homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Are ceva daca imi intarzii menstruatia?


#1 2011-02-19 15:22:48

simona933
New member
Inregistrat: 2011-02-01
Mesaje: 16

Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

E prima luna  cand iau Desorelle, pana acum nu am avut nimic, nu m`am simtit rau de la ele. Am citit pe prospect ca pot sa imi intrazii menstruatia o luna. Nu as face asta, dar am mare nevoie, e ceva urgent. As vrea sa iau in continuare Desorelle fara sa fac pauza aceea de 7 zile. Repet nu as face asta, dar am mare nevoie. A mai facut cineva asa? As putea sa am probleme? Multumesc

Offline

 



#2 2011-02-19 15:24:11

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

Cel mai probabil o sa ai spotting, mai ales ca esti in prima luna smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2011-03-11 12:06:17

irimia romina
New member
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 20

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

buna fetelor;sunt in italia cu familia de 3 luni;mi-a venit menstruatia normala'pe 5 februarie ultima oara;ciclu imi e de 30 zile'luna aceasta inca nu mi-a venit;adevarul e ca m-am strasat foarte tare aici ;am facut test aici si mi-a iesit negativ;nici noaptea nu dorm am 2 cezariene si nu mai vreau copiii;ne-am ferit mereu iar sotul imi zice sa fiu sigura ca e ok;voi ce parere aveti?
'

Offline

 

#4 2011-03-11 12:26:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

Pai de ce nu iei anticonceptionale daca nu mai vrei un bebe? Banuiesc ca stii ca eficienta contraceptiva a coitului intrerupt (ca banuiesc ca la aia te-ai referit prin "ne ferim") este destul de scazuta, ca sa nu mai enumar efectele negative pentru barbat. Testul se face corect la o saptamana de intarziere sau la 3 saptamani de la contactul cu risc.

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2011-03-11 12:27:31)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#5 2011-03-11 13:04:35

irimia romina
New member
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 20

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

buna ms de sfat problema e ca intre cei doi copii ne-am ferit 3 ani si a fost ok'apoi nu pot stii care e acel contact cu risc pentru ca totul a fost facut normal ca si in alte dati;daca staim luam pastila de a doua zi;nu stiu ce sa mai zic;aici inca nu am medic de familie si as vrea sa imi pun sterliet pentru ca pastilele m-au ingrasat multe kg;asa ca astept sa vedem eu simt ca nu e sarcina sau asa as vrea sa fie sper sa fie ok;sunt la pamant eu sunt o fire foarte fricoasa !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-03-11 13:18:51

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

irimia , pentru siguranta ta dute la farmacie si i-ati un test de sarcina Confidelle , sunt sensibile , le poti face chiar si cu 4 zile inainte de venirea menstruatiei , costa 15 euro pachetul dublu


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#7 2011-03-11 13:33:25

irimia romina
New member
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 20

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

buna'am luat !!  asa se numeste simplu nu dublu scrie ca e foarte sensibil se pune direct sub jetul de urina;si se poate face in oricare parte a zilei nu neaparat cu prima urina;dar e negativ clar;ma tot doarte burta dar cred ca si cum cum ma gandesc VAI NU IMI VINE nu ma pot calma e cam greu deabea am ajuns aici de 3 luni;apoi nu am mai facut intreruperi niciodata;si mai bine fac si copilul acesta daca e apoi imi leg trompele nu stiu a treia cezariana dupa cat timp se poate face;sper din tot sufletul sa nu fie asa dar numai dzeu stie cum o fi;la 27 cu 3 copiii!doamneeeeeeeeee sper sa fie o raceala ca aici e si gresie pe jos e cam frig apoi stresul a fost foarte mare in perioada asta de acomodare!ms mult de sfat;eu cred ca testele nu dau gres!

Offline

 

#8 2011-03-11 13:39:03

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

irimia sa sti ca depinde de test , la mine au dat gres , dar a fost invers , fals pozitiv, eu imi doresc un bebe , sa iti ajute domnu sa fie cum iti doresti tu , ai grija cu raceala ca si eu am patit asa in primele luni , e schimbarea de timp , stresul  frigul

daca nu te deranjeaza sa imi spui , in ce parte a italiei esti ?


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#9 2011-03-11 13:43:37

irimia romina
New member
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 20

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

offf doamne ;acuma am 4 zile inatrziere sper sa fie ok;ma rog intr-una!

Offline

 

#10 2011-03-11 13:57:05

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Are ceva daca imi intarzii menstruatia?

irimia , ai scris ca ai facut test dar nu si cand l-ai facut , iti repet pentru linistea ta repeta testul maine dimineata cu prima urina , testul !! care l-ai facut tu nu e la fel de sensibil ca cel pe care ti l-am recomandat eu , crede-ma stiu ce zic , am un an de cand ma chinui sa fac bebe si am incercat toate testele de aici , eu tot in italia sunt


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.