homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Acai Cleanse


#1 2011-03-07 17:08:07

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Acai Cleanse

bună tuturor!
din ?nt?mplare, am dat pe net despre acest produs... Acai Cleanse... pe site-uri scrie așa:

?Acai Cleanse este cel mai recomandat produs 100% natural pentru reglarea tranzitului intestinal si detoxifierea organismului si, totodata, ideal pentru pierderea in greutate.

Datorita concentratiei bogate in fibre ajuta la eliminarea sau ameliorarea majoritatii problemelor tractului digestiv: balonari, constipari, sindromul colonului iritabil, precum si reducerea senzatiei de foame venind in ajutorul celor care vor sa slabeasca.

Acai Cleanse este o combinatia unica din plante, in special pulbere de Psyllium si acidophilus, ce asigura o curatire si detoxifiere intensa pentru o buna functionare a colonului..
Beneficii:

1 IMBUNATATESTE SANATATEA:
Nu toata lumea intelege importanţa curatarii si detoxifierii organismului. Modul de viata modern a crescut cantitatea de toxine ce se acumuleaza in corpul nostru odata cu alimentele prelucrate, mancaruri semipreparate, stresul chiar si cu apa de la robinet. Detoxifierea organismului este benefica pentru toata lumea, va pregatiti organismul sa elimine toxinele, care adesea includ grasimi ce nu mai sunt necesare organismului.

2. ACCELEREAZA TRANZITUL INTESTINAL:
Majoritatea am experimentat balonari, crampe, constipatii, tranzit intestinal lent, senzatii de greutate in abdomen ce au devenit foarte neplacute la un moment dat. Chiar daca prezenta lor nu indica neaparat o problema grava de sanatate, este esential sa constientizam importanta unei digestii armonioase in sanatatea organismului nostru. Acai Cleanse, bogat in fibre din seminte de in si tarate de psyllium, imbunatateste tranzitului intestinal si elimina aceste disconforturi.

3. CURA DE SLABIRE:
Acai Cleanse contine ingrediente esentiale pentru scaderea in greutate. Concentratia bogata de acizi grasi Omega, fibrele alimentare din seminte de in si psyllium accelereaza mecanismul digestiei, scade pofta de mancare, si creaza senzatia de satietate ajutandu-ne sa slabim

4. ELIMINA TOXINELE:
Din cauza factorilor nocivi ai mediului si a unei diete dezechilibrate toxinele sunt asimilate intr-o cantitate exagerata, care la randul lor cresc vulnerabilitatea organismului in fata alergiilor, celulitei, depresiei, constipatiei, oboselii, etc. Acai Cleanse are puterea de a creste imunitatea, detoxifica colonul si de a elimina toxinele inainte ca acestea sa patrunda prin sange in organism.

5. CONTROLUL GLICEMIEI SI COLESTEROLULUI:
Alimentele nesanatoase ingerate precum si numarul de calorii continute cresc riscul bolilor cardiovasculare, tensiunii arteriale sau problemelor respiratorii.. Acai Cleanse, datorita concentratiei crescute in fibre din seminte de in si psyllium, este un tratament naturist in scaderea colesterolului si tratarea glicemiei.

6. .LUPTA IMPOTRIVA CANCERULUI DE COLON:
Nivelul scazut de fibre vegetale in alimentatie este proportional cu riscul aparitiei cancerului de colon. Dieta dezechilibrata, constipatia, diabetul sunt printre factorii care ii favorizeaza aparitia, iar fibrele continute in Acai Cleanse isi concentreaza atentia expres pe eliminarea acestora. ?

m-ar interesa dacă sunt persoane care au folosit acest produs sau măcar dacă au auzit despre el de la apropiați, cunoștințe... aș dori c?teva păreri..


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 



#2 2011-03-07 17:12:51

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Acai Cleanse

multa reclama
tarate de psyllium gasesti cu 2-3 lei la plafar, iar produsele de genul astuia sau Colon Help, tot asa cu multa reclama, care contin in proportie de 90% psyllium, costa de zeci de ori mai mult
restul e bla-bla... da, e sanatos sa ai un tranzit intestinal bun si de acolo toate
ia-ti psyllium daca ai probleme de genul, isi face treaba foarte bine

Offline

 

#3 2011-03-07 17:15:10

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Acai Cleanse

heimdall mulțumesc de sfat puss eu inițial ?l vroiam pentru slăbit... și am găsit că ajută la mai multe big_smile de-aia am ?ntrebat dacă a folosit cineva așa ceva și este mulțumit/ă tongue


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#4 2011-03-07 17:16:57

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Acai Cleanse

a, laxativele nu te ajuta sa slabesti... te ajuta sa te deshidratezi si sa pierzi 1kg-2, cate e continutul intestinului
apoi daca o sa stai tot timpul pe buda n-o sa mai asimilezi elementele nutritive, o sa fii deshidratata... dar grasime tot nu elimini cand te duci la baie, deci nu e asta solutia

Offline

 

#5 2011-03-07 17:21:29

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Acai Cleanse

heim lol păi eu de ce ?ntreb de produsul ăsta...? vreau să știu dacă ajută la detoxifiere, slăbit și ce mai zice pe site-urile astea... am mai luat eu SlimBall și mare br?nză n-a făcut.. am pus la loc ce am dat jos cesafac


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-03-07 17:23:05

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Acai Cleanse

pai e laxativ, asta zic, nu are cum sa te ajute sa slabesti, cu atat mai mult sa te mentii dupa aceea
pentru slabit: mancat sanatos + sport
restul sunt povesti

Offline

 

#7 2011-03-07 17:26:22

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Acai Cleanse

ei partea cu m?ncatul sănătos depinde de multe.. la c?te chimicale se folosesc at?t pentru produsele vegetale ?proaspete? c?t și pentru cele animale... numai sănătos nu se măn?ncă ?n zilele noastre sad iar produsele eco de usucă de bani...
sport fac... merg la sală.. dar acul c?ntarului urcă wow


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#8 2011-03-07 21:27:24

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Acai Cleanse

Ma bag si eu la partea cu mancatul sanatos. Mancatul sanatos nu se refera - cel putin in cazul unui regim de slabit - doar la mancatul 100% natural, ci la evitarea prajelilor, a painii, a cartofilor in exces (mai ales a celor prajiti). De ex e foarte probabil ca o masa compusa din slanina + ceapa + paine de casa sa fie complet eco si fara chimicale, dar garantat e o bomba calorica. Trebuie gasita o cale de mijloc adaptata fiecarei persoane in functie de posibilitati si preferinte alimentare.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#9 2011-03-08 01:14:07

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Acai Cleanse

almi lol si eu am patit-o cu sala, e din cauza ca na cica cresc muschi lol cesafac

Offline

 

#10 2011-03-08 09:59:50

kristall
Full member
De la: MD
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 441

Re: Acai Cleanse

heimdall a scris:

pai e laxativ, asta zic, nu are cum sa te ajute sa slabesti, cu atat mai mult sa te mentii dupa aceea
pentru slabit: mancat sanatos + sport
restul sunt povesti

de acord cu Heimdall


Ce que femme veut, Dieu le veut!

Offline

 

#11 2011-03-08 23:03:48

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Acai Cleanse

jacq era să fac infarct ... păi mai bine-mi bag un băț undeva dec?t să merg... faza e că am mers mai mult la aerobic... după ce-mi pleacă soțul intru la un program drastic de slăbire.. vorba vine ?drastic? forgetit

chiar mă bate g?ndul să iau produsul ăsta să-l ?ncerc.. poate-și face treaba... mă g?ndesc că fiind naturist rău nu ar avea cum să-mi facă nustiu


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#12 2011-03-09 10:08:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Acai Cleanse

si tinctura de soc este naturista si este laxativa, nu te ridici de pe WC. si tinctura de marar da celulita. ceasiul de sunatoare e contraindicat in anumite situatii
numai pentru ca unele produse sunt naturiste, nu inseamna ca nu pot face si rau. pana la urma marile otravuri din plante au fost extrase, fara E-uri si chimicale.

sala nu ingrasa!! sala ajuta la crearea de muschi. degeaba am 40 kg pe cantar daca arat ca o mumie cu pielie atarnande. mai bine am 50 pe cantar dar cand ma dezbraca cineva, saliveaza ce bine arat lol hainele sunt primele pe care se vede cat de mult slabesti, cantarul poate sa creasca, dar in cm poti scadea

mergi la sala, dar ce mananci? asta conteaza foarte mult.

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-03-09 10:15:20)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#13 2011-03-09 15:47:23

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Acai Cleanse

mulțumesc pentru părere cora puss

totuși aș vrea niște răspunsuri pe subiect: ați auzit de acest produs? știți persoane care-l folosesc? ce părere au despre el - ?și face treaba sau nu?


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#14 2011-03-23 14:24:37

Aganippe
Membru
Inregistrat: 2011-03-23
Mesaje: 1

Re: Acai Cleanse

Am comandat si eu Acai Cleanse. Ieri mi-au ajuns si astazi am inceput sa iau prima pastila. [se iau 2 pe zi, una dimineata, una seara] ... Am incercat sa aflu mai multe informatii despre ele, dar n-am gasit mare lucru. Oricum, cum vad rezultate bune, te anunt. angel


Nu conteaza atat de mult ce faci, ci cata dragoste pui in ceea ce faci.

Offline

 

#15 2011-03-23 15:12:22

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Acai Cleanse

E adevarat ca produsele de genul asta contin psyllium care se gaseste la un pret de zeci de ori mai mic la plafar.. dar pe bune ca prefer sa inghit o pastila decat sa vomit de la terciul ala care e formeaza cand incerc sa iau psyllium. Mi-am cumparat si eu hotarata sa-mi pun digestia la punct... am luat de 2 ori si nu-mi mai trebuie sad Si-a facut efectul, intr-adevar, dar e inuman de inghitit.

Offline

 

#16 2011-03-23 15:19:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Acai Cleanse

asta asa e, eu am observat ca e mai simplu sa-l bagi asa uscat in gura si sa bei multa apa dupa el, nu are timp sa se faca mazga aia pana il inghiti
sau il amesteci cu ceva care nu contine multa apa, gem, unt de arahide... ceva de genul smile si apa o bei dupa

Offline

 

#17 2011-03-23 15:26:07

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Acai Cleanse

mi-a fost frica sa fac artificii d-astea. Pe punga scrie mare "A NU SE CONSUMA FARA APA" si am citit ca se poate ajunge la obturatia colonului daca iei mai mult decat trebuie. Mi-e cam frica de el asa lol

Offline

 

#18 2011-03-23 15:27:06

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Acai Cleanse

si eu am renuntat repede lol zace pe undeva pe acasa

Offline

 

#19 2011-03-23 15:28:28

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Acai Cleanse

si-al meu zace... ne bagam la mic bazar ? lol

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.