homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopseaua de par-5


#77 2007-10-06 23:29:34

delyutza
New member
Inregistrat: 2007-06-15
Mesaje: 39

Re: Vopseaua de par

ralucaelena ce nuanta la wella?si ce blond ti-a iesit????


"Daca as sti ca n-o sa te iubesc o viata, nu ti-as mai spune ca te iubesc" !

Offline

 



#78 2007-10-06 23:34:32

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Vopseaua de par

blond caramel.vella nr.13.in catalog era blond alb.un mic secret pe un par cu a noastra culoare iese un blond misto,nu alb ca nu imi place ci mai degraba ceva natural,vopseaua care in catalog ieste de culoare alba.si ina un secret daca te hotarasti sa te faci acasa dupa ce te vopsesti si sati o perioada cu ea pe par poti sa acoperi parul cu o punga din plastic si sa incalzesti parul cu un uscator asa se deschide parul frumos. bafta !


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#79 2007-10-06 23:49:30

delyutza
New member
Inregistrat: 2007-06-15
Mesaje: 39

Re: Vopseaua de par

ms mumos!!!esti o scumpa!am sa incerc si eo:)!!!!dar nu stiu knd k acum sunt ff ocupata!!dar dupa ce voi incerca va voi spune ce am facut:*!!!!


"Daca as sti ca n-o sa te iubesc o viata, nu ti-as mai spune ca te iubesc" !

Offline

 

#80 2007-10-08 01:00:48

ice_princes
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 90

Re: Vopseaua de par

V-ati dat vre-una cu spray din ala care tine pana la prima spalare?eu nu vreau sa ma vopsesc ca am culoare frumoasa,dar m-as face cu spray-ul ala sa vad cum imi sta si as fi curioasa daca e bun de ceva si mai ales daca ataca cu ceva firul de par?


Me and u...

Offline

 

#81 2007-10-08 14:30:37

delyutza
New member
Inregistrat: 2007-06-15
Mesaje: 39

Re: Vopseaua de par

din cate stiu nu ataca,dar dupa parerea mea se vede urat.....si depinde si de marca spray-ului!!dar eo nu recomand decat pe cateva suvitze,in niciun caz pe tot paru!si sa nu te prinda ploaia k e graz:P


"Daca as sti ca n-o sa te iubesc o viata, nu ti-as mai spune ca te iubesc" !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2007-10-08 15:15:52

skumpi
Vizitator

Re: Vopseaua de par

fete...ce tunsori se mai poarta acum  si ce nunate....
pregatesc o schimbare lol insa nush ce si cum nustiu

 

#83 2007-10-08 21:32:19

delyutza
New member
Inregistrat: 2007-06-15
Mesaje: 39

Re: Vopseaua de par

se poarta paru atat lung si cat mai natural,ori cel scurt gen rihanna[sper k am scris bn];in materie de culori ce te prinde cel mai bn:p......dar si cele cat mai naturale...dar eo obtez ptr blond...abia astept sa ma fac blonda:P...si se mai poarta frezele gen funky...dar cred k sunt depasite....si eo sunt tunsa funky,si abioa astept sa imi creasca motu sa imi fac alt gen de freza:Dbig_smilebig_smile...spre sa te ajute skumpi!puss


"Daca as sti ca n-o sa te iubesc o viata, nu ti-as mai spune ca te iubesc" !

Offline

 

#84 2007-10-08 21:41:23

skumpi
Vizitator

Re: Vopseaua de par

:-? apoi cred k o sa imi fac iar breton drept si paru la fel drep...si...aaa da si ma fac cu de aia de la L`oreal..bruneta big_smile

 

#85 2007-10-08 21:43:20

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Vopseaua de par

skumpi a scris:

:-? apoi cred k o sa imi fac iar breton drept si paru la fel drep...si...aaa da si ma fac cu de aia de la L`oreal..bruneta big_smile

ce-am mai tras eu de bretonul asta k se purta rau rau,toate fetele aveau,ce eu sa n-am.Nu-l mai tund niciodata,k n-am timp sa-l aranjez de fiecare data cd ies undeva


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#86 2007-10-08 21:43:40

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Vopseaua de par

si mie imi tre paru negru negru negru negru big_smile cred ca ati inteleg cat de negru tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#87 2007-10-08 21:59:34

skumpi
Vizitator

Re: Vopseaua de par

cosmina07 a scris:

skumpi a scris:

:-? apoi cred k o sa imi fac iar breton drept si paru la fel drep...si...aaa da si ma fac cu de aia de la L`oreal..bruneta big_smile

ce-am mai tras eu de bretonul asta k se purta rau rau,toate fetele aveau,ce eu sa n-am.Nu-l mai tund niciodata,k n-am timp sa-l aranjez de fiecare data cd ies undeva

asa si eu..nu aveam acces la presa tot tp...si cand nu aveam mi`l lasana maturallladika cretz..apoi paru cretz..bretonu hai`hui...pana la urma l`am facut pe o parte...acuma nush ce m`a apucat da vreau din nou bretonel big_smile
aaa acuma am presa big_smile deci..no pb
ideea e ca nush cat o sa se mai poarte nustiu

 

#88 2007-10-08 22:19:34

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Vopseaua de par

eu acum sunt brunetica:Dbig_smile si sunt tunsa drept si am parul lung,si cu breton drept dar nu gros..arata ff bine asa..dar am fost la salon acum 1 sap jum si deja a inceput sa mi-i se deschida parul,asta pt ca am avut suvite mai demult si nu imivine sa cred cat de greu scap de ele,ca doar anumite parti ale parului mi s-au deschis....ce nervi am..ca dupa 1 luna trb iar sa ma vopsesc,fiindca ador culoarea asta din capul meu,si vreau sa tina cat mai mult sad

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-10-08 22:19:47)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#89 2007-10-08 22:40:17

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: Vopseaua de par

fetelor nu am avut rabdare s acitesc mai sus ce ati scris, insa va intreb daca stiti vreo vopsea buna Brunet. Eu ma faceam inainte cu negru albastrui, insa nu persista f mult culoarea si ma gandeam acumj sa-mi iau negru simplu, insa nu stiu de la ce firma sa-mi aleg vopseaua. jutati-ma voi daca ati fost multumite de vreo una. puss

Offline

 

#90 2007-10-08 22:57:24

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Vopseaua de par

eu am fost f multumitqa de vopseaua de la wellaton cu care ma faceam roscata si de aia de la garnier color naturals cu care ma faceam blonda si m-am facut o data si bruneta


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#91 2007-10-08 22:57:26

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Vopseaua de par

eu tot neagra sunt dar...mi se pare mereu ca vad altele "mai negre" decat mine si ma oftic. eu acum sunt cu l'oreal, imi place

Offline

 

#92 2007-10-08 23:39:14

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Vopseaua de par

Si eu vreau sa ma tund....si cum mie nu-mi sta bine fara breton, tot cu breton o sa ma fac...si in rest filat...  culoarea...inc anu stiu...ori negru nergu negru negru (cum zice dida big_smile) sau s ama fac un seten inchis cu ceva nuante de mov? Mi-e c anuntele alea de mov vor devei roscate (asa mi s-a intamplat cand m-am mai facut saten-movuliu tongue)...mie la orice culoare imi iese cu nuante de roscat (mai putin la negru big_smile ).
Si ce mi s-a pus mie pata acum...de fapt de cativa ani, dar tot nu reusesc....cum sa-mi fac sa-mi stea parul cu suvite (adica cam cum sta cand e ud...intelegeti voi)? Oare daca ma fileaza asa...adica o suvita de o lungime, alta de alta lungime...o sa stea cat de cat in suvite? Ca mor...imi vine sa nu ma mai pieptan...ca doar atunci mai sta suvite...in rest imediat isi revine. si am colega care zice ca se da cu spuma dupa ce se spala pe cap...si gata suvitele...si-i mai sta si cret... cum or avea unele norocul asta, nu stiu... smile
Ceva de genul asta as vrea sa-mi iasa (inclusiv cum sta parul in suvite):
http://img211.imageshack.us/img211/4724/59732046pp7.jpg


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#93 2007-10-09 00:33:54

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: Vopseaua de par

myhaela a scris:

fetelor nu am avut rabdare s acitesc mai sus ce ati scris, insa va intreb daca stiti vreo vopsea buna Brunet. Eu ma faceam inainte cu negru albastrui, insa nu persista f mult culoarea si ma gandeam acumj sa-mi iau negru simplu, insa nu stiu de la ce firma sa-mi aleg vopseaua. jutati-ma voi daca ati fost multumite de vreo una. puss

jur! smile garnier negru albastrui...la mine tinea fffffffffffffffffff mult (acum nu mai sunt bruneta)
ce stiti despre vopselele alex avien? sunt bune?...eu ma vopsesc cu garnier si sunt fffffffffffffffffff multumita...am mai incercat palette dar e groaznic...imi curgea tot din cap...dc ramanea un firicel de par umed facem varza fata de perna prosop haine etc

Ultima oara a fost editat de bela (2007-10-09 00:54:23)


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#94 2007-10-09 01:52:08

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Vopseaua de par

la mine cel mai mult tine brunetul de la wellaton. nu iese deloc la spalat....cel putin nu mi se pare....nu ca la alte vopseluri. Daca ma fac bruneta, tot cu wellaton ma fac. big_smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#95 2007-10-09 10:36:13

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Vopseaua de par

Andreea86 a scris:

la mine cel mai mult tine brunetul de la wellaton. nu iese deloc la spalat....cel putin nu mi se pare....nu ca la alte vopseluri. Daca ma fac bruneta, tot cu wellaton ma fac. big_smile

si la mine,wellatonul a tinut cel mai mult,eu sunt blonda cenusiu asa si tine vopseaua,ma gandesc ca brunetul tine si mai mult .


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.