homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa slabesc- 10-4


#58 2011-03-29 18:48:23

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa slabesc- 10

Intr-o lume ideala, da, asa ar zice. La noi insa nu. Am simtit-o pe propria piele smile Nici nu stii de cate ori mi-am bagat picioarele din cauza unor destepti "perfecti". De aia evit sa merg la sala, pt ca dintr-un loc in care se face sport s-a transformat intr-o pasarela in care toti isi etaleaza bicepsii, si toate isi etaleaza taliile de viespe si picioarele lungi si se uita la tine ca la ultimul r***t cand intri pe usa, desi te duci tocmai ca sa "rezolvi" situatia in care esti.

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2011-03-29 18:50:21)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 



#59 2011-03-29 18:50:37

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: Vreau sa slabesc- 10

Atunci de maine incerc cu salatoaia tongue Si azi daca mi se mai face foame mai imi fac una mica sau mananc un morcov smile Atunci o sa-mi fac un program de exercitii acasa si in weekend si alerg/ bicicleta. Si dupa Paste, am in plan si sala... dar mai devreme nu pot. smile
Ps: Da, yoyolina si eu am patit asta anii trecuti la alergat... De atunci prefer sa alerg fara ochi in jur care sa ma priveasca neutral M-am simtit tare prost atunci smile

Ultima oara a fost editat de Chamomile (2011-03-29 18:53:25)


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#60 2011-03-29 18:53:43

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

yoy, faptul ca sunt ei mitocani n-are nicio legatura cu felul in care arati tu, din ce am observat cand alergi se iau de tine indiferent de varsta sau aspect  neutral asa din principiu

Offline

 

#61 2011-03-29 19:01:56

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Vreau sa slabesc- 10

Da Summer, pe pista mergeam asta-vara. A fost ok, mai ales pt ca in timp ce-mi sareau ochii din cap nu mai aveam timp sa vad cine se uita la mine lol Body Sculpture cred ca e aia de langa Pizza Plus, asa-i? O sa merg de curiozitate sa vad cat e abonamentul. Gasise o prietena o sala undeva pe Alecsandri, si zicea ca dimineata e pustiu pe acolo. Oricum am observat ca pitipoancele si pitiponcii s-au mutat in "mol" mai nou lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#62 2011-03-29 20:27:13

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: Vreau sa slabesc- 10

Cum am mai zis pe aici, mananc pe fond nervos, si acum sunt tentata... Plang de rup si tot timpul cand faceam asta mancam pe masura.
grater


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2011-03-30 11:11:58

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Vreau sa slabesc- 10

rosebunny a scris:

eu am zis mai sus ce dieta am urmat. nu era drastica, am eliminat zaharul, painea alba, am incercat sa mananc portii mai mici, nu uriase de imi explodau burta, deci nu consider ca am ceva gresit din punctul asta de vedere.

dar miscarea e punctul meu slab, nici nu am spatiu de facut sport in apartament, iar la sala chiar n`as vrea sa ma duc, pt ca stiu ca se pot face si acasa exercitiile, in special cele pt abdomen, plus ca daca n`am cu cine ma duce, pur si simplu nu`mi vine sa merg.

iar la partea cu bluzele, nu era o bluza stramta, era una care statea bine pe corp, nici nu pot purta bluze cu nush cate numere mai mari sa par si mai grasa. eu am 1.70 si vreo 67 de kilograme, sper sa nu fiu mai grea decat atat. stiti vreuna din voi un exercitiu care te ajuta sa slabesti la abdomen ? unu sigur? nu vreau clasicele abdomene, altceva daca ati sti smile

nu cred ca esti atat de grasa pe cat ai dat de inteles cu inaltimea si greutatea asta..
dar cum spun si fetele, fara sport nu prea faci mare lucru

Offline

 

#64 2011-03-30 11:15:55

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Vreau sa slabesc- 10

inca mai exista obiceiul asta de a se lua de cei care alearga?...
locul meu de munca e pe malul unui lac unde mereu sunt oameni la alergat, indiferent de momentul zilei, dar nimeni nu se leaga de nimeni. locul este recunoscut pt jogging.

Offline

 

#65 2011-03-30 11:27:23

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vreau sa slabesc- 10

Yoyolina, ia-ti mama un radio sau un mp3 si alearga cu castile in urechi, sa nu auzi pe nimeni.
La noi acasa, asa fac majoritatea... comenteaza daca vad pe cineva mai plinut.
Ia sa vezi aici cand ma duc la cursul de dans... sunt 3 femei GRASE! nu plinute si danseaza de mama mama.
Bravo lor! De ce sa te intereseze parerea altora?


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#66 2011-03-30 11:42:26

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Vreau sa slabesc- 10

camysh a scris:

rosebunny a scris:

eu am zis mai sus ce dieta am urmat. nu era drastica, am eliminat zaharul, painea alba, am incercat sa mananc portii mai mici, nu uriase de imi explodau burta, deci nu consider ca am ceva gresit din punctul asta de vedere.

dar miscarea e punctul meu slab, nici nu am spatiu de facut sport in apartament, iar la sala chiar n`as vrea sa ma duc, pt ca stiu ca se pot face si acasa exercitiile, in special cele pt abdomen, plus ca daca n`am cu cine ma duce, pur si simplu nu`mi vine sa merg.

iar la partea cu bluzele, nu era o bluza stramta, era una care statea bine pe corp, nici nu pot purta bluze cu nush cate numere mai mari sa par si mai grasa. eu am 1.70 si vreo 67 de kilograme, sper sa nu fiu mai grea decat atat. stiti vreuna din voi un exercitiu care te ajuta sa slabesti la abdomen ? unu sigur? nu vreau clasicele abdomene, altceva daca ati sti smile

nu cred ca esti atat de grasa pe cat ai dat de inteles cu inaltimea si greutatea asta..
dar cum spun si fetele, fara sport nu prea faci mare lucru

la prima vedere nu par grasa, dar am niste sunci in zona abdomenului.. of, nu sunt din alea care se revarsa, doar ca par ca am un butoi in jurul abdomenului, iar zona din jurul buricului iese in evidenta, parca e un munte de grasime acolo sad


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#67 2011-03-30 11:44:56

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Vreau sa slabesc- 10

rose tu esti pe langa mine ca si aspect cred, eu am 1.68 cu 61-62 de kg. ce conformatie ai? la mine suncile sunt pe pulpe si pe fund, in rest sunt cam osoasa

Offline

 

#68 2011-03-30 12:00:05

pink_pop
Platinum member
De la: buc
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 17154

Re: Vreau sa slabesc- 10

75.1 in dimineata asta sad
cand mai ngras, cand slabesc ...dar nici ca nu reusesc sa scad sub 74.5


viata e roz si roz e lumea toata! hjartahjartahjarta

can a woman make you a millionaire ..yes, but only if you are a billionaire

Offline

 

#69 2011-03-30 12:01:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

eu am mancat extrem de aiurea si in combinatie cu pauza de sport efectul va fi cel cunoscut smile
pink, poate retii si apa, nu poti sa mergi numai in jos chiar daca faci foamea

Ultima oara a fost editat de heimdall (2011-03-30 12:02:44)

Offline

 

#70 2011-03-30 12:02:23

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Vreau sa slabesc- 10

pai eu am sunci peste tot  lol  in afara de degete tongue dar in rest... am sunci cu kilul, iar de celulita nu mai zic, pana si celulita mea are celulita. si nu e vb numai de mancare si lipsa sportului, la mine e si genetic, mama are acelasi corp ca si mine, la fel se depun grasimile etc sad

sincer, as prefera ca tine, mai grasutza de la brau in jos si osoasa in rest, decat asa. nu ma deranjeaza un fund mai mare sau niste coapse mai late, atata timp cat as avea un abdomen ok, ca sa nu zic plat, ca nu aspir la asa ceva, ma multumesc si cu putin smile

Ultima oara a fost editat de rosebunny (2011-03-30 12:03:46)


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#71 2011-03-30 12:06:50

pink_pop
Platinum member
De la: buc
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 17154

Re: Vreau sa slabesc- 10

rose, si eu am burtica care se revarsa lol ...si fund cat pentru 3 ...iar de pulpe nici nu mai zic ....ar iesi o friptura foarte frageda din ele la cata grasime au lol
dar nu ma dau batuta ....sport, dieta si mai nou creme anticelulitice lol ...si vitamine cu efect de slabire lol

si degeaba pana acum lol


viata e roz si roz e lumea toata! hjartahjartahjarta

can a woman make you a millionaire ..yes, but only if you are a billionaire

Offline

 

#72 2011-03-30 12:07:15

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

rosebunny, nu te supara pe mine, si eu am un metabolism lent, si o mama grasuta bine etc etc, dar atata timp cat stai si-ti plangi de mila si nu faci nimic nu te astepta ca toate astea sa dispara peste noapte
cand vei fi facut tot ce se poate in privinta asta, faci sport regulat si ai o dieta 100% curata si tot asa vei arata, atunci poti sa te plangi, dar pana acolo e mult de lucru... eu cel putin asa imi zic

Ultima oara a fost editat de heimdall (2011-03-30 12:08:05)

Offline

 

#73 2011-03-30 12:07:24

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Vreau sa slabesc- 10

ehh, la mine e plat numai dimineata si seara ca in rest se muleaza dupa mancare lol

Offline

 

#74 2011-03-30 12:11:53

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Vreau sa slabesc- 10

heimdall a scris:

rosebunny, nu te supara pe mine, si eu am un metabolism lent, si o mama grasuta bine etc etc, dar atata timp cat stai si-ti plangi de mila si nu faci nimic nu te astepta ca toate astea sa dispara peste noapte
cand vei fi facut tot ce se poate in privinta asta, faci sport regulat si ai o dieta 100% curata si tot asa vei arata, atunci poti sa te plangi, dar pana aacolo e mult de lucru... eu cel putin asa imi zic

nu ma supar pe tine  par  dai niste sfaturi f pertinente  rodnar  si sunt constienta ca imi plang de mila si nu fac nimic, stiu asta... si stiu ca e enervant cand vezi o persoana care se plange da nu face nimic, sunt f constienta. oricum, mi`am pus in cap ca de luna care vine sa ma apuc de "dieta", adica fara zahar, paine alba etc, in nici un caz infometare. am gasit si niste exercitii pe net pt abdomen care nu par asa greu de facut, asa ca o sa ma motivez sa am si eu o burtica cat de cat ok.

pink, eu nu te`am vazut niciodata, adica ai mai pus tu poze da nu am fost niciodata pe faza, insa eu te vad f dragutza asa grasutza cum zici ca esti, nu stiu de ce. nu te vad dizgratioasa sau mai stiu eu cum smile


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#75 2011-03-30 12:14:05

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Vreau sa slabesc- 10

stai linistita ca mi-am plans si eu de mila destul si inca ma mai apuca lol dar incerc sa ma abtin si sa fac ceva
si ai dreptate, pink spune prostii tongue e foarte draguta si nu e grasa  punish

Offline

 

#76 2011-03-30 12:14:22

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vreau sa slabesc- 10

Azi: 65.8

Nu reusesc sa trec de 65 lol Bine, nici nu am fost la sala ca sunt pe stop dar totusi... mananc foarte ok si am inceput sa beau si apa ( ca pana acum trecea o zi intraga fara sa beau un pahar cu apa)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.