homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nelamurire cu privire la Karissa


#1 2011-03-10 18:03:32

Ioana.S5
New member
Inregistrat: 2011-03-10
Mesaje: 31

Nelamurire cu privire la Karissa

Buna ziua tuturor!
Am o intrebare legata de prima menstruatie dupa terminarea primei folii de anticonceptionale . Sa o iau de la inceput, am fost la un control medical, mi-am facut analizele, mi s-a recomandat sa iau Karissa pentru ca e pentru prima data cand le folosesc , de asemenea am un ovarele marite ; ca sa o citez " Din cauza acestui lucru poti sa ai nevoie de tratament ca sa faci copii" , iar inaintea menstrei am dureri cumplite. Am inceput folia luna trecuta, le-am luat din prima zi, 7 zile nu s-a intamplat nimic, nu am luat nici un fel de antibiotic, in pauza de 7 zile am avut un act sexual-din cate stiu inca sunt protejata- mi-a venit menstra in a4a zi de pauza..si m-a tinut 3 zile, timp in care nu a fost o sangerare obisnuita...a fost o secretie abundenta maronie...rosiatica si mai densa?! Este normal? Intreb pentru ca doctorita mea ginecolog este in concediu, nu am la cine sa apelez. Am citit mai toate postarile despre astfel de lucruriri si am mai gasit unul asemanator.. Astept raspuns . Multumesc frumos!


“Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.” Moliere

Offline

 



#2 2011-03-10 18:06:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Nelamurire cu privire la Karissa

Menstra se modifica in timpul administrarii de AC smile Nu te alarma.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2011-03-10 18:08:57

Ioana.S5
New member
Inregistrat: 2011-03-10
Mesaje: 31

Re: Nelamurire cu privire la Karissa

Multumesc frumos smile Mi-a fost de ajutor site-ul acesta de nenumarate ori. Mai ales de cand am inceput sa iau pilule si nu numai!


“Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.” Moliere

Offline

 

#4 2011-03-10 18:19:28

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Nelamurire cu privire la Karissa

N-ai pentru ce par


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#5 2011-03-17 10:16:53

Ioana.S5
New member
Inregistrat: 2011-03-10
Mesaje: 31

Re: Nelamurire cu privire la Karissa

Multumesc din nou pentru raspuns. Ai avut dreptate yoyolina!


“Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.” Moliere

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-03-17 12:45:03

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Nelamurire cu privire la Karissa

smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.