homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Reactii adverse Yasmin.


#1 2010-10-11 12:03:35

cezara25
Full member
Inregistrat: 2006-10-31
Mesaje: 110

Reactii adverse Yasmin.

Buna ziua, iau anticonceptionale yasmin de 5 ani cu o pauza de 1 an, timp in care am fost insarcinata si am nascut! la 3 luni de la nastere am reluat anticonceptionalele si am inceput sa am, luna de luna, din ce in ce mai multe reactii adverse pe care nu le-am avut pana acum: dureri de cap mari care incep exact in ziua in care am sangerarea de privatie si se termina o data cu ea, retentie de apa, dureri de sani, spotting cu o saptamana inainte de pauza de 7 zile, schimbari de dispozitie etc. Le-am reluat de 1 an si jumatate. ma gandesc ca ar trebui schimbate cu altceva, oare e concentratia de hormoni prea mica si de aia am spotting? ce credeti ca se intampla? ce alt anticonceptional imi recomandati?

Offline

 



#2 2010-10-11 22:50:41

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: Reactii adverse Yasmin.

cel mai bine ar fi sa mergi la un medic ginecolog sau la un cabinet de planning pentru a afla ce ti se potriveste. este cel mai bine!
e clar ca cele pe care le iei nu-ti mai fac bine.

noi nu putem sa-ti recomandam nimic pt ca nu suntem in domeniu!
daca esti din bucuresti caut-o pe doctoreassa!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.