homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

La ce sala de fitness/aerobic mergeti?-2


#20 2010-02-28 21:20:24

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

in zona muncii - vizavi de intermacedonia .. iei metroul o statie sau tramvaiul
si la piata delfinului este sala pentru aerobic, dans etc

Offline

 



#21 2010-03-09 16:59:42

deea_si
Full member
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 607

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

Wildhoney a scris:

eu ma duc la SanGym

vad ca site-ul lor e in constructie.. pe unde e sala asta ?


*Even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.
*Sa fii veterinar este unul din cele mai speciale lucruri din lume hjarta
*16.04.13 - cea mai frumoasa zi

Offline

 

#22 2010-03-09 17:10:33

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#23 2010-03-10 13:04:03

deea_si
Full member
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 607

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

Merci ! Si cum e? tie iti place?


*Even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.
*Sa fii veterinar este unul din cele mai speciale lucruri din lume hjarta
*16.04.13 - cea mai frumoasa zi

Offline

 

#24 2010-03-10 16:59:19

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

da imi place mult...eu am abonamentul Young 100 de lei nelimitat pana la orele 17:00


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-03-10 17:33:50

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

Tonik Fitness, abonament 120 lei nelimitat pana in ora 15 wink


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#26 2010-10-20 10:25:57

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

fetelor din bucuresti, zona salajan, ati aflat de sala noua deschisa in zona? big_smile ieri am trecut pe langa ea, este casa aceea mare si verde de pe bd grigorescu si am vazut prin ferestre benzi de alergat si oameni care faceau aerobic big_smile
ma gandeam sa merg sa pun o intrebare, voi ati fost prin preajma?


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#27 2010-10-20 10:28:20

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

coraline, unde anume pe grigorescu ?? ca eu n-am vazut nimic nou si verde
stiu una relativ nou deschisa la complexul de vizavi de Policlinica Titan

Offline

 

#28 2010-10-20 10:38:51

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

pai la statuie la salajan, cum o iei spre splai pe grigorescu, este o cladire verde veche, a fost o vila acum au inchiriat-o si au vopsit-o gri, are o forma ciudata. sala s-a deschis de curand, nici semne nu are la poarta.

eu stau la 5 minute de ea, ma bate gandul sa merg astazi sa vad ce si cum, din cate am vazut prin gemulete arata super frumos, sper sa aiba totusi preturi bune cesafac
de cea de la titan nu stiu eu.... sad


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#29 2010-10-20 10:42:38

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

a, am inteles de ce n-am vazut-o
ce mai stiu prin zona : una pe langa Billa, una pe Rebreanu langa magazinul Titan (numai pentru fete) si inca una tot pe Rebreanu la intersectia cu 1 decembrie, adica asta : http://www.smart-force.ro/
sigur gasesti ceva

Offline

 

#30 2010-10-20 10:46:41

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

i-auzi sunt cateva. mai stiu de una langa sectia 13, langa o clinica care de abia s-a deschis.

aceasta de care zic imi place mult ca locatie, nici 5 minute nu fac de acasa pana la ea, asa ca nu mai ma pot vaita ca mi-e lene sa merg pana acolo, e chiar in drum, fix langa salonul ariana.

peste 1 ora merg acolo, o sa scriu ce preturi are, program tot, poate mai vrea cineva sa mearga smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#31 2010-10-20 11:53:01

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

eryn a scris:

Mydy, sunt in Bucuresti, la Piata Muncii.
Ma uitam pe net acum la cateva sali...multe sunt departe si au preturi destul de mari.Ma gandeam ca poate gasesc una mai aproape de casa si in care nu vin blonde de 90/60/90 sa-si etaleze toate cele si nici musculosi care-si masoara zilnic circumferinta bratelor si vin sa transpire in draci si sa se chiorasca la blondele 90/60/90 ... O sala de oameni normali food

chiar la piata muncii e essenza club, la obor e kangoo jumps si pe morarilor (pantelimon) e slimline - care are si sala de fitness dar si aerobic


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#32 2010-10-20 16:24:56

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

Va pot recomanda 3 sali:
- pe Basarabiei (vav de Sp. Jud. Ilfov) preturi mici si arata ok
- tot pe Basarabiei, pe partea cu spitalul este un complex superb: Alexandra Club (sau ceva de genul asta) dar preturile sunt pe masura (cateva milioane bune pt un abonament fitness)
-zona Izvor, langa Palatul Parlamentului sala Genesse. E f ok, liniste si pace de dimineata si e si rezonabila (100 lei fitness pana la 16 sau 17 parca.

Fatelor, mai stiti vreo sala in zona Cismigiu? Sau macar vreun salon de infrumusetare, tratamente corporale, slabire?


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#33 2010-10-20 16:28:54

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

ina, in zona Cismigiu am cautat eu o gramada o sala si am ajuns la concluzia ca nu exista  neutral desi e in buricul targului
am gasit salonul asta : http://www.crownbeauty.ro/ dar n-am ajuns la el pana la urma
nu e chiar langa Cismigiu, e un pic mai incolo, in zona Berthelot (pe langa radiodifuziunea romana)

Offline

 

#34 2010-10-20 16:39:44

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

o sala de aerobic in zona rahova stiti?tongue


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#35 2010-10-21 11:21:32

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

Eu vreau sa zic ca am fost la fitness o luna si am capatat o pofta de mancare nebuna, prea multe rezultate nu s-au vazut asa ca de treaba asta ori de ti pe termen lung si te abti de la mancare ori stai acasa si scutesti banii dati  aiurea.

Offline

 

#36 2010-10-21 11:29:44

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

intr-o luna nici nu are cum sa se vada mare lucru, poate doar un tonus mai bun.
pofta de mancare dupa sport este mai mult decat normala, dupa efort fizic trebuie sa mananci proteine si carbohidrati in proportie 1:3 pentru a evita sa intre muschii in catabolism. orice tip de sport duce la acest lucru, plus ca, o data cu exercitiul fizic cresc arderile, deci organismul are nevoie de alimentatie. acum depinde si ce mananci, o salata cu pui este grozava, daca mananci fast food deja inseamna ca degeaba ai facut sport.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#37 2010-10-21 14:31:12

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

witty_ina a scris:

Va pot recomanda 3 sali:
- pe Basarabiei (vav de Sp. Jud. Ilfov) preturi mici si arata ok
- tot pe Basarabiei, pe partea cu spitalul este un complex superb: Alexandra Club (sau ceva de genul asta) dar preturile sunt pe masura (cateva milioane bune pt un abonament fitness)

-zona Izvor, langa Palatul Parlamentului sala Genesse. E f ok, liniste si pace de dimineata si e si rezonabila (100 lei fitness pana la 16 sau 17 parca.

Fatelor, mai stiti vreo sala in zona Cismigiu? Sau macar vreun salon de infrumusetare, tratamente corporale, slabire?

Primul este foarte mic si inghesuit
Alexandreea Club este foarte scump


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#38 2010-10-21 15:41:17

deea_si
Full member
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 607

Re: La ce sala de fitness/aerobic mergeti?

ramona_sk8er a scris:

Eu vreau sa zic ca am fost la fitness o luna si am capatat o pofta de mancare nebuna, prea multe rezultate nu s-au vazut asa ca de treaba asta ori de ti pe termen lung si te abti de la mancare ori stai acasa si scutesti banii dati  aiurea.

Nu mai zi asa ceva, tai de tot elanul celor care oricum aveau dubii daca sa ?dea banii aiurea? sau nu pe un abonament la sala.. Intr'o luna se pot vedea rezultate, daca nu mananci fast food sau de 2 ori mai mult, crezand ca daca arz cateva calorii la sala, ai voie sa mananci cat vrei.. Plus ca cine e mai grasutz si merge sa slabeasca, nu ar trebui sa faca aparate, pentru muschi, ci mult cardio.. bicicleta, banda, stepper si cate mai sunt acum noi pentru asta.. eu de exemplu am la sala un aparat, stai in fund si are manere..un fel de bicicleta pentru maini, nu stiu cum sa explic sau daca ati vazut, dar asa de rau te oboseste, si iti pune cordul in miscare si ajuta metabolismul extrem de mult..cam asta ne trebuie pentru a slabi, nu aparatele cu greutati. Zic astea pentru ca ma gandesc ca de aceea ai tu impresia ca sala nu ajuta. Eu intr'o luna de sala slabesc extrem de mult ( fac cate 2 ore pe zi, 7-7) pentru ca fac cardio mult, si putin pentru  definire, fac si la aparate: coapse interior/exterior, brate, piept.
So..daca mergi la sala si mananci normal, nu dublu si nu prostii, nu ai cum sa nu slabesti.


*Even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.
*Sa fii veterinar este unul din cele mai speciale lucruri din lume hjarta
*16.04.13 - cea mai frumoasa zi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.