homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ciclu peste sarcina ?-5


#77 2011-02-26 19:32:10

nicioidee
New member
Inregistrat: 2011-02-22
Mesaje: 15

Re: ciclu peste sarcina ?

Buna!multumesc mult pt raspuns.si mie mi se parea ciudat o luna intreaga.+ca am facut si 2 teste de sarcina carev au iesit negative,dar st panicata defel.appo..testele de sarcina se pot face doar pana la un anumit nr de saptamani al sarcinii , apoi nu mai au raspuns valid?ca eu le-am facut la 2 luni jum si 3 luni.si cele 21 de zile se numara incluzand ziua contactului?multumesc!

Offline

 



#78 2011-02-26 19:45:05

samy19
New member
Inregistrat: 2011-01-25
Mesaje: 9

Re: ciclu peste sarcina ?

la mine problema e ca am facut 4 teste de la 4 firme diferite si toate 4 au iesit pozitive...

Offline

 

#79 2011-03-09 21:38:44

ashada
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-18
Mesaje: 52

Re: ciclu peste sarcina ?

buna.am si eu o problema.de o saptamana ma simt foarte balonata,am stare de greata (care poate fi si de la gripa presupun),iau antico desorelle pentru ca nu se mai gasesc marvelon,dar am mai facut niste greseli...adica uitam o pastila...dupa doua zile mai uitam inca una...iar dupa 7 pastile luate aveam contact sexual.asta s-a intamplat acum vreo 2-3 luni.de atunci am mai uitat o pastila luna trecuta...la fel am inghitit 7 pastile si apoi am avut contact sexual.menstruatia mi;a venit tot in a treia zi de pauza...de obicei ma tinea 5 zile ...luna trecuta m'a tinut doar 4.acum astept sa vad daca imi vine ...mai am aproape 2 saptamani dar deja ma dor sanii si sunt balonata...pot fi insarcinata?


Face your fears and watch the shadows fade...tummenupp

Offline

 

#80 2011-03-09 22:23:34

calypso
Full member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 558

Re: ciclu peste sarcina ?

pai daca de fiecare data cand ai uitat o pastila te-ai protejat suplimentar (sau nu ai avut contact sexual deloc) pana ai inghitit corect 7 pastile atunci nu prea sunt sanse sa fi ramas insarcinata. in plus zici ca menstruatia ti-a venit normal.

legat de faptul ca tot uiti sa iti iei pastilele nu este prea bine pt. organismul tau. nu sunt bomboame pe care sa le iei cum vrei tu. vorbim totusi de niste medicamente. chiar daca scapi de o sarcina (protejendu-te suplimentar 7 zile) iti poti deregla totusi organismul.


Drumul spre iad e pavat cu bune intentii!

Offline

 

#81 2011-07-11 13:04:45

flaviana3508
Membru
Inregistrat: 2011-07-05
Mesaje: 4

Re: ciclu peste sarcina ?

buna fetelor.   am si o intrebare. defapt mai multe.    acum 3 luni am plecat la parinti acasa(2 zile) si am uitat sa iau cutiuta cu pastilute dupa mine. cand am ajuns inapoi acasa la mine am aruncat cele 2 patile pe care nu le-am luat si am continuat sa imi iau celelalte pastile in ordine(eram pe la jumatatea foliei) la ora fixa. de atunci ciclul ciclulmeu nu mai este ca inainte. il pot descrie ca fiind un ciclu redus cantitativ foarte mult(fata de cum imi venea inainte)  si culoarea este f inchisa, uneori chiar aproape de negru. si de atunci in fiecare luna imi vine la timp dar din ce in ce mai redus cantitativ(culoare fiind tot inchisa). toate contactele pe care le-am avut  de atunci majoritatea au fost protejate. m-am gandit ca as putea fii insarcinata(ceea ce nu vreau sa se intample ) si acum o saptamana am facut un test de sarcina care a iesit negativ. mentionez ca luna trecuta am avut examene si ma stresez f mult cand vine vorba de ele. intrebarea mea este: din ce cauza este ciclul meu asa? de ce nu mai vine ca inainte? as putea fi insarcinata?(desi nu cred k testul a iesit negativ si au cam trecut 3 luni de atunci si probabil daca eram gravida eram in 2 luni)? ce trebuie sa fac tinand cont ca medicul meu ginecolog nu este momentan disponibil? multumesc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2011-07-11 18:24:35

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: ciclu peste sarcina ?

flaviana3508 ai warn pt postare multipla.
citeste te rog regulamentul

Offline

 

#83 2011-07-11 20:24:02

flaviana3508
Membru
Inregistrat: 2011-07-05
Mesaje: 4

Re: ciclu peste sarcina ?

poi am asteptat o saptamana sa mi se raspunda.  si nici acum nu am primit un raspuns.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.