homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Abuz de pilula de a 2 zi:((


#1 2010-09-03 16:42:52

estelle83
Membru
Inregistrat: 2010-09-03
Mesaje: 1

abuz de pilula de a 2 zi:((

Pe 5 aug luna trecuta mi-a venit ciclul dupa ce luasem postinor dupa un contact neprotejat.
am facut socoteala ca perioada mea fertila ar fi din 18 - 25 aug la un ciclu de 29 de zile. Insa in perioada respectiva am mai facut sex pe 15 aug iar dupa 2 zile am luat escapelle, iar in 19 aug am mai avut un contact si am folosit metoda yuzpe cu cate 4 pastile de rigevidon la intreval de 12 ore.
Am mai avut apoi contacte insa am crezut ca am iesit in perioada de foc si m-am protejat odata cu prezervativ insa acesta a cazut, dar nu mi-am facut probleme.
Eu mi-am facut calculul ca ar trebui sa imi vina astazi, insa momentan intarzie si sunt tare stresata.
Cat de tare ar putea sa imi intarzie de la o dereglare din cauza canitatii uriase de hormoni pe care am bagat-o in mine?
sunt foarte nelinistita si nu stiu cum sa procedez.
nu stiu cum sa procedez pe viitor; imi este teama sa iau anticonceptionale pentru ca m-as ingrasa....am luat o perioada indelungata in urma cu 3 ani si ajunsesem la 78 de kg.
Va multumesc

Offline

 



#2 2010-09-03 16:45:17

daenarys
Vizitator

Re: abuz de pilula de a 2 zi:((

estella,da se poate sa intarzie din cauza hormonilor luati de tine.
din pacate risti o sarcina nedorita asa ca mai bine mergi la un medic de planning sa vb cu el si s aiti prescrie ceva potrivit pt.tine.contraceptivele in sine nu ingrasa dar pot da pofta de mancare.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.