homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu am avut niciodata orgasm AJUTOR


#1 2010-12-08 22:48:54

sosomona
Membru
Inregistrat: 2010-12-08
Mesaje: 4

nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Salutare! Sunt intr-o relatie de 4 ani si nu am ajung niciodata in acel punct. Mi-am inceput viata sexuala la 16 ani cu actualul prieten. Amandoi am fost virgini [stiu sigur ca si  el era]. Suntem din orase diferite, nu ne-am inselat stim care ce face, vorbim zilnic la telefon etc. Deci, ce poate sa fie rau? Adica, din moment ce mereu ma gandesc la el, la corpul lui, la cum a fost ultima data si ce am facut, chiar visez cum ne jucam si nu doar o data. Ne iubim avem incredere unul in altul, vorbim despre tot, chiar si despre asta si cand suntem impreuna pentru cateva zile/saptamani/luni zilnic ne jucam de 3-4 ori pe zi, nu ne plictisim unul de altul. Dar, eu nu reusesc sa ajung deloc la orgasm. Si isi da mereu silinta dar nu stiu. Imi place inceputul ma simt bine dar nu stiu uneori se duce si acea placere repede. Adica uneori ma simt bine si apoi parca nu mai e la fel nu mai simt nimica sau alteori ma doare parca ar fi o durere placuta dar nu chiar asa de placuta ca ma deranjeaza ma distrage sau parca se contracteaza muschii.. Mi-a facut si oral si nu sunt prea incantata de el parca la inceput e placut dar in 10 secunde e plictisitor, dar lui ii place. Nu, nu ma masturbez nu simt nevoia, e mai placut cand ma atinge el putin. Ce sfaturi imi dati?

Offline

 

#2 2010-12-08 23:48:37

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

pai daca tu in timpu actului nu te relaxezi, concentrezi...si te gandesti doar la "vai de ce nu am si eu orgasm?" sau alte chestii...normal ca n-o sa ai niciodata...
iar masturbarea nu ar fi un lucru rau...pentru ca ai invata sa te cunosti si i-ai putea explica si partenerului ce-ti place...


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#3 2010-12-08 23:53:35

sosomona
Membru
Inregistrat: 2010-12-08
Mesaje: 4

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

YoHanna a scris:

pai daca tu in timpu actului nu te relaxezi, concentrezi...si te gandesti doar la "vai de ce nu am si eu orgasm?" sau alte chestii...normal ca n-o sa ai niciodata...
iar masturbarea nu ar fi un lucru rau...pentru ca ai invata sa te cunosti si i-ai putea explica si partenerului ce-ti place...

am trecut si peste asta.. adica intr-un timp ma gadneam ca de ce nu am.. sunt concentrata si tot nu pot
masturbarea ma cam sperie si nu as reusi eu sa imi provoc placere; imi place atingerea lui nu a mea

Offline

 

#4 2010-12-09 00:01:55

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

eu zic sa nu te sperie...e perfect normal smile si ai putea intai sa-l iei ca pe un test...daca tu poti sa-ti provoci orgasm atunci cu siguranta va putea si el ...doar ca trebuie sa-l indrumi putin smile
nu toate cuplurile au orgasm de la inceputul relatiei, insa comunicand se rezolva totul smile

Ultima oara a fost editat de YoHanna (2010-12-09 00:02:13)


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#5 2010-12-09 10:27:54

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

aa de ce sa te sperie? ce este asa ingrozitor la masturbare?
acum de ce gandesti negativist? "eu nu as putea sa imi provoc placere" ai incercat si nu ti-a iesit?
orice femeie trebuie sa isi cunoasca corpul mai bine ca oricine, nu ii poti cere lui sa mearga la plezneala si sa nimereasca punctul potrivit.
ia-ti o jucarie sexuala, experimenteaza, incearca, nu iti mai pune atata incredere si ulterior dezamagire doar in el. da ok va iubiti si asa mai departe, desi si asta e important, nu este totul in viata.
pentru ca este primul si singurul este posibil sa te si fi obisnuit cu el, sa ii cunosti rutina, daca nu incercati ceva nou si faceti mereu aceleasi lucruri (nu zic ca sunteti plictisitori, dar fiecare om are stilul lui unic de a face sex, de aceea multe cupluri ajung la rutina si plictiseala in pat) atunci nu vei descoperi sau vei descoperi tare greu ce iti place cu adevarat.

si gata cu gandirea asta asa negativista ca numai bine nu iti face. ah si nu trebuie sa te concentrezi in timpul sexului, trebuie sa fi foarte relaxata si degajata, daca o sa te concentrezi pe ideea "vreau orgasm vreau orgasm vreau orgasm" o sa vina...cam niciodata acest mult dorit climax


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-12-09 13:22:26

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

sosomona a scris:

Salutare! Sunt intr-o relatie de 4 ani si nu am ajung niciodata in acel punct. Mi-am inceput viata sexuala la 16 ani cu actualul prieten. Amandoi am fost virgini [stiu sigur ca si  el era]. Suntem din orase diferite, nu ne-am inselat stim care ce face, vorbim zilnic la telefon etc. Deci, ce poate sa fie rau? Adica, din moment ce mereu ma gandesc la el, la corpul lui, la cum a fost ultima data si ce am facut, chiar visez cum ne jucam si nu doar o data. Ne iubim avem incredere unul in altul, vorbim despre tot, chiar si despre asta si cand suntem impreuna pentru cateva zile/saptamani/luni zilnic ne jucam de 3-4 ori pe zi, nu ne plictisim unul de altul. Dar, eu nu reusesc sa ajung deloc la orgasm. Si isi da mereu silinta dar nu stiu. Imi place inceputul ma simt bine dar nu stiu uneori se duce si acea placere repede. Adica uneori ma simt bine si apoi parca nu mai e la fel nu mai simt nimica sau alteori ma doare parca ar fi o durere placuta dar nu chiar asa de placuta ca ma deranjeaza ma distrage sau parca se contracteaza muschii.. Mi-a facut si oral si nu sunt prea incantata de el parca la inceput e placut dar in 10 secunde e plictisitor, dar lui ii place. Nu, nu ma masturbez nu simt nevoia, e mai placut cand ma atinge el putin. Ce sfaturi imi dati?

eu sunt de aceeasi parere ca si fetele..nu iti mai face atatea ganduri. Este normal daca tu te gandesti in alta parte sa nu simti in largul tau. Ar trebui cand esti doar tu cu el, sa te lasi pur si simplu luata de val, fara sa te gandesti la nimic (orgasm,durere,etc) sexinpat  sexinpat
Iar ideea cu masturbarea nu este chiar atat de rea, este bine sa iti dai seama singura ce iti face placere si ce nu..asa vei scurta asteptarea de a ajunge la orgasm.. puss si relatia se va desfasura fara atata stre, ca pana la urma este un stres pentru amandoi.  goodluck


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#7 2010-12-13 17:39:43

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Eu te sustin, pentru ca nici eu , elementar , nu simt placere la atingerile mele .. Imi plac ale lui cu toate ca la orgasm nu am ajuns nici eu , Niciodata. sad La fel suntem impreuna de 4 ani (aproape)...In ce priveste sexul oral...sa stii ca suntem la fel in o situatie mai mult sau mai putin la fel... Cred ca timpul e solutie....altceva ? poate e ceva da` eu inca nu stiu ... smile


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#8 2010-12-13 20:20:54

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Nici eu nu am avut parte dar in acelasi timp nu ma plang pt ca nu am avut parte de o viata sexuala intensa astfel incat sa ma ingrijoreze asta. Mi-a spus ca data viitoare o sa-si puna in practica toate metodele si nu se lasa pana nu am big_smile Abea astept sa vina... si mai o groaza pana atunci sad


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#9 2010-12-19 22:20:32

tresselle
Full member
Inregistrat: 2010-08-17
Mesaje: 213

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

aseara am facut sex cu prietenul meu 2 ore jum(in alt topic ma plangeam k se termina prea repede) aseara dupa atata vin l-a tinut 2 ore jum....dar...mi s-a facut pt prima data sex oral...a fost bine...dar nici asa nu m-am terminat....el mi-a zis k sunt prima fata la care ii face...deci in 2 ore jum nu m- am terminat niciodata....ma asteptam sa ma termin la oral sa fi fost si din cauza k mi l-a facut cam dupa o ora jum si eram extenuata???nu mai stiu ce sa fac....sa am si eu odata un orgasm....ce sa mai fac?

Offline

 

#10 2010-12-19 22:43:25

Izza_bella
Full member
Inregistrat: 2010-12-07
Mesaje: 310

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Eo recomand la toate fetele,mai intai s stie ele cum ajung la orgasm.M refer si la masturbare si in timpul actului sexual s fiti atente c v place,c v duce l orgasm si cum.
Nu e nimic rau in masturbare chiar daca nu iese bine a2a a3a oara, odata si odata trebuie s iasa.
tresselle , poti s faci sex si 4 ore daca nu e cum "trebuie" nu ajungi . smile Tu cum erai in seara aia?Obosita,putin ametita,cu chef fara chef? E bine s aveti chef,energie,starea necesara pentru a incerca orice cum a fost prietenu tau cu sexul oral , si s v lasati duse d val..adic s nu t gandesti "ajung?Nu..nici aqm?bine imi mai da niste limbi si daca nici acum e clar numai ajung "
Zi partenerului c vrei si c iti place.
Altceva .. chiar nu stiu.. poate doar mult noroc si stati linistite,orgasmu nu e neaparat o placere de s iti vina s t urci p pereti..la unele persoane se poate manifesta altfel, printr`o  excitare ft mare sau doar un fior.. smile

Ultima oara a fost editat de Izza_bella (2010-12-19 22:45:19)


cold

Offline

 

#11 2011-01-05 22:28:09

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Izza_bella a scris:

E bine s aveti chef,energie,starea necesara pentru a incerca orice cum a fost prietenu tau cu sexul oral , si s v lasati duse d val..adic s nu t gandesti "ajung?Nu..nici aqm?bine imi mai da niste limbi si daca nici acum e clar numai ajung "
Zi partenerului c vrei si c iti place.
Altceva .. chiar nu stiu.. poate doar mult noroc si stati linistite,orgasmu nu e neaparat o placere de s iti vina s t urci p pereti..la unele persoane se poate manifesta altfel, printr`o  excitare ft mare sau doar un fior.. smile

Eu i-am facut iubitului meu prima oara asa de capul meu si nu a fost cine stie ce. Iar a doua oara cand s-a intamplat asata a inceput sa-mi spuna cum e bine, si care sunt lucrurile care ii plac in timpul actului (gen: mi-a placut cum ai facut acum sau folosestete si de mana) iar la sfarsit dupa ce a terminat mi-a spus ca a fost cel mai bun oral din viata lui big_smile A dracului importanat mai are si comunicarea asta rotfl2


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#12 2011-01-09 01:22:04

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Eu iti sugerez sa incerci lucruri noi: pozitii mai neconventionale, sa o faceti in alte locuri decat in pat, jucarii sexuale, etc. Ceva trebuie sa unctioneze si pentru tine. Cand iti face sex oral da-i indicatii clare, schimba strategia pana cand gasesti ceva cre sa iti placa. Cumpara un vibrator si lasa-l pe el sa il "manipuleze", de exemplu sa il tina in vaginul tau cand iti face sex oral. Prelungeste preludiul pana in punctul in care crezi ca nu o sa rezisti daca nu faci sex cu el, multe femei au nevoie de peste 30 de minute de preludiu inainte de penetrare ca sa fie in stare sa aiba un orgasm. Senzatia de discomfort despre care vorbesti ar putea sa fie din cauza ca nu esti destul de lubrifiata deci trece si asta pe lista de cumparaturi, se gaseste la orice farmacie sau sex shop. E important sa o faceti intr-un loc unde sa nu fie pericolul sa dea buzna cineva peste voi, sa nu va grabiti, sa beti un pahar de vin, sa va puteti uita la un film erotic (cauta unul regizat de o femeie, sunt mai soft core) etc. Si nu te gandi mereu la orgasm (e foarte greu, stiu, si eu am trecut prin asta), incearca sa te bucri de senzatiile placute si s-ar putea chiar sa se intample...
Mult succes!


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#13 2011-01-14 02:26:51

catalina.florescu
New member
Inregistrat: 2010-03-12
Mesaje: 66

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

si eu am fost in aceiasi situatie.sunt cu iubitul meu de ceva timp si a durat 1 an de zile pana sa am si eu orgasm,si acum am de fiecare data,chiar cate 2-3 la fiecare numar big_smile.cred k tine de organism.linisteste-te si nu te mai gandi ca n-o sa ai niciodata,toate vin la timpul lor

Offline

 

#14 2011-02-03 15:18:39

aname1
Full member
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 163

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

1 an ca un an dar eu sunt de 3 ani cu prietenul si nu am avut niciodata orgasm uterin.
Chiar nu stiu cum sa fac sa am...am stat relaxata,nu ma gandeam la altceva in timpul actului,el face preludiu,ma excita dar..
Imi place actul sexual in sine,ma simt bine dar nu reusesc sa am orgasm.
A mai fost cineva in situatia mea: fara orgasm dupa atata timp? Daca da ai ajuns pana la urma la punctul ala?

Mentionez ca sunt cu acelasi baiat de toti acesti 3 ani si este singurul cu care am facut dragoste.

Ultima oara a fost editat de aname1 (2011-02-03 15:19:14)

Offline

 

#15 2011-02-03 20:35:29

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Eu nu m-am stresat niciodata ca am sau nu orgasm. big_smile  La inceputul relatiei mi s-a intamplat deseori sa nu am , dar in timp,incetul cu incetul am invatat sa ma relaxez,sa fiu putin egoista, si... marele O nu m-a ocolit. rodnar E drept ca nu am la fiecare partida, dar nu fac un fix din asta, mai important e sa ne simtim amandoi bine. wink

Ultima oara a fost editat de Alina97 (2011-02-03 20:36:26)

Offline

 

#16 2011-02-03 20:43:33

aname1
Full member
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 163

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Si mie imi place cel exterior si nu am un fix sa am si vaginal dar chiar sunt curioasa cum ar fi si sunt curioasa cum de unele fete au si cate 3 la o partida si altele nu au nici o data..E adeverat ca organismele sunt diferite dar totusi big_smile

Offline

 

#17 2011-02-03 20:46:52

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Eu am avut dupa 1 an si ceva smile Si sincer n-am facut nimic diferit fata de alte partide...poate eram putin mai "infocata", dar in rest nustiu Cum zice, cora, nu exista reguli.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#18 2011-02-03 20:59:29

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Pai cum sa fie... la mine e aceeasi senzatie de caldura si "durere" din aia care incepe de jos (stiti ce vreau sa zic lol ), doar ca incepe de mai sus, din interior, nodul in gat e umpic mai tare, tine mai mult ce-i drept, dar e mai slab in intensitate (la unele cica e mai puternic, aici iar depinde de fizic).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#19 2011-02-03 21:25:28

aname1
Full member
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 163

Re: nu am avut niciodata orgasm AJUTOR

Sper sa ajung si la performanta asta big_smile

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.