homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pilula de a doua zi


#1 2010-11-01 21:15:34

bebitzuk
Full member
Inregistrat: 2005-11-13
Mesaje: 105

pilula de a doua zi

buna..am facut o greseala cam mare...pe 13 oct am avut un contact sexual neprotejat si am luat ellaone...mi-a venit cilcul regulat... si azi s-a intamplat iar,si am luat escapelle...am facut o mare greseala ca stiu ca nu e de joaca...m-am speriat pt ca e in zilele de risc si in plus mi-e frik sa nu imi afecteze organismul pentru ca am luat intr-un timp asa de scurt de doua ori...  supa  nocry


toti iti vor binele..asa k nu ii lasa sa ti-l ia tongue

Offline

 



#2 2010-11-01 22:04:26

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: pilula de a doua zi

bebitzuk a scris:

buna..am facut o greseala cam mare...pe 13 oct am avut un contact sexual neprotejat si am luat ellaone...mi-a venit cilcul regulat... si azi s-a intamplat iar,si am luat escapelle...am facut o mare greseala ca stiu ca nu e de joaca...m-am speriat pt ca e in zilele de risc si in plus mi-e frik sa nu imi afecteze organismul pentru ca am luat intr-un timp asa de scurt de doua ori...  supa  nocry

si intrebarea este care?

Offline

 

#3 2010-11-02 13:29:09

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: pilula de a doua zi

care sunt efectele adverse ma gandesc...
pastilele de a 2a zi sunt un cocktail de hormoni care nu fac prea bine organismului, mai ales daca le iei atat de des; s-ar putea sa ti se deregleze rau ciclul, la fel de bine cum s-ar putea sa nu ai nimic.
ia anticonceptionale daca nu vrei sa folosesti prezervativul.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#4 2010-11-02 21:22:34

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: pilula de a doua zi

yoyolina a scris:

care sunt efectele adverse ma gandesc...
pastilele de a 2a zi sunt un cocktail de hormoni care nu fac prea bine organismului, mai ales daca le iei atat de des; s-ar putea sa ti se deregleze rau ciclul, la fel de bine cum s-ar putea sa nu ai nimic.
ia anticonceptionale daca nu vrei sa folosesti prezervativul.

desi nu avem inca o intrebare, eu o sa subscriu si pe langa asta o sa mentionez ca rata eficacitatii lor scade cu cat le iei mai des, ca de aia se cheama de urgenta. adica sansele sa ramai insarcinata cresc, practic, chiar daca iei pastila, ea nu iti mai ofera aceeasi rata de protectie.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.