homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex. Simtiti nevoia?-20


#362 2010-11-24 18:42:13

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Sex. Simtiti nevoia?

off topic session is over, bye Sexy Lady-Di hjarta


fucking perfect...

Offline

 

#363 2010-11-24 22:28:09

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Sex. Simtiti nevoia?

lol Doamne
in primu rand, nu ma refeream la relatia cu un barbat in pat, ci in general
in al doilea rand, sunt si barbati care chiar stiu ce vor, dar aia sunt boring. adica sunt genu de neclintit, si narrow-minded, ochelari de cal etc cei care nu sunt boring sunt buni doar de sex lol altceva n-ai ce face cu ei, pt ca nu stiu sa satisfaca o femeie pe alt plan. ei fac doar ce vor ei
barbatii trebuie ghidati in viata de catre o femeie pt ca barbatii nu se maturizeaza cu adevarat niciodata. se stie. si cine se scuza se acuza lol si nu vreau sa para sexist ce spun,e  doar o realitate. barbatii se lasa dominati tacit de catre femei, si asa le merge bine. cei care nu o fac ori sunt genu care-si bat nevasta si vor doar mancare si bericica la tv sa se uite la meci si altceva nu stiu, ori sunt burlaci. eu ma refer doar la cei care au o relatie.

Offline

 

#364 2010-11-24 23:19:28

acelasi
New member
Inregistrat: 2010-08-06
Mesaje: 70

Re: Sex. Simtiti nevoia?

LadyBird a scris:

lol Doamne
in primu rand, nu ma refeream la relatia cu un barbat in pat, ci in general
in al doilea rand, sunt si barbati care chiar stiu ce vor, dar aia sunt boring. adica sunt genu de neclintit, si narrow-minded, ochelari de cal etc cei care nu sunt boring sunt buni doar de sex lol altceva n-ai ce face cu ei, pt ca nu stiu sa satisfaca o femeie pe alt plan. ei fac doar ce vor ei
barbatii trebuie ghidati in viata de catre o femeie pt ca barbatii nu se maturizeaza cu adevarat niciodata. se stie. si cine se scuza se acuza lol si nu vreau sa para sexist ce spun,e  doar o realitate. barbatii se lasa dominati tacit de catre femei, si asa le merge bine. cei care nu o fac ori sunt genu care-si bat nevasta si vor doar mancare si bericica la tv sa se uite la meci si altceva nu stiu, ori sunt burlaci. eu ma refer doar la cei care au o relatie.

... exact la o relatie ma refeream si eu. Iar categoriile stabilite de tine sunt extrem ... de superficiale. Daca tu ai trait numai experiente de astea..sau ai auzit prietene vorbind despre asa ceva .. chiar imi pare rau...dar te scalzi intr`un mediu care nu`i de tine..si trebuie sa-l schimbi.

Offline

 

#365 2010-11-24 23:51:01

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Sex. Simtiti nevoia?

LadyBird a scris:

lol Doamne
in primu rand, nu ma refeream la relatia cu un barbat in pat, ci in general
in al doilea rand, sunt si barbati care chiar stiu ce vor, dar aia sunt boring. adica sunt genu de neclintit, si narrow-minded, ochelari de cal etc cei care nu sunt boring sunt buni doar de sex lol altceva n-ai ce face cu ei, pt ca nu stiu sa satisfaca o femeie pe alt plan. ei fac doar ce vor ei
barbatii trebuie ghidati in viata de catre o femeie pt ca barbatii nu se maturizeaza cu adevarat niciodata. se stie. si cine se scuza se acuza lol si nu vreau sa para sexist ce spun,e  doar o realitate. barbatii se lasa dominati tacit de catre femei, si asa le merge bine. cei care nu o fac ori sunt genu care-si bat nevasta si vor doar mancare si bericica la tv sa se uite la meci si altceva nu stiu, ori sunt burlaci. eu ma refer doar la cei care au o relatie.

LadyButterfly applause  hjarta


fucking perfect...

Offline

 

#366 2010-11-25 08:47:33

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Sex. Simtiti nevoia?

dar nu stiu de ce sunt compatimita lol pentru ca mie nici nu mi-ar placea ca lucrurile sa fie altfel. acelasi, vino cu contraargumente pentru ca nu inteleg cu ce anume nu esti acord din afirmatiile mele. eu m-am legat de o singura trasatura de caracter. am facut o tipologie numai dupa aia. barbatii au mii de alte calitati sau defecte care ii fac unici, nu inteleg cum pot fi superficiali atunci. eu cred ca vorbeste doar egoul masculin din tine care nu vrea sa recunoasca cum stau treburile. mie nu mi se pare deloc de blamat faptul ca barbatii se lasa ajutati si indrumati de femei. si femeile se lasa cucerite, protejate, etc de barbati. e perfect normal. si nu inseamna ca femeia conduce barbatul, daca asta s-a inteles. inseamna ca femeia il indruma, de cele mai multe ori, fara ca el sa-si dea seama, lasandu-i lui senzatia ca face ce vrea. o femeie care nu stie sa mestereasca treaba asta lol n-o sa se marite sau o sa fie nefericita toata viata
si aici inchei pledoaria lol cine a inteles punctul meu de vedere ok. cine nu, iar ok. nu tre sa fiti de acord cu mine, insa nu ma mira ca doar doi barbati sar cu gura wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2010-11-25 12:10:48

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Sex. Simtiti nevoia?

MissButterfly, imi place pledoaria ta matinala...dar cred ca majoritatea fetelor care au avut mai mult de o relatie serioasa si de durata mai indelungata, sunt de acord cu tine...barbatii care te vor intelege sunt foarte putini, nu le cere sa inteleaga unor fiinte superficiale si cu egoul supradezvoltat artificial smilesmile


fucking perfect...

Offline

 

#368 2010-11-25 12:13:57

Soulshard
Banat
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 5717
Site

Re: Sex. Simtiti nevoia?

ce parere buna ai despre tine. sincer.


Imperfect man in a perfect world. Why do i even exist?
Cand pun ochiul in luneta curat tot de pe planeta.

Offline

 

#369 2010-11-25 12:35:04

diana_24
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-23
Mesaje: 1714

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Ca sa fiu on topic : NU

Offline

 

#370 2010-11-25 13:39:57

acelasi
New member
Inregistrat: 2010-08-06
Mesaje: 70

Re: Sex. Simtiti nevoia?

LadyBird a scris:

...eu cred ca vorbeste doar egoul masculin (1) din tine care nu vrea sa recunoasca cum stau treburile. mie nu mi se pare deloc de blamat faptul ca barbatii se lasa ajutati si indrumati de femei. (2) si femeile se lasa cucerite, protejate, etc de barbati. e perfect normal. si nu inseamna ca femeia conduce barbatul (3), daca asta s-a inteles. inseamna ca femeia il indruma, de cele mai multe ori, fara ca el sa-si dea seama, lasandu-i lui senzatia ca face ce vrea. (4) o femeie care nu stie sa mestereasca treaba asta lol n-o sa se marite sau o sa fie nefericita toata viata
si aici inchei pledoaria lol cine a inteles punctul meu de vedere ok. cine nu, iar ok. nu tre sa fiti de acord cu mine, insa nu ma mira ca doar doi barbati sar cu gura wink

1. nu`i de vina egou` in cazul de fata ci doar despre o viziune diferita.
2. corect dar ...citez de mai sus "barbatii trebuie ghidati in viata de catre o femeie pt ca barbatii nu se maturizeaza cu adevarat niciodata. se stie." ..si cu ce e mai sus
3. exact asta s-a inteles
si nu e vb cine conduce intr-o relatie, pentru ca nu`i armata, o relatie sanatoasa e condusa de amandoi.
4. din nefericire exact asa s-a inteles .. iar barbatii care nu simt ca`s manipulati, aia nu`s barbati ci legume. Asta nu inseamna ca`s barbati cu orizonturi restranse, plictisotori sau mai rau ..misogini ca nu se lasa manipulati.
E foarte greu de exprimat in scris astfel de puncte de vedere mai ales cand experienta fiecaruia e atat de diferita:)

Offline

 

#371 2010-11-26 09:52:18

Livia2010
Full member
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 206

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Soulshard a scris:

e bine sa fii tinuta sa nu te poti zbate in liniste cand e placerea mai mare nu?

Daca afirmatia ta are conotatii sexuale pe bune ca e mult mai intens orgasmul cand e oferit in totalitate de miscarile lui, deci cand te abandonezi miscarilor lui...
...in alte cazuri, in viata de zi cu zi, un barbat care este cu adevarat barbat stie ce vrea, are un scop (voi de ce credeti ca-s femeile innebunite dupa barbatii in uniforma? ca le scrie SCOP pe frunte, au o directie), e hotarat, stie unde sa te duca ... femeile sunt innebunite dupa un barbat care le duce intr-un loc (de ce credeti ca multe femei se indragostesc de profii lor sau de antrenori etc.) iar daca mai inspira si incredere, deci femeia are incredere in el ca o va duce undeva...e de vis smile, din nou simtul directiei la figurat si la propriu (cum de barbatii au un simt al orientarii mai bun decat al femeilor?)


When marimba rhythms start to play, dance with me, make me sway, like a lazy ocean hugs the shore, hold me close, sway me more...

Offline

 

#372 2010-11-26 13:49:40

diana_24
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-23
Mesaje: 1714

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Livia2010 a scris:

Soulshard a scris:

e bine sa fii tinuta sa nu te poti zbate in liniste cand e placerea mai mare nu?

Daca afirmatia ta are conotatii sexuale pe bune ca e mult mai intens orgasmul cand e oferit in totalitate de miscarile lui, deci cand te abandonezi miscarilor lui...
...in alte cazuri, in viata de zi cu zi, un barbat care este cu adevarat barbat stie ce vrea, are un scop (voi de ce credeti ca-s femeile innebunite dupa barbatii in uniforma? ca le scrie SCOP pe frunte, au o directie), e hotarat, stie unde sa te duca ... femeile sunt innebunite dupa un barbat care le duce intr-un loc (de ce credeti ca multe femei se indragostesc de profii lor sau de antrenori etc.) iar daca mai inspira si incredere, deci femeia are incredere in el ca o va duce undeva...e de vis smile, din nou simtul directiei la figurat si la propriu (cum de barbatii au un simt al orientarii mai bun decat al femeilor?)

Asta nu e perfect valabil..chiar deloc, parerea mea. Hai sa nu generalizam  spranceana

Ultima oara a fost editat de diana_24 (2010-11-26 14:27:19)

Offline

 

#373 2010-11-26 15:59:58

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Nici eu nu sunt chiar de acord cu generalizatul. Exista suficiente femei (printre care ma numar si eu) care sunt hotarate de felul lor, au o directie si nu au nevoie de un barbat care sa le indrume, sa le dirijeze, etc. Mie mi se zbarleste parul numai cand ma gandesc ca ar putea incerca un barbat sa ma conduca (mai putin in pat, acolo imi place sa domine el). E adevarat ca raportul nu e 50:50 dar oricum gasesti din ce in ce mai multe femei puternice si hotarate decat mai demult.
E o chestiune de personalitate (care, apropo, nu prea mai are legatura cu topicul) In orice cuplu exista un partener cu o personalitate mai slaba si unul cu pers. mai puternica, desi la unii nu e atat de vizibil ca la altii.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#374 2020-02-10 09:25:48

PrincessLover2000
Membru
Inregistrat: 2020-02-07
Mesaje: 1

Re: Sex. Simtiti nevoia?

La mine fiorul acela ma ia cam dupa 2-3 zile fara sex sau masturbare,momentan sunt singur la 19 ani dar simt atractii mai puternice sexual pt femei de 25-30 de ani doar ca ele m ar considera prea imatur.De ce femei de 25-30 de ani?Fiindca sunt mai bune la suflet,nu neaparat inocente si neatinse dar au parte de mai mult stres si simt ca vor sa aibe pe cnv care sa il amelioreze hjarta  hjarta  hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.