homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Guma cu nicotina?? ajuta?


#1 2007-10-04 17:24:22

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

guma cu nicotina?? ajuta?

fetelor am vazut intamplator intr-o farmacie guma de mestecat care ajuta sa te lasi de fumat. am inteles k ar contine nicotina. ati incercat? e buna de ceva? eu as cam vrea sa ma las, dar lipseste acea vointa de fier. de fapt imi e si frica sa nu inlocuiesc tigarile cu mancare (care mancare ar fi fast food& co pentru k automat as avea mai multi bani pe care as simti nevoie sa ii cheltui)
o sa caut si pe net decumentatie, dar as vrea sa stiu de la cineva care a incercat pe propria piele tongue
am auzit k si plasturii ar fi buni, daca ati incercat astept pareri smile

Ultima oara a fost editat de deadrose (2007-10-04 17:27:15)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 



#2 2007-10-04 17:30:15

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

parerea mea e ca singura metoda de a scapa de tigari e vointa..sa vrei intr`adevar..nu gume,nu pastile.n`am auzit pe nimeni sa se fi lasat cu d`astea..nici eu nu reuseam..pana m`am imbolnavit..si m`am jurat ca nu mai fumez...nu mi`a fost chiar atat de greu tinand cont ca fumam de 4 ani daca nu 5..chestia e sa VREI


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#3 2007-10-04 17:32:50

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

asta mi-e clar tongue ma gandesc k poate ajuta in prima faza. offf cine m-o fi pus pe mine sa trag sa vad cum e


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2007-10-04 17:34:51

andrutza
Vizitator

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

o prietena face tratament acum cu ce spui u si cica o ajuta, asa i-a zis si farmacista si tipa asta a mai auzit cazuri in care s-au lasat fete prin metodele astea.......

 

#5 2007-10-04 17:42:12

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

big_smile sper sa dea rezultat si la mine big_smile
m-am gandit totusi sa incerc fara, cel putin sa le reduc daca nu sa le si las. dupa care voi incerca si cu guma din asta big_smile

abrdand problema din alt unghi ma gandeam sa pun deoparte banii care ii dadeam pe tigari, numai ca pana acum nu am pus nici 10.000 sad


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-10-04 17:45:40

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

da si asta cu banii e o treaba..acum am banuti pusi deoparte ,nu`i mai dau pe tutun..fac altceva cu ei..bafta fetele si multa vointa


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#7 2007-10-04 17:49:14

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

mersi ankuzza big_smile sper sa reusesc intr-un final tongue


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#8 2007-10-04 17:56:49

anca_
Full member
Inregistrat: 2006-09-23
Mesaje: 129

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

subscriu 100% celor spuse de ankuzza, cu atat mai mult cu cat de dependenta fizica scapi relativ usor, in cateva zile cu sau fara plasturi/guma samd dar ramane dependenta psihica pe care numai o vointa de fier si o motivatie puternica o pot invinge...

Offline

 

#9 2007-10-04 20:47:37

persifona
Vizitator

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

deadrose a scris:

big_smile sper sa dea rezultat si la mine big_smile
m-am gandit totusi sa incerc fara, cel putin sa le reduc daca nu sa le si las. dupa care voi incerca si cu guma din asta big_smile

abrdand problema din alt unghi ma gandeam sa pun deoparte banii care ii dadeam pe tigari, numai ca pana acum nu am pus nici 10.000 sad

Nici eu n-am vointa deloc si am ajuns sa fumez si mai mult de un pachet pe zi. Eu in schimb m-am apucat sa fac altceva, sa pun deoparte banii din zilele in care nu imi cumpar tigari. Pana acum am 25 RON tongue dar avand in vedere ca fac asta doar de vreo 2 sapt, e ok..

 

#10 2007-10-05 10:24:56

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

a cumparat si al meu gume de astea pt cineva din olanda si acel cineva nu s-a lasat de fumat ci tocmai de gume. ii faceau mai rau gumele decat tigara pt ca, contineau nicotina cat 4 tigari.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#11 2007-10-05 13:29:56

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: guma cu nicotina?? ajuta?

de o sapt incoa` am fumat cate 2-3 pachete pe zi. Ieri dimineata m-am trezit cu gatu` varza, d-abia mai puteam sa inghit, asa k ieri am fumat doar vreo 5 tigari. Azi m-am trezit cu gatu` si mai varza deci n-am fumat deloc pana la ora asta. N-am mai fumat deloc de vreo 17 ore big_smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.