homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Yaz sau Logest-2


#20 2010-05-16 15:41:02

daenarys
Vizitator

Re: Yaz sau Logest

Moonsh a scris:

eu nu am zis ca mi-a impus doctoressa ceva,nu inteleg de unde concluzia aceasta.chiar am precizat ca desi am spus la prima sedinta ca vreau sa iau altceva probabil a uitat la a doua sedinta mai ales ca eu nu am mai spus nimic.
cand am zis de insistenta medicilor,am spus-o din experienta altora ,unor prietene chiar si a mea la doctori ginecologi .caci mi se pare totusi suspect cand se duc 5 fete la acelasi doctor sa li se dea la toate Yasmin .cat de mare sa fie concidenta?

ok,deci a fost greseala ta.nu ai cum sa reti toate pacientele si ce zic de la o sedinta la alta.eu imi mentin sfatul.mergi iar la medic si de data asta spune tot ce ai de zis.

 



#21 2010-05-16 15:47:35

Moonsh
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 341

Re: Yaz sau Logest

am crezut ca totusi isi notase pe fisa.na...my fault
multumesc mult.sper sa ma invat minte

Offline

 

#22 2010-05-16 15:50:06

daenarys
Vizitator

Re: Yaz sau Logest

Moonsh,asa ceva nu se noteaza in fisa.cu siguranta daca te duci iar si vb.cu ea o sa gasiti impreuna contraceptivul potrivit.si eu am aut probleme le-am schimbat si acum sunt ok..

 

#23 2010-05-16 17:36:09

alina11
New member
Inregistrat: 2010-02-28
Mesaje: 29

Re: Yaz sau Logest

doctoressa a scris:

alina11, nu drospirenona e de vina pentru tromboze, mai citeste odata....estrogenul e cel care creste riscul de tromboze....
celulita e dependenta de estrogen, intr-adevar....
in ceea ce priveste tenul uscat...de acord, bine ar fi fost sa primesti alt contraceptiv...(intimplator Logest poate fi o optiune buna)
iar in ceea ce priveste banii, nimeni nu are de unde sa stie ca ti-e prea mare o suma daca tu nu spui

Am inteles, multumesc mult smile Ma trec pe Logest si ma duc sa-mi fac niste analize pt linistea mea.

Cat despre bani, cand am primit Yasmine nu stiam cat costa, nu mi-a zis, iar cand mi-a dat cealalta doctorita Yaz mi-a zis doar ca e un pic mai scump, nici eu n-am intrebat exact cat dar am zis ca merita daca estrogen e doar 0.2 comparativ cu 30 al Yasmine (asa-mi explicase, am zis mai sus). Acum sper sa-mi fie ok cu Logest smile

Offline

 

#24 2010-05-18 18:24:04

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Yaz sau Logest

Moonsh a scris:

am crezut ca totusi isi notase pe fisa.na...my fault
multumesc mult.sper sa ma invat minte

sorry, intr-adevar nu reusesc sa tin mite de la o sedinta la alta(vorbesc cu prea multa lume) si nu imi notez chiar tot pe fisa...greseala mea...da cum bine ziceau felete...putem gasi solutii

alina, da-le o sansa 3-4 luni si intreaba un medic orice probleme ai....succes


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-08-19 17:33:37

joanne:07
Membru
Inregistrat: 2010-08-19
Mesaje: 1

Re: Yaz sau Logest

buna, as avea si eu o intrebare. am luat in urma cu cativa ani Logest dar nu pentru protectie ci pentru ceva chisturi. acum as avea nevoie pentru protectie, pot lua acelasi lucru indiferent de varsta? sau trebuie sa consult din nou un medic?

Offline

 

#26 2010-08-20 14:19:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Yaz sau Logest

cel mai bine e sa m ergi din nou la medic
e posibil ca in cativa ani sa fi avut loc modificari in organismul tau si logest sa nu ti se mai potriveasca

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.