homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pata rosie pe chilotei la fetita de 3 ani


#1 2011-02-23 21:39:27

maria 2020
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 40

pata rosie pe chilotei la fetita de 3 ani

Buna, am o nepotica de 3 ani si jumatate si cam de o luna de zile ii apare pe chilotei la 2 sau 3 zile o pata rosie cam unde e clitorisul. A dus-o maica'sa la doctori in buzau si nici unul nu a stiut sa-i spuna ce are, intr-un final i-a recomandat sa mearga in bucuresti. A fost internata cateva zile, i-au facut mai multe analize i s-a spus la ginecologic nu are nimic, nici infectie urinara ca s-ar putea sa aiba o fisura anala. Vreo saptamana nu i-a aparut nimic, azi iar i-a aparut pata rosie (ca de sange) pe chilotei in aceeasi zona. Eu cred ca daca era o fisura anala ii aparea in zona respectiva pata de sange...acum maica'sa e disperata, a mai facut acum  si enterocolita pentru ca a luat un microb in spital si e interntata in spital.
Voi ce parere aveti? De la ce ar putea fi? Vreo dereglare hormonala asa de devreme? Stiti cumva un doctor bun pe care ni l-ati putea recomanda?\
Va rog mult sa ma ajutai cu o parere daca ati mai inatlnit asa ceva, toti suntem cu sufletul la gura ca o iubim enorm pe cea mica.
Multumesc mult!


viata e frumoasa,  deci sa ne bucuram de ea :-*

Offline

 



#2 2011-02-24 12:47:11

alyna21
New member
De la: italia
Inregistrat: 2011-02-21
Mesaje: 12

Re: pata rosie pe chilotei la fetita de 3 ani

buna.eu am o verisoara kre la 4,5 anisori(acu are 8 ani)a avut infectie urinara.facea pipi c singe si tot timpu i se patau chiloteii dar ia trecut repede si de atunci nu a mai avut.in legatura cu problema ta Maria,nu stiu ce sa zic,sa mai miarga p la medici.imi pare rau pt ea. huh  supa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.