homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

"Mici atentii" catre doctorii nostii


#1 2011-03-21 11:50:54

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

"Mici atentii" catre doctorii nostii

M-am gandit sa deschid un topic nou in care sa ne impartasim cam cat ne costa o vizita la medic ... adica sa facem o paralela intre consult la privat si consult la stat ... ... cat bagam in buzunarul doctorului de la stat (neoficial) , daca se merita sa inlocuim consultatiile de la privat cu cele din spitale ...


si incep eu .. pana acum , vb de cand am ramas insarcinata am fost doar la privat ... alte conditii (aparatura performanta, curatenie, timp de astaprare aproape de 0, tot personalul te respecta si se poarta ff frumos inclusiv medicul)... pe o ecografie dau 100 lei .. daca as fi mers in spital ma gandesc ca tot ar fi trebuit sa ii dau ceva medicului si conditiile ar fi fost mult mai slabe... (eu nu prea am avut treaba cu spitalele si medicii pana acum si nu stiu ce se practica , in domeniu)

Astept parerile voastre !!!


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#2 2011-03-21 13:33:32

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: "Mici atentii" catre doctorii nostii

eu nu dau nimic la medicul de familie, doar daca ajung pe acolo de 1,8 martie sau cand e ziua dr un buchet de flori cu diferite ocazii. Cu pediatra in schimb e altfel daca ma duc in spital cu ii dau 50 ron , cand o chem acasa ii dau 100 ron (asta e tariful pe care il practica) iar la clinica privata unde lucreaza platesc doar tariful stabilit de clinica fara sa-i mai dau ei nimic....
si cand am fost insarcinata tot asa nu i-am dat nimic dr. ginecolog, decat dupa ce am nascut i-am dat bani.

Ultima oara a fost editat de cornflower (2011-03-21 13:35:59)

Offline

 

#3 2011-03-21 13:39:39

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: "Mici atentii" catre doctorii nostii

Pai Cmin doc tau nu lucreaza si in spital? Ca doar cu el vei naste...
Doc mea lucreaza la maternitate, dar acum merg la cabinetul ei privat. La fel am dat la prima eco de 5 sapt 100 lei si apoi la eco de 8 sapt mi-a luat decat 50 lei. In rest eu consultatia la doc mea am platit-o numai prima data cand am ffost la ea, chiar in urma cu 1 an 100 lei si de atunci nu platesc decat eco (100 sau 50 depinde de habar n-am ce). De dus ii mai duc un buchet de flori la ocazii speciale si cam atat. Am inteles ca spre sf sarcinii te cheama la spital si poate ca acolo ii mai bag ceva in buzunar ca ea nu cere.
In rest mai multe nu stiu daca imi va cere nustiu


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#4 2011-03-21 13:57:43

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: "Mici atentii" catre doctorii nostii

doc mea lucreaza la spital dar eu am inceput sa merg la ea la o policlinica cu plata ... ma gandeam sa o caut si la spital da tinand cont ca pana acum am facut doar eco pe astea oricum trb sa le platesc .. si la clinica nu ii dau ei personal nimic , platesc doar tariful standard ...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#5 2011-03-21 16:14:38

Flores30
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2011-03-16
Mesaje: 41

Re: "Mici atentii" catre doctorii nostii

La cabinet privat, in Timisoara, echografie transvaginala 60 ron.


“Pământul e singurul loc în care se poate crea Paradisul.”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-04-07 18:47:56

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: "Mici atentii" catre doctorii nostii

La Is merg la cabinetul privat al doctoritei (ea lucreaza si la stat)si platesc numai eco, 80 Ron.I-am dus de 8 martie flori si bomboane, ca am tot vazut pe sala mamici cu pungute...Am de gand dupa ce nasc sa schimb abordarea, sa merg direct la spitalul privat, sa imi gasesc acolo un medic, eventual, desi pana acum sunt multumita de dr mea.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.