homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

ADENOPATIE CLAVICULARA-11


#191 2011-02-17 12:07:42

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

nu ai pt ce puss
da, mergi si fa-ti IgM-ul

Ultima oara a fost editat de ioana_4 (2011-02-17 12:08:04)

Offline

 



#192 2011-02-17 12:32:14

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

ryanna22 a scris:

asa am gasit si eu pe site-uri..da, probabil cum spui si tu VCA e denumirea pt Ig M si pt Ig G.. cred ca mai bine intreb simplu de Ig M fara sa mai spun si de VCA ca mai mult le incurc desi ar tb sa stie..
mersi frumos.. kram

vca inseamna anticorpii impotriva capsidei virale, un anumit fel de anticorpi, care pot fi ig m sau ig g. tie ti'a dat ig m. epstein barr are mai multe feluri de anticorpi care se cauta. tu mergi cu reteta la laborator, nu cauti pe internet, ti'am mai zis, NU mai cauta un miliard de chestii pe internet, pentru ca nu iti face bine.

sanatate.

Offline

 

#193 2011-02-17 12:49:58

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

moksha a scris:

ryanna22 a scris:

asa am gasit si eu pe site-uri..da, probabil cum spui si tu VCA e denumirea pt Ig M si pt Ig G.. cred ca mai bine intreb simplu de Ig M fara sa mai spun si de VCA ca mai mult le incurc desi ar tb sa stie..
mersi frumos.. kram

vca inseamna anticorpii impotriva capsidei virale, un anumit fel de anticorpi, care pot fi ig m sau ig g. tie ti'a dat ig m. epstein barr are mai multe feluri de anticorpi care se cauta. tu mergi cu reteta la laborator, nu cauti pe internet, ti'am mai zis, NU mai cauta un miliard de chestii pe internet, pentru ca nu iti face bine.

sanatate.

eu am sunat sa intreb intai ca sa nu bat drumul degeaba(la mine in oras nu se face) si fetele de la laborator mi-au spus ba ca nu fac, ba ca sa intreb doctorita ca n-au inteles exact ce vreau.. pot suna sa le zic ca vreau Ig m Ep.Barr? fara acel VCA? e nevoie sa specific si acest VCA?
mersi frumos!

Ultima oara a fost editat de ryanna22 (2011-02-17 12:50:41)

Offline

 

#194 2011-02-17 13:09:43

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

ryanna22 a scris:

moksha a scris:

ryanna22 a scris:

asa am gasit si eu pe site-uri..da, probabil cum spui si tu VCA e denumirea pt Ig M si pt Ig G.. cred ca mai bine intreb simplu de Ig M fara sa mai spun si de VCA ca mai mult le incurc desi ar tb sa stie..
mersi frumos.. kram

vca inseamna anticorpii impotriva capsidei virale, un anumit fel de anticorpi, care pot fi ig m sau ig g. tie ti'a dat ig m. epstein barr are mai multe feluri de anticorpi care se cauta. tu mergi cu reteta la laborator, nu cauti pe internet, ti'am mai zis, NU mai cauta un miliard de chestii pe internet, pentru ca nu iti face bine.

sanatate.

eu am sunat sa intreb intai ca sa nu bat drumul degeaba(la mine in oras nu se face) si fetele de la laborator mi-au spus ba ca nu fac, ba ca sa intreb doctorita ca n-au inteles exact ce vreau.. pot suna sa le zic ca vreau Ig m Ep.Barr? fara acel VCA? e nevoie sa specific si acest VCA?
mersi frumos!

Pai e important sa iti determine tocmai anti VCA, pentru ca exista mai multe feluri de anticorpi. Nu stiu exact ce determina ei pur si simplu, presupun ca daca le zici pur si simplu Ig M e la fel de corect. Oricum chiar nu cred ca o sa iasa pozitiv, e doar ca sa te linistesti. De fapt cine stie...

Fetele cu care vorbesti cand suni la un laborator stiu mult mai putine ca tine, crede'ma smile

Am mai cautat si vad ca ce se determina sunt chiar anti VCA, asa ca poti sa mergi linistita. Sau daca ai un synevo - nu fac reclama, dar pur si simplu eu cred ca sunt cei mai pregatiti ca tehnologie - du?te, ca au direct VCA.

Sanatate.

Offline

 

#195 2011-02-17 13:29:50

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

iti multumesc frumos moksha..mi-am permis sa te deranjez si cu un mail.. rodnar

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2011-02-17 13:38:51

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

ryanna22 a scris:

iti multumesc frumos moksha..mi-am permis sa te deranjez si cu un mail.. rodnar

nu am acces la mail pana diseara tarziu, dar ma uit diseara si iti raspund.

Offline

 

#197 2011-02-17 13:52:48

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

ok, cand poti tu..mersi frumos! puss

te mai deranjez cu o intrebare: am de facut o ecogarfie abdominala, la 15:30, si eu am mancat pe la 11 si ceva..are ceva?sau mai bine ma reprogramez? cesafac

Ultima oara a fost editat de ryanna22 (2011-02-17 14:02:40)

Offline

 

#198 2011-02-17 14:50:16

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

nu are nimic, dar sa bei multa apa inainte

Offline

 

#199 2011-02-18 12:57:46

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

mersi heim.. puss

Offline

 

#200 2011-02-23 21:00:46

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

Ce mai faci, Ryanna? Cum te mai simti?


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#201 2011-04-28 09:12:11

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

Nu am vazut postarea pina acum si nu vreau sa te sperii Deci , cind mi a aparut mie adenopatiile in clavicula si stinga si dreapta nu am luat in seama gindind ca voi.  Am inceput sa ma simt rau cam in 2007 in luna noiembrie am facut o criza de fiere am zis eu si nu faceam scaune aiurea ci atunci cind ma apuca trebuia sa merg repede ca nu mai puteam tine scaunul . Apoi au trecut cam ceva luni si raceam des si nu se rezolva raceala , eu luam atibiotice facusem febra .. ma tratam ok ok . Raceala , e ok , imi spuneam. Adenopatiile din clavicule erau se micsaorau se mareau faceau ce doreau ele. Intro zi, imi apare la una din axile un ganglion cam cit un ou si ce credeti nu il aveam seara la dus dar a doua zi la efort a aparut ridicind ceva max de 20 litri / un bidon de apa . Eu apoi am umblat mult , actual am facut 3 ani de cind ma tratez de nonhodgkin b . Deci , forma mea a fost agresiva dar daca analizele tale sunt decit fff putin modificate trebuie sa astepti si sa lucrezi mult ca sa ti refaci imunitatea . lucrarea este ... iti schimbi stilul de viata si maninci multe cruditati si ou de 3 ori pe saptamina
si brinza si lapte si carne piet pui cu salate , multe broccoli , morcov , telina si sfecla .Sinstemul tau limfatic nu fct ok si cred ca ai inumitate slaba . Deci , nu ignora ca iti spun se depisteaza greu si nu toti stiu . Eu iti recimand la dr, Colita , la Fundeni sau la un Hematolg bun ce stie sa interpreteze hemograma si biochimia .Daca poti , il poti cauta si pe dl. prof. dr. Horia Bumbea , este la spitalul Municipal . Mai bine faci corectia in alimentatie si apoi daca ai in continuare mergi la unul din doi medici ciati mai sus. Nu ignora scaderea imunitatii.REALITATEA MEA ! Avea adenopatii in clavicule , si axial m a trimis la plmini la raze si acolo m a vazut dr, radiolog care mi a cerut voie sa mi vada la ecograf clavicula si era ceea ce am , apoi am facut ecografii pe toate organele si in burta / abdomen aveam fara numar adenopatii multe si de4 cm si mai mici .ATENTIE ! gaseste un hematolog si el este singurul care te sfatuieste , parea mea esti la inceput si daca nu te alimentezi , daca te superi stresezi sau lucrezi in toxicitate  nu i ok !!!!! pe curind ,nu dispera dar controleaza ti sanatatea din timp. La mine in 2006 nu aveam decit cele doua fff putin marit .. endifile si bazofile dar numai cele ce se redau in procente , le am ignorat si aratindu le dr au spus .. a nu ai nimic draga dar eu nu suportam toxicitate acetona etc .. ma intepa limba !

Offline

 

#202 2017-01-23 11:22:35

midgard
Membru
Inregistrat: 2017-01-22
Mesaje: 1

Re: ADENOPATIE CLAVICULARA

Salutare!
Nu vad nici o concluzie la acest topic.
Ryanna, poti te rog sa ne spui cum au evoluat lucrurile si care a fost rezultatul final?
Sa stie si altii care au aceeasi problema ca si tine.
Multumesc.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.