posibil actul sexual cu prezervativul? etc...

mergi la medic pentru analize si tratament. contactul cu prezervativ este acceptabil dar s-ar putea sa-ti faca rau din cauza inflamatiei care este deseori asociata cu candidoza. deasemeni, este bine sa eviti contactul sexual pe perioada tratamentului ( sigur va contine si ovule) pentru maximizarea eficientei acestuia.
este o boala comuna si deloc grava dar trebuie tratata corect, pe baza antifungigramei (ii ceri tu medicului!) si nu dupa ureche.

Offline

 

#4 2010-08-15 13:37:08

ange_lyka
New member
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 24

Re: Trichomanada...cit de grava poate fi aceasta maladie?

Situatia e astfel:eu am fost la medic mi`a dat tratament pe baza antibioticogramei,dupa,am dat din nou analizele dar de data asta nu se stie daca m`ai persista trichomanada deoarece din cauza candidozei foarte abundente nu s`a vazut rezultatul la trichomonas.Urmeaza sa merg deja la medic....dar ideea e ca iubitul meu nu a primit inca acest tratament (tratamentul in fac ambii parteneri)...asteptam rezultatele!si daca nu a dat efect tratamentul....deja va urma al doilea curs cu mine odata sau trebuie sa`l i`a neaparat si pe primul?

Offline

 

#5 2010-08-15 13:40:02

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Trichomanada...cit de grava poate fi aceasta maladie?

el sa faca tratamentul pt trichomonas

tu vei face tratament pentru candidoza sau pentru candidoza+trichomonas in functie de ce iese la analize.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.