homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Escapelle! s-a intamplat si dupa luarea pilulei! Ajutor va rog !


#1 2010-10-10 15:41:22

Csu
Membru
Inregistrat: 2010-10-10
Mesaje: 1

Escapelle! s-a intamplat si dupa luarea pilulei! Ajutor va rog !

Buna, am si eu o intrebare. E putin mai complicat.deci, sa povestesc cel mai bine. acum doua zile, in timpul contactului sexual, prezervativl a cedat, nefiind constient de acest lucru, am ejaculat. A doua zi(la maxim 12 ore de la producerea "accidentului"), prietena a luat escapelle...ok, pana aici toate bune...dar....in aceasi zi, seara am avut din nou un conctat sexual protejat(prezervativ), dar ce sa vezi...s-a rupt si acesta!!sad...in fine.Intrebarea mea ar fi(avand in vedere ca nu mai poti lua inca o pastila de escapelle la doar o zi distanta), ce pot sa fac in cazul asta?...sau substanta continuta de escapelle protejeaza cumva 72 de ore...sau?....Multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2010-10-10 22:20:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Escapelle! s-a intamplat si dupa luarea pilulei! Ajutor va rog !

ar fi bine sa stim in care parte a ciclului era fata la momentul ala....
noi iti tinem pumnii
si as vrea sa te rog sa mergeti la un medic de planning pentru a discuta o metoda de contraceptie eficienta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.