homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa slabesc- 10-3


#39 2011-03-25 17:25:32

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

Offline

 



#40 2011-03-25 19:46:06

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Vreau sa slabesc- 10

heimdall a scris:

black, poti sa-ti iei in drum un iaurt, branza de vaci gen Fagaras, pesmeti gen Wasa, migdale/ nuci / alune, un mar, un morcov... ce-ti mai place sa rontai

ms


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#41 2011-03-28 15:11:16

fulgusor
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2011-03-25
Mesaje: 6

Re: Vreau sa slabesc- 10

revin...
m-am cantarit dimineata si sunt mai usoara cu 800 de gr! nu e f. mult intr-o sapt. dar sunt multumita pentru ca nu am fost prea stricta.....


Prietenii sunt acei oameni rari care te intreaba ce mai faci si apoi asteapta sa auda raspunsul.  kram

Offline

 

#42 2011-03-28 18:01:52

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: Vreau sa slabesc- 10

De maine si eu sunt la dieta, am facut la loc si burta si soldurile.  sm  Nu stiu ce sa fac insa, sunt mereu plecata de acasa, si datorita stresului sau nu stiu cui mi-e mereu foame! Manac ok pe parcursul zilei dar cand ajung acasa, 17 aprox mi-e o foame de inghit frigiderul cu tot supa

Ultima oara a fost editat de Chamomile (2011-03-28 18:02:20)


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#43 2011-03-28 19:16:53

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa slabesc- 10

Fix asa ma umflu si eu. Vezi ca a scris Heim mai sus leacuri antibalonare smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-03-29 09:20:31

fulgusor
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2011-03-25
Mesaje: 6

Re: Vreau sa slabesc- 10

mersi yoyolina, am gasit cum sa editez smiley-urile smile

Succes cu dieta Chamomile, multa vointa iti urez! e f. important sa nu te lasi sa flamanzesti prea tare, altfel nu te mai poti controla cand ajungi acasa...si eu pateam asa, sa-mi vina sa mananc frigiderul cu totul! cand nu ai pea multe alternative de gustari sanatoase la serviciu, incearca fructele uscate (smochine, curmale, caise, prune, etc), iti potolesc rapid orice pofta si iti dau multa energie.... la mine functioneaza !


Prietenii sunt acei oameni rari care te intreaba ce mai faci si apoi asteapta sa auda raspunsul.  kram

Offline

 

#45 2011-03-29 09:27:30

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

fructele uscate la noi de obicei sunt confiate, adica au si zahar adaugat, si chiar daca nu sunt, tot au prea multa fructoza, deci ingrasa... asa ca nu sunt o optiune la dieta

Offline

 

#46 2011-03-29 11:04:00

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Vreau sa slabesc- 10

off.... de cand ma straduiesc si eu sa slabesc  supa  azi mi`am pus brau ca sa ma duc la facultate pt ca pur si simplu mi se vad suncile prin bluza, nu mai stiam cum sa le tin in frau sad nu stiu cum sa fac, niciodata n`am reusit sa slabesc la burta, mereu o am mare, mai ales zona din jurul buricului. daca de ex nu mananc, am burta mai plata, dar zona din jurul buricului iese in evidenta fata de restul abdomenului, am acolo niste grasime, nici nush ce sa fac sad si la fel fac si eu, dupa ce mananc, sau chiar daca beau apa, mi se face o burta de gravida neutral


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#47 2011-03-29 11:12:59

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

pai ce mananci ?
miscare faci ?

Offline

 

#48 2011-03-29 11:30:21

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Vreau sa slabesc- 10

da... stiu... gresesc. Ma plang si nu fac mai nimic, stiu ca ai sa zici asta smile asta e adevarul, miscare chiar nu fac, decat mai merg pe jos, dar nu fac sport.

In legatura cu mancarea, prin august am inceput un fel de dieta, daca ii pot zice asa. Am renuntat la zahar de tot, am inlocuit painea alba cu cea neagra sau graham, am inceput sa beau 2 litri de apa pe zi ( ceea ce fac si acum ), si am incercat sa mananc in cantitati cat mai mici, iar seara nu mancam deloc. Dupa vreo 2 luni cred, am slabit 2 kilograme, insa la burta nu se vedea, decat la aripioare, cam disparusera, dar grasimea de pe abdomen tot acolo era. Asta e problema la mine, nu`mi pasa daca am aripioare, da sa nu am burta de gravida si din pacate asa o am mereu sad Ma gandeam sa renunt din nou la zahar ( pt ca intre timp n`am mai continuat dieta inceputa asta vara ), sa mananc paine graham etc. Dar nu stiu cum sa scap de balonare si de grasimea de pe burta sad


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#49 2011-03-29 11:32:28

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

fara miscare nu prea merge, sa stii, degeaba faci foamea cu nemancat seara si diete drastice
oricum e bine sa scoti zaharul, fainoasele, cartofii, painea, pastele, orezul alb... astea se depun pe burta
cel mai bun e efortul aerob pentru burtica (aerobic, alergat, sarituri, bicicleta...), in timp se vad rezultatele

Offline

 

#50 2011-03-29 12:45:48

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Vreau sa slabesc- 10

Sau macar luati-va niste bluze care sa va avantajeze, nu stramte pe corp ca alea normal ca scot orice surplus in evidenta nustiu

Offline

 

#51 2011-03-29 13:06:23

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Vreau sa slabesc- 10

eu vad ca desi mai calc pe bec ma mentin ...69.8 azi dimineata.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#52 2011-03-29 18:13:48

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Vreau sa slabesc- 10

eu am zis mai sus ce dieta am urmat. nu era drastica, am eliminat zaharul, painea alba, am incercat sa mananc portii mai mici, nu uriase de imi explodau burta, deci nu consider ca am ceva gresit din punctul asta de vedere.

dar miscarea e punctul meu slab, nici nu am spatiu de facut sport in apartament, iar la sala chiar n`as vrea sa ma duc, pt ca stiu ca se pot face si acasa exercitiile, in special cele pt abdomen, plus ca daca n`am cu cine ma duce, pur si simplu nu`mi vine sa merg.

iar la partea cu bluzele, nu era o bluza stramta, era una care statea bine pe corp, nici nu pot purta bluze cu nush cate numere mai mari sa par si mai grasa. eu am 1.70 si vreo 67 de kilograme, sper sa nu fiu mai grea decat atat. stiti vreuna din voi un exercitiu care te ajuta sa slabesti la abdomen ? unu sigur? nu vreau clasicele abdomene, altceva daca ati sti smile


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#53 2011-03-29 18:21:49

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa slabesc- 10

Eu imi incord muschii cand stau degeaba. Si cei din abdomenul inferior, si din cel superior smile Pe mine m-au ajutat in privinta rezistentei, ca acum pot facem mai multe abdomene lol Altceva care sa si mearga in afara de abdomene nu stiu.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#54 2011-03-29 18:26:11

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

din pacate nu poti sa slabesti numai pe unde vrei, in ciuda a ceea ce se spune la tv
de obicei locul in care pui prima oara grasime e locul din care dai jos cel mai greu
cum ziceam, oricum numai abdomene nu sunt suficiente, e nevoie si de cardio, poti iesi sa alergi, de exemplu

Offline

 

#55 2011-03-29 18:40:45

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: Vreau sa slabesc- 10

fulgusor a scris:

mersi yoyolina, am gasit cum sa editez smiley-urile smile

Succes cu dieta Chamomile, multa vointa iti urez! e f. important sa nu te lasi sa flamanzesti prea tare, altfel nu te mai poti controla cand ajungi acasa...si eu pateam asa, sa-mi vina sa mananc frigiderul cu totul! cand nu ai pea multe alternative de gustari sanatoase la serviciu, incearca fructele uscate (smochine, curmale, caise, prune, etc), iti potolesc rapid orice pofta si iti dau multa energie.... la mine functioneaza !

Multumesc fulgusor smile
Smochine, curmale hjarta Doar ca asa cum a zis heimdall cam ingrasa si mi-e cam frica de ele chicot
Azi, pana acum... am mancat ok. Tentatia e acum cand am ajuns acasa lol Dar nimic, am mancat o salatzica si atat, nu cad prada poftelor!
In legatura cu sportul, se vede ceva daca il fac doar la sfarsit de saptamana? Mi-e cumva sa alerg in oras, in parc sau undeva o sa zica lumea: "Uite la grasa aia cum alearga"  roll


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#56 2011-03-29 18:43:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

mananca o salatoaie, nu o salatica, fiindca apoi ti se face foame si mananci prostii smile din experienta iti zic
macar de 3 ori pe saptamana ar trebui sa faci sport, stai linistita ca nu se uita nimeni la tine

Offline

 

#57 2011-03-29 18:46:08

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Vreau sa slabesc- 10

Chamomile a scris:

fulgusor a scris:

mersi yoyolina, am gasit cum sa editez smiley-urile smile

Succes cu dieta Chamomile, multa vointa iti urez! e f. important sa nu te lasi sa flamanzesti prea tare, altfel nu te mai poti controla cand ajungi acasa...si eu pateam asa, sa-mi vina sa mananc frigiderul cu totul! cand nu ai pea multe alternative de gustari sanatoase la serviciu, incearca fructele uscate (smochine, curmale, caise, prune, etc), iti potolesc rapid orice pofta si iti dau multa energie.... la mine functioneaza !

Multumesc fulgusor smile
Smochine, curmale hjarta Doar ca asa cum a zis heimdall cam ingrasa si mi-e cam frica de ele chicot
Azi, pana acum... am mancat ok. Tentatia e acum cand am ajuns acasa lol Dar nimic, am mancat o salatzica si atat, nu cad prada poftelor!
In legatura cu sportul, se vede ceva daca il fac doar la sfarsit de saptamana? Mi-e cumva sa alerg in oras, in parc sau undeva o sa zica lumea: "Uite la grasa aia cum alearga"  roll

spranceana Mai degraba o sa zica: Uite o persoana care face ceva pentru ea, nu se complace in situatie !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.